Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Kasiek

Member Since 01/12/2012
Offline Last Active Yesterday, 18:56
***--

#3179749 Prośba o skasowanie pojazdu.

Posted by Kasiek on 03/06/2018 - 15:47

Gotowe, daj /login.  ^_^


 • 2


#3179621 Lista usuniętych organizacji przestępczych.

Posted by Kasiek on 02/06/2018 - 18:13

Nazwa organizacji: Saints Boulevard Drivers (money makers)

UID grupy: 12350

Owner: kani

Powód usunięcia: Liczne skargi, łamanie regulaminu oraz skłonności do przenoszenia akcji IC do OOC i odwrotnie. Członkowie owej grupy mają na swoim koncie masę kar między innymi za MG na rzecz organizacji, elitaryzm, propagowanie do nienawiści względem innych graczy, nazizm, cheaty, toksyczne akcje (minusowania etc), jak i durne akcje na /me i /do. Nie mówiąc już o współpracy z inną grupą przestępczą czy też upodabnianie się do frakcji porządkowych poprzez ten sam kolor /duty i używanie ich kodów radiowych.


 • 24


#3178111 [Pochwała] Kasiek

Posted by Kasiek on 22/05/2018 - 21:47

Dziękuje za pochwałę bardzo mi miło ale taka moja rola i od tego jestem. Ciesze się, że włamywacz nie przegrał nawet godziny na koncie Twojego kuzyna - to w gruncie rzeczy właśnie Twoja zasługa. Dzięki za zgłoszenie i szybką reakcje! ;)

 

Mimo to przykro mi, że z mojego powodu dostajesz mnóstwo minusów od zbanowanych przeze mnie szkodników, którym jakby nie było zapomnieliśmy zabrać dostęp do forum. Właśnie z tego względu przeważnie ukrywam pochwały na mnie, aby gracze nie musieli cierpieć przez toksyczne zbiorowisko szkodników/cheaterów i ich zagorzałych kibiców. W związku z tym dostajesz ode mnie dokładnie taką ilość plusów jaka została Ci zabrana przez zbanowanych użytkowników.  ^_^


 • 12


#3177894 Ban OOC chyba jakieś żarty...

Posted by Kasiek on 21/05/2018 - 22:13

Hej, to nie żarty. Kara jest słuszna i serwer RP. Zapoznaj się proszę z naszym regulaminem i poradnikach. Nie dostałeś bana tylko blokadę czatu OOC za przenoszenie rozgrywki IC na kanał OOC. Gdyby nie to, że jesteś nowym graczem mógłbyś nawet dostać karę za lekkie MG. Kanały grupy OOC to nie miejsce na zalatwianie sobie transportu IC. Naucz się rozgraniczać te dwa światy. Kolejno dostałeś AJ od systemu za OOC w IC, który również jest słuszny.  Przenosi rozgrywe IC na kanał OOC. Co do Twojej blokady OOC to wygada dokładnie 26/05/2018 o godzinie 19:02. Podpisz postać pod konto globalne na forum w celu dezaktywacji kary.

Link do poradników: https://net4game.com...i-początek-gry/
 • 2


#3177443 [The Infamous] Niezależna siatka kontaktów.

Posted by Kasiek on 20/05/2018 - 00:41

Spoko pomysł, doceniam. Fajnie Maksiu - chętnie zobaczę jak to będzie wyglądać IC. Zostawiam zielonego. ;)
 • 2


#3176284 [Odrzucono][SKARGA] Malcolm_Walter, Bryan_Kuhn, Ryan_Shane, Dwight_Cairo, Tra...

Posted by Kasiek on 13/05/2018 - 10:07

Z góry przepraszamy za opóźnienie z werdyktami w skargach. Ostatnimi czasy cała ekipa przeszła małą reorganizacje co z pewnością udało się zauważyć również i w tym dziale.

 

Organizacja Crips została usunięta a Lords również już nie funkcjonuje. Większość informacji w skardze mija się z prawdą, gdyż rzeczywiście gracze skorzystali z słuchawki co jest jak najbardziej dopuszczalne. Skarga jest napisana bardzo chaotycznie jak podkreślił jeden z oskarżonych przez co wnioskuje, że autor skargi ma na celu przysłowiowe "udupienie" wymienionych przez niego graczy tym bardziej, że raz skargę postanawia odrzucić zaś potem zmienia zdanie i pisze ją ponownie - cały czas wchodząc w interakcje z tymi graczami i szukając zaczepki. Jeżeli chodzi o wszystkie inne zarzuty jak na przykład schodzenie z /duty org. przestępczej czy też ukrywanie/współpraca z niektórymi zbanowanymi osobami to wszystko zostało zażegnane usunięciem całej organizacji. W związku z powyższym skargę odrzucam. 


 • 2


#3176279 [Zrealizowano][SKARGA]Cyrus Castrogiovanni, Leon Patterson, Maverick Jenkins

Posted by Kasiek on 13/05/2018 - 09:35

Z góry przepraszamy za opóźnienie z werdyktami w skargach. Ostatnimi czasy cała ekipa przeszła małą reorganizacje co z pewnością udało się zauważyć również i w tym dziale.

 

Przyglądając się owej skardze zweryfikowałam wszelkie zamieszczone w niej dowody jak i logi. W tym przypadku bardzo ciężko stwierdzić MG. Zdaje sobie sprawę z tego jak to wygląda jednak w logach jasno widać, że Panowie po prostu szukali zaczepki i "śmieszkowania" uprzykrzając innym grę od momentu wejścia na serwer. Dlatego całe zdarzenie opisane w skardze mogło być przypadkiem biorąc pod uwagę fakt, że wymienieni w skardze gracze od początku byli nastawieni na takie akcje wręcz ich szukając - nawet pytając i prosząc o pościgi na czatach OOC. Oczywiście takie zachowania są karygodne gdyż obowiązuje zakaz kreowania charakterów, które odbiegają od rzeczywistości. Szukanie prowokacji na siłę, odgrywanie "gimbusa", wchodzenie do gry z zamiarem uprzykrzenia gry innym oraz inne zachowania odbiegające od "normy"  dla przykładu postacie stworzone w celu propagowania nienawiści do LSPD będą uważane za przejawy szkodnikowania. W regulaminie jest punkt na ten temat, którego niestety postanowiliście zignorować:

 

Leon Patterson - Blokada postaci - Przenoszenie IC do OOC (prosby o poscigi, gonitwe) + przejawy szkodnikowania.

Maverick Jenkins - Blokada postaci - OOC w IC + przejawy szkodnikowania. 

Cyrus Castrogiovanni - Blokada postaci - Przejawy szkodnikowania.


 • 3


#3175708 Zbugowany pick'up.

Posted by Kasiek on 10/05/2018 - 10:44

Dziś wieczorkiem Ci go przestawię. ;)
 • 1


#3175306 Progresja uprawnień i strefy organizacji przestępczych

Posted by Kasiek on 07/05/2018 - 23:32

Moim skromnym zdaniem zmiana na minus, a to dlatego, że administracja nie bierze pod uwagę realiów jakie panują, gdyby nie było żadnego ugadywania się w jakieś śmieszne syndykaty i tak dalej, to zmiana jak najbardziej na plus. Jednak ponownie kilka organizacji dogada się ze sobą ooc stworzą syndykat i jakakolwiek inna organizacja nie da rady nic zrobić. A druga rzecz żadne stosunki sojusznicze i tak dalej nie mają teraz sensu z jednej strony administracja by chciała, żeby organizacje grały między sobą, ale jak rozwijać kontakty skoro praktycznie z każdą organizacją trzeba będzie teraz walczyć.. Znowu szykuje się masowy DM, a chyba nie o to tu chodzi.

Owszem bierzemy. Tak jak wspomniałam jesteśmy otwarci na feedback a zmiana jest testowa. Wbrew pozorom system progresji pomaga w ukróceniu wszelkich powstających syndykatów - właśnie dlatego wprowadzamy zasadę walki 1vs1. Nie mówiąc już o tym, że skrypt blokuje wyzywanie stref jednej organizacji przez więcej niż jedną grupę. Skoro już o tym mowa to organizacje walczą o uprawnienia, aby stać się niezależną grupą z największymi wpływami grupa musi to udowodnić i działać sama a nie korzystać z pomocy innych. Obecne zmiany nie tylko skryptowe ale także regulaminowe pomogą nam na tyle, że będziemy wstanie nieco urealnić i zobrazować obecne organizacje pokazując grupy niezależne jak i te, które muszą znaleźć dla siebie najlepszy deal na stopniowe rozrastanie się tak, aby spokojnie sobie grać i czerpać profity lub z czasem narzucić swoje własne reguły stając się jedną z grup z największymi wpływami. Niektóre organizacje wbrew pozorom nie chcą walczyć o full uprawnienia przez co postanowiliśmy zrobić krok w ich kierunku redukując progresje uprawnień do 5 stref jak i zmieniając nieco uprawnienia zależne od ilości stref tak, aby nawet i średnie organizacje miały dostęp do pełnego zamawiania. Co to oznacza? mimo to będą miały możliwość zarobku. Kolejną rzeczą są haracze, które postanowiliśmy wprowadzić przedwcześnie - to kolejna część, która miała zostać wprowadzona jako część patchu. Na koniec dodam jeszcze, że zwiększymy ilość misji oraz konwojów dodając postacie epizodyczne, które będą pełniły role ala freelancera - teraz ich działanie nabiera jeszcze większego znaczenia niż przedtem. 

 

Pomimo, że idea tej zmiany jest bardzo dobra dla funkcjonowania organizacji i skupienia działań w jednym miejscu rażące może być to, że rozpocznie się zbyt duża rywalizacja pomiędzy organizacjami, która ograniczy typową grę role-play.

Sądzę, że na Twoje pytanie również odpowiedziałam powyżej. Dodam jeszcze, że walki o strefy są tylko w dni nieparzyste jak i organizacja nie potrzebuje full uprawnień do zarobku i dobrego funkcjonowania.

 

3 strefy

> Character Kill na członkach grupy

Zakładając, że na 100% będą 3 organizacje które będą posiadały te 6 stref, ze względu na zamawianie, to reszta organizacji nie będzie miała nawet możliwości wbicia CK swojemu członkowi.
To teraz załóżmy, że jedna osoba w tej słabszej organizacji zaczyna się bawić w szkodnictwo, odwalanie - albo gra IC i sprzedaje powoli całą organizacje, a inni o tym wiedzą i nic z tym nie mogą zrobić, bo hurr durr 3 strefy.
 

Good point! 

 

Jak dla mnie to słabo, bo dajmy na to jak upadną dwie organizacje które maja 6 stref - nie wiem owner usunie grupę czy coś to w jakiś sposób nowe organizacje maja zdobyć strefy? Z czasem może być tak ze S’C znowu upadnie i nie będzie nic Chyba musicie to delikatnie zmodyfikować.

Mogą je po prostu przejąć, nie muszą ich odbić od innej organizacji. Jeżeli organizacje z full upra się usuną to strefy mimo to będzie można przejąć. 

 

Z mojego punktu siedzenia każda zmiana wprowadzona od czasu wprowadzenia totalnego dm na sc nic nie zmienia. Niegdyś można było atakować członków org na ich strefach raz-dwa razy w ciągu doby i to z liderem lub vc. Od kiedy wprowadzono automatyzację w celu podbijania terenów powstal niekontrolowany dm. Plusem jest wprowadzenie opiekuna, który to nadzoruje jednak dalej nie ogarnicza jeżdżących po nocach ludzi szukających osób by wbić im bw i /zabierz. Wiadomo tak działa org, że musi z tego czerpać zarobek, no ale jednak opcja ta jest na minus. Ograniczanie stref również było i jest minusem, próba centralizacji gry na idle? Żart, wielokrotnie przesiadujac na idle widać co prawda kilka osób bijacych sobie duty, lecz sama gra ic prawie nie istnieje. Pomysl ze strefami ktore daja mozliwosc zamowienia jest na plus, ale nie ograniczajmy pola do działania pod wzgledem ck dla czlonkow i skinow jak mówił mój przedmówca.

Masz racje organizacje muszą czerpać zarobek dlatego właśnie zmodyfikowaliśmy nieco progresje uprawnień i dodaliśmy przedwczesne haracze, które miały wejść jako część patchu. Teraz nie tylko organizacje z full uprawnieniami będą mogły mieć dostęp do zamawiania. Co do reszty sądzę, że rozwiałam niektóre Twoje wątpliwości w pierwszej wypowiedzi.


 • 2


#3175101 Progresja uprawnień i strefy organizacji przestępczych

Posted by Kasiek on 07/05/2018 - 01:09

Tak jak was uprzedzaliśmy, mamy kilka zmian, które już weszły w życie lub wejdą w dniach najbliższych. Liderzy i większość członków grup przestępczych w czasie rozmowy zostali poinformowani na czym będą polegały nowinki i jak to wszystko będzie funkcjonowało. Poniżej natomiast prezentujemy całościowo wprowadzone nowości odnośnie stref:

 

 

 

Ilość stref

 • Od tego momentu, aby posiadać pełne uprawniania grupy przestępczej organizacja musi zdobyć 5 wyznaczonych do tego celu stref z 20 wybranych przez nas terenów. Tylko one będą zaliczały się jako te, które gwarantują zwiększenie uprawnień grupy.
   
 • GnkCP8z.jpg

  Tymi strefami NIE MOŻNA handlować czy wymieniać się - a jedynym sposobem na ich zdobycie jest walka.

  Oczywiście nie ograniczamy Was w zdobywaniu innych terenów, na których gracie HG czy też po prostu się osiedlacie. Natomiast musicie się liczyć z tym, że one nie przyniosą Wam zysku w postaci większych możliwości i wpływów. Jednak dużym plusem w tej kwestii jest oczywiście to, że właśnie na tych strefach nie będziecie mieć nieustannego DMu. 

  Obecna progresja uprawnień pozwala na bardzo realistyczny obraz starszych i bardziej doświadczonych organizacji od tych świeżych, nowo-powstałych. Nie będzie już problemów gdzie nowe organizacje podpisują sobie 6 randomowych stref pod panel omijając całą idee stopniowej progresji i rośnięcia w siłę. Nie mówiąc już o fakcie, że jest to stosunkowo dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę sam fakt, że przy dużej ilości terenów, utrata jednego z nich to nic wielkiego. Gdy terenów jest mniej, każdy z nich jest bardziej cenny dla organizacji. Wprowadzi to więcej realizmu i ukaże silne, bardzo aktywne grupy. Zależy nam na dobrobycie organizacji i myślimy że w tym celu potrzebne są pewne strukturalne zmiany. Jeżeli każda strefa będzie miała dużą wartość, liczymy że grupy będą miały bardzo dużą incentywę do skutecznego bronienia się przed atakami za pomocą dużej liczebności podczas walki. Wymagania do progresji organizacji uległy obniżeniu. Ilość stref każdej organizacji została proporcjonalnie obniżona, biorąc pod uwagę ilość stref przed zmianą i aktywność grupy. Na dzień dzisiejszy mamy na serwerze siedem organizacji a stref do uprawnień jest tylko 20 - stąd nie dziwcie się, że wasza ilość stref wymaganych do uprawnień się zmieniła.

   

  Progresja uprawnień

 • Zmodyfikowaliśmy też konkretne uprawnienia w zależności od posiadanych terenów. Prezentuje się to następująco:
 • 0 stref 

  > możliwość rozpoczęcia walki o strefe 

  > tagowanie 

  > Podczas walki o strefę, DM na członkach wrogiej grupy jest dozwolony bez kontrataku.

   

  1 strefa 

  > dostęp do zamawiania skinów 

  > Możliwość otrzymywania najmniejszego PayDaya 

   

  2 strefy 

  > Dostęp do zamawiania akcesoriów przestępczych 

  > Otwieranie ruchomych obiektów przez przestrzelenie

  > Character Kill na członkach grupy 

   

  3 strefy

  > /zabierz na cywilach na własnych strefach 

  > DM bez kontrataku 

   

  4 strefy

  > /zabierz na policjantach na własnych strefach 

  > Wstrzykiwanie komuś substancji 

  > Dostęp do zamawiania broni/dopingu/amunicji

   

  5 stref

  > Zabieranie HP pojazdom podczas strzelania w nie 

  > Grupy, które ukradną Wam paczkę, odbiorą Wam tanie zamawianie przedmiotów 

  > /zabierz na całym South Central 

   

   

  Strefy biznesowe dla grup przestępczych

 • W centrum Idlewood zostaną wybrane 2 strefy, na których możliwość tworzenia biznesów będą miały tylko organizacja. Zdajemy sobie sprawdę jak bardzo ważne jest dla Was posiadanie swoich biznesów. Rozumiemy Waszą frustracje związaną z brakiem miejsca do postawienia biznesów na Idlewood przez co jesteście zmuszeni stawiać swoje biznesy w dalekim centrum. Właśnie dlatego wychodzimy do Was z pomocną dłonią przeznaczając TYLKO dla grup przestępczych dwie strefy. Stawianie budynków przez każdą inną grupe/osobę, która nie jest pod panelem org. przestępczych będzie tam zablokowane czyt. niemożliwe. Jesteśmy jeszcze w czasie pracy i konsultacji odnośnie wyboru odpowiednich stref - mimo to do końca tygodnia z pewnością uda nam się dopiąć tą kwestię na ostatni guzik. Wtedy podzielimy się z Wami konkretnymi strefami, które zostały przeznaczone na biznesy dla org. przestępczych.

   

 • Haracze

 • Mimo iż pracujemy nad haraczami, które miały wejść jako część patchu postanowiliśmy przedwcześnie udostępnić Wam ich smaczek za pomocą (/o ochrona)! Rozumiemy, że potrzebujecie więcej form zarobków które nie tylko wynikają z walki o strefy. Stopniowo do tego dążymy jednak póki co waszym narzędziem wymuszenia są porwania jak i przemoc względem nękanych przez Was lokali. Wkrótce z pewnością rozszerzymy ten system tak jak mieliśmy to w planie dając Wam nieco więcej skryptowych możliwości dlatego stay tuned! Do końca tego tygodnia regulamin org. przestępczych zostanie updateowany na tyle, żebyście mogli z tego w pełni korzystać.

 •  

  Zastrzeżenia? 

  Przed wypowiedzeniem się koniecznie zapoznaj się z tym tematem! Być może znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie. Jeżeli nie śmiało pisz w tym temacie pamiętając oczywiście o zachowaniu kultury. NOTE: Jesteśmy otwarci na Wasz feedback - mamy nadzieje, że zrozumiecie ideę systemu progresji i ogólnie zmian, które dla Was przyszykowaliśmy.


  • 6


  #3172870 E/S SEVILLE BOULEVARD CRIPS.

  Posted by Kasiek on 25/04/2018 - 07:35

  Fajnie, że w końcu zdecydowaliście się przejść na oficjalną aplikacje. Szczerze mówiąc już od początku przyglądałam się waszej grze i naprawdę jestem pod wrażeniem. Potraficie grać na naprawdę wysokim poziomie i widać, że macie na siebie pomysł. Martwi mnie tylko fakt, że kręci się wokół was wiele nieciekawych osób natomiast jak widać póki co macie swój rozum i nie dajcie się zwieść na manowce. Normalnie dałabym was na okres próbny, aczkolwiek tak jak wspomniałam wcześniej - przyglądam się wam od samego początku waszej gry, jeszcze zanim oficjalnie wystawiliscie aplikacje. Stąd podjęłam decyzje, że dam wam szanse i zaczniecie grać jako pełnoprawna org. przestępcza. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że wy nie gracie od dziś a ostatnimi czasy pojawiło się dużo nowych organizacji przez co nie ma sensu was spowalniać - szybko zaklimatyzujecie się razem z nimi.

  Reasumując z dniem dzisiejszym stajcie się organizacją przestępczą. Proszę lidera o skontaktowanie się ze mną na discordzie w celu zapoznania się z nowymi wytycznymi oraz dodania do konfy liderów org. przestępczych. Gratulacje! ;)
  • 11


  #3172794 The Infamous

  Posted by Kasiek on 24/04/2018 - 19:07

  Akceptuje. Z dniem dzisiejszym stajcie się organizacją przestępczą. Proszę lidera o skontaktowanie się ze mną na discordzie w celu zapoznania się z nowymi wytycznymi oraz dodania do konfy liderów org. przestępczych. Gratulacje! ;)


  • 6


  #3172791 BLACK DISCIPLES 300 - BLACK GATE

  Posted by Kasiek on 24/04/2018 - 19:04

  Akceptuje. Z dniem dzisiejszym stajcie się organizacją przestępczą. Proszę lidera o skontaktowanie się ze mną na discordzie w celu zapoznania się z nowymi wytycznymi oraz dodania do konfy liderów org. przestępczych. Gratulacje! ;)


  • 5


  #3171220 Bug podczas wyjazdu z warsztatu

  Posted by Kasiek on 13/04/2018 - 21:46

  Auto naprawione wraz z źle ustawionym pick-upem. ;)


  • 2


  #3171194 Prośba o skasowanie zwodowanego pojazdu.

  Posted by Kasiek on 13/04/2018 - 20:20

  Dzień po napisaniu tematu uśmierciłeś swoją postać. W związku z tym nie ma potrzeby usuwania pojazdu, miłej gry.
  • 1