Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Napad - jak dostosowac się do tej sytuacji jako cywil?

• Please log in to reply
20 replies to this topic

WiicherS 900 23/09/2010 - 16:29

WiicherS
  • Gracz

*
POPULAR

Teoretyczny poradnik na temat napadu.

Wstęp

Napad - kradzież połączona z użyciem przemocy wobec osoby lub groźbą natychmiastowego jej użycia albo dokonana poprzez doprowadzenie człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności. Na równi z tym należy traktować sytuację, w której pokrzywdzony pod wpływem takiej groźby natychmiast wydaje przedmiot sprawcy.
Często zdarza się tak, że napastnik grozi różnorodną bronią od noży po bronie typu maszynowego jak uzi. No i teraz chciałbym nawiązać do ofiary w grze, jakie będzie jej zachowanie w tej sytuacji, ucieknie czy odda swój dobytek? Z własnego doświadczenia wiem, że zrobi to pierwsze - pod wpływem emocji gracz zaczyna uciekać w popłochu co potem go czeka? Oczywiście soczysty AJ za odgrywanie terminatorstwa. W tym poradniku nawiązuje szczególnie do ofiary, ponieważ tylko przedstawiciele organizacji przestępczej mogą napadać na gracza i tylko w ciemnych zakątkach miasta.

Jak się zachować podczas napadu?

To pytanie może zadawać sobie wiele graczy na scenie RolePlay SA:MP, otóż pierwsze co musi zrobić to nie siedzieć tyle przy tym komputerze tylko zająć się czymś innym, zapamiętajmy też, że komputer uzależnia i poprzez adrenalinę płynącą we krwi nie potrafi rozsądnie myśleć, siedźmy tyle abyśmy nadal czuli z tej gry jakąś zabawę i poczucie swobody od świata realnego. Drugą sprawą jest, jak dostosować się emocjonalnie i fizycznie w grze, pierwsze co musisz zrobić to podnieś ręce i ze spokojem robić wszystkie zadania wyznaczone przez napastnika.

Tracę tyle ile zyskuje przez tydzień!

Takie zdania wymieniają najczęściej statsiarze, ponieważ zapominają iż w grze nie chodzi tylko o e-kasę tylko zabawę w grze, jak zapobiec temu? w rozdziale "Wstęp" napisałem ważniejsze sprawy do których warto się dostosować. Jeśli uda się Ci odegrać napad wzorowo, możliwe, że może Cie czekać nagroda w formie pochwały lub szepnięcia do ważniejszych osób, z własnego doświadczenia wiem, że tak jest. Więc reasumując mój poradnik, jeśli chcesz być wzorowym graczem, który lubi sobie pograć często ale i z rozwagą, odczuwając zabawę w grze - musisz mniej siedzieć przy komputerze i nie psuć sobie oczów.

Poradnik by Cinass

Edited by Marcin., 24/09/2010 - 19:26.

• Back to top
    • 20

robertos76127 24/09/2010 - 19:35

robertos76
  • Gracz
No tak, wszystko ładnie pięknie - tylko zależy też tutaj od osoby która napada, ostatnio jedni kolesie z Flores wjebali się w uliczkę dziwnym trafem. I celują do nas bronią, strzelali w wóz żeby wbić każdemu BW. Wyszedłem z niego, wpisałem //rece i bum BW. :)
Szczerze odechciało mi się w tym momencie odgrywania z nimi, pokazałem im przedmioty, nic mi nie zabrali i mieli pecha. Jeszcze bym ich wtedy wyśmiał, jeżeli chcecie zrobić napad to zróbcie to ładnie, a nie że wbijacie gdzieś, BW i dopiero bo wtedy "Nic nie pamięta" i "Nie ucieknie". Utratę pamięci można uzgodnić na /do, jeżeli taka osoba która zgodziła się na to na /do, a osoby napadające nie wbiją BW. Taka osoba nie powinna nic pamiętać, jeżeli i tak po tym wszystko pamięta. /Report.
A za poradnik masz plusika. :*
  • Back to top
    • 1

WiicherS 900 24/09/2010 - 19:39

WiicherS
  • Gracz
Wiesz, każdy bierze inaczej grę - niektórzy na poważnie, inni aby pobawić się z e-kolegami i pokazać się z dobrej strony, jeśli ktoś żyje w środowisku noobów(nie daję nikogo za przykład), bywa, że bez BW się nie obejdzie, zawsze zależy od sytuacji danego osobnika, nastroju i emocji podczas sytuacji.
  • Back to top
    • 0

Beret8 56 17/01/2011 - 01:56

Beret8
  • Świeżak
Z drugiej strony jak masz Deagle'a to masz prawo się obronić.
  • Back to top
    • 0

Glodzik1410 17/01/2011 - 04:46

Glodzik
  • Gracz
Z trzeciej strony to ktoś kreuje postać, oraz decyduje jak ma się w danej chwili zachować. A nie poradnik.
  • Back to top
    • 0

Maleo 1805 17/01/2011 - 07:49

Maleo
  • Gracz
Niestety 4/5 osób masakrycznie noobi, płacze i daje /q. Może to coś pomoże <_<
  • Back to top
    • 0

Ray Price 34 17/01/2011 - 09:21

Ray Price
  • Gracz
Niby mogę się obronić Diglem, ale później ta sama grupa na pewno napadnie mnie jeszcze raz przez zemstę, prawda?
  • Back to top
    • 0

Mixer1737 17/01/2011 - 09:24

Mixer
  • Gracz

Z drugiej strony jak masz Deagle'a to masz prawo się obronić.

Ale lubisz odkopywać, nie?

@Odnośnik do kolesia, co wspomniał o deagle.

Powodzenia, jeżeli go użyjesz chodź raz, jesteś pięć metrów pod ziemią z kulką w głowie. :>
  • Back to top
    • 0

Beret8 56 17/01/2011 - 10:03

Beret8
  • Świeżak

Ale lubisz odkopywać, nie?

@Odnośnik do kolesia, co wspomniał o deagle.

Powodzenia, jeżeli go użyjesz chodź raz, jesteś pięć metrów pod ziemią z kulką w głowie. :>

To zależy kto Cię napada, gang to nie mafia, która Cię znajdzie nawet na końcu świata. GM'y - zajmijcie się interpunkcją ludzi i tym, aby nie cheatowali podczas ustawek i GB oraz przy handlu czymkolwiek (oszustwa przez /o biznesrp /o frakcjarp), a nie pakujecie się w akcje RP - to nie Wasza brocha.
  • Back to top
    • 0

Mixer1737 17/01/2011 - 10:05

Mixer
  • Gracz

To zależy kto Cię napada, gang to nie mafia, która Cię znajdzie nawet na końcu świata. GM'y - zajmijcie się interpunkcją ludzi i tym, aby nie cheatowali podczas ustawek i GB oraz przy handlu czymkolwiek (oszustwa przez /o biznesrp /o frakcjarp), a nie pakujecie się w akcje RP - to nie Wasza brocha.

Sorry, ale jak podglądamy ludzi, jak szukamy kogoś, to natrafia nam się taki koleś. ;[
  • Back to top
    • 1

Beret8 56 17/01/2011 - 11:14

Beret8
  • Świeżak

Sorry, ale jak podglądamy ludzi, jak szukamy kogoś, to natrafia nam się taki koleś. ;[

Z tym się zgadzam tylko, że często nie wiemy co tak naprawdę w realu jest, dla jednych mieszkańcy w dzielnicy gangu nie mają z nim nic wspólnego, a gang ma ich gdzieś; dla drugich każdy mieszkaniec w takiej dzielnicy ma jakieś powiązanie z gangiem i musi w jakiś sposób z nim koegzystować. Może powinniśmy zrobić jakiś regulamin zasad moralnych i obyczajów na serwerze, bo nie wiadomo tak naprawdę co mamy udawać, każdy ma inne zdanie co jest rzeczywistością.
  • Back to top
    • 0

Agaaa 81 17/01/2011 - 15:21

Agaaa
  • Gracz
Ja akurat nie uciekałam podczas napadu, kiedyś zbierałam dużo kasy, ale nie zależy mi już na tym, to tylko gra, trzeba się rozerwać, tak samo można odgrywać inne nie miłe akcje (IC) z czystą przyjemnością. :rolleyes:
  • Back to top
    • 0

Knocc41 17/01/2011 - 15:33

Knocc
  • Gracz
No, dobry poradnik. Myślę, że należy Ci się plusik za niego ;>
  • Back to top
    • 0

Majkel4251 19/01/2011 - 14:32

Majkel
  • Gracz

*
POPULAR

Z trzeciej strony to ktoś kreuje postać, oraz decyduje jak ma się w danej chwili zachować. A nie poradnik.

Tutaj za obronę zostajesz zbesztany, bo jesteś terminatorem. :rolleyes:

Choć*

Ale to jego sprawa czy użyje czy nie. Niech poniesie konsekwencje ic, macie problem. Tak samo jak wieczny płacz, że hełm siedzi 24/7 na Washington Square podglądając ludzi Stalina (co jest tylko wytworem ich wyobraźni, ale mniejsza o to). Piszę im cały czas - 'załatwcie to ic', 'co mnie to obchodzi, zróbcie mu ck jak wam przeszkadza'. To nie, bo po co. Lepiej się komuś wypłakać :o

Edited by Majkel, 19/01/2011 - 14:33.

• Back to top
    • 4

Glodzik1410 20/01/2011 - 14:18

Glodzik
  • Gracz

Tutaj za obronę zostajesz zbesztany, bo jesteś terminatorem. :rolleyes:

No ale kiedyś terminatorem, była osoba uderzająca z F gangstera ;/, teraz to się przerodziło po prostu w zasadę "Cywil nie tknie gangstera". Nie wiem czemu ktoś doprowadził do takiej sytuacji. Ja tam nadal się podtrzymuje zdania, że obezwładnić murzyna z klamką to nie to samo co policjanta czy federalnego. Jedno mnie tylko irytuje, czemu gangster może majkel nas obezwładnić? a cywil nie może obezwładnić gangstera :/. To tylko kwestia wyobraźni gracza jak wykorzystuje swój obszar wokół siebie, oraz przedmioty. Jak będę pił spirytus sobie perfidnie gdy ten trzyma przy mnie , broń a potem odpalę zapalniczkę i zionę mu w gębę, to nic mu się nie stanie ? Przecież mógł reagować, strzelać do mnie. -_-

Edited by Glodzik, 20/01/2011 - 14:18.

• Back to top
    • 0

Maleo 1805 20/01/2011 - 14:23

Maleo
  • Gracz
Najlepsze są przypadki /do Nie udaje się John to duży chłop, waży 140 kilo, ma strasznie dużo siły :D
  • Back to top
    • 0

Fabianek9421 20/01/2011 - 14:53

Fabianek94
  • Świeżak
Maleo to jest nic. Miałem taki przypadek z ziomkami, że koleś w IC : "Możecie mnie zabić, nie oddam wam kasy". Więc wiesz, mamy dużo n00bskich statsiarzy.
  • Back to top
    • 0

Callahan932 20/01/2016 - 15:43

Callahan93
  • Gracz
Cenne informację, przydadzą sie.

Edited by Callahan93, 20/01/2016 - 18:00.

• Back to top
    • -3

Dyzio_520 27/03/2016 - 12:54

Dyzio_
  • Gracz

Dobry poradnik.

• Back to top
    • 0

Rezuuy0 17/11/2016 - 12:13

Rezuuy
  • Gracz
Bardzo dobrze opisany poradnik dziękuję tobie że taka osoba jak ty piszę poradniki ;)
  • Back to top
    • 0

adam1102 25 22/08/2018 - 16:57

adam1102
  • Gracz

Dobry poradnik,

dam tu przykład z mojej ostatniej akcji;

Idąc sobie uliczką - dążącą z centrum - do South Central,

podbiło do mnie czterech kolesi, Ci pierwsi - bez kominów siedzieli w Huntley'u, natomiast po chwili przyłączyli się motocykliści, z maskami.

Ustałem na chwilę,

oni zapytali się wtem;

'Co tam gościu?'

Odparłem więc, że..

'Nic, idę do pracy'.

No, przyznam - trochę się cykałem, bo byłem w trakcie odrabiania ekwipunku, który został mi odebrany, przez pseudo-organizację cziterów,

z pominięciem tego - nie uciekałem, prawdopodobnie wszyscy mieli broń i taka ucieczka potrwałaby parę sekund, a ja leżałbym na BW,

odegraliśmy sobie całą rozmowę i bu;

Odjechali sobie, oddali w moją stronę nawet oznakę szacunku, z takimi ludźmi fajnie się gra.

(( Jak ktoś z was to czyta, - to pozdrawiam, nicków niestety nie pamiętam, głównie 'Nieznajomi'. :P ))

A ty dostajesz zielonego.

Pozdrawiam.

Edited by adam1102, 22/08/2018 - 16:58.

• Back to top
    • 1

0 user(s) are reading this topic