Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Reinstalacja systemu windows bez płyty, bez CD/DVD room'u

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 * PeGi15 12/06/2019 - 16:28

PeGi
  • Gracz

Siemka, na wstępie zaznacze że jestem kompletnie zielony w tych sprawach stąd też moje pytanie. Całkiem niedawno kupiłem nowego lapka, momentami zamula więc chcę go sformatować (ogólnie zreinstalować system windows). Nigdy z tym problemu nie miałem, no może dlatego że w wcześniejszych był napęd CD/DVD room i po prostu się płytke wkładało. No i tutaj zaczynają się schody jak dokonać tego formatu? Płacę w naturze :P Dodam jeszcze ze posiadam tylko klucz aktywacyjny.

Edited by PeGi, 12/06/2019 - 16:31.

• Back to top
    • 0

#2 Vinley176 12/06/2019 - 16:47

Vinley
  • Gracz

Jaki posiadasz system? W Windows 10 jest możliwość przywrócenia systemu do stanu fabrycznego z poziomu ustawień - nie potrzeba żadnej płyty.
Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Odzyskiwanie

• Back to top
    • 0

#3 Kolbaa1332 12/06/2019 - 16:53

Kolbaa
  • Gracz

Przywracanie systemu do stanu fabrycznego z poziomu ustawień trwa na prawdę sporo. Pewien czas temu chciałem przetestować u siebie, to po trzech godzinach poddałem się. No chyba, że się coś zmieniło do tej pory. W każdym bądź razie skoro nie masz napędu, to najłatwiej będzie Ci zainstalować system za pomocą pendrive. Ściągasz plik .iso z oficjalnej strony Microsoftu, a następnie tworzysz bootowalny pendrive przy użyciu rufusa. Chyba, że nie masz pendrive, to leć do sklepu. Najtańszy teraz kupisz za 20-30zł, a zawsze może się jeszcze do czegoś przydać. :P

• Back to top
    • 0

#4 * PeGi15 12/06/2019 - 17:10

PeGi
  • Gracz

Jaki posiadasz system? W Windows 10 jest możliwość przywrócenia systemu do stanu fabrycznego z poziomu ustawień - nie potrzeba żadnej płyty.

Windows 7 Home Premium 64 bit

Chyba ogarnąłem, pobiorę z https://www.microsof...wnload/windows7 , zrzuce na pendrive i potem coś będe kombinował. Dzięki bardzo.

• Back to top
    • 0

#5 Kolbaa1332 12/06/2019 - 17:56

Kolbaa
  • Gracz

Windows 7 Home Premium 64 bit

Chyba ogarnąłem, pobiorę z https://www.microsof...wnload/windows7 , zrzuce na pendrive i potem coś będe kombinował. Dzięki bardzo.

Generalnie to poza wrzuceniem plików instalacyjnych na pendrive (co jest i tak łatwe, bo robisz to przy użyciu programu) nie różni się to praktycznie niczym od tego jakbyś to robił przy użyciu płytki. ;) Później tylko w biosie ustawiasz botowanie na USB Disk czy zależy jak tam płyta główna Ci to zweryfikuje. ;p

• Back to top
    • 1

#6 bladzioch -1 12/06/2019 - 22:33

bladzioch
  • Gracz

Nic to nie daje, dalej będzie tak samo zamulal, trzeba pobrać instalke systemu w formacie .ISO i zbootowac na pendrive (duzo poradników na yt, później w biosie ustawić uruchamianie w 1 kolejnosci z pendrive włączyć komputer jeszcze raz i instalka dalej dalej
  • Back to top
    • 0

#7 niderlandzki -53 17/06/2019 - 22:41

niderlandzki
  • Gracz
Rufus i montujesz obraz płyty na pendrive i odpalasz boota z niego. Program jest tak dziecinnie prosty, że dasz sobie radę bez instrukcji
  • Back to top
    • 0

0 user(s) are reading this topic