Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

[IC] fbi.gov/news


 • Please log in to reply
3 replies to this topic

Grimm50 04/06/2019 - 18:04

Grimm
 • Gracz

*
POPULAR

praca_finalna.png

 

Los Santos, SA

FBI Field Office

Office of Public Affairs
 

02.06.2019

Powołanie nowego rzecznika prasowego i zmiany strukturalne biura terenowego

Dymisja byłej rzecznik prasowej, Naomi Matthews była zaskoczeniem dla personelu lokalnego oddziału FBI. Oficjalna informacja o jej rezygnacji ze stanowiska wśród pracowników biura rozniosła się 15 maja 2019 roku. Nagłe zrzeczenie się stanowiska Matthews było okazją dla wielu potencjalnych kandydatów. Po dwóch tygodniach intensywnych narad główni przełożeni biura terenowego FBI w mieście Los Santos - dyrektor Irving Matthews i dyrektor wykonawcza Nancy Mills ogłosili decyzję o wyborze persony na stanowisko spośród kandydatów. Z dniem 30 maja 2019 roku nowym rzecznikiem prasowym biura terenowego FBI został agent Frank Hartmann. Tego samego dnia w godzinach wieczornych odbyło się jego oficjalne mianowanie. Działania głowy Office of Public Affairs zauważalne są od pierwszych chwil - planowana reorganizacja i zmiana strategii PR mają zapewnić bliski kontakt ze społeczeństwem. Rzecznik zadeklarował również rozwinięcie aspektów edukacyjnych i wartości merytorycznych w publikowanych przez biuro treściach twierdząc, że ,,dezinformacja jest źródłem nieprzepisowych zachowań ze strony obywateli podczas działań agentów i należy to zmienić''.

 

Oficjalne mianowanie agenta Hartmann zostało podsumowane krótką przemową samego dyrektora Matthews w kierunku mediów.
,,Wierzymy, że relacje biura z sektorem publicznym ulegną znacznej poprawie. Wybór agenta Hartmann na stanowisko rzecznika był dobrą decyzją, opartą o doświadczenie i profesjonalizm kandydata. Nadchodzące zmiany w organizacji biura prasowego zapewnią stałą dawkę informacji od wiarygodnego źródła, którym jest nasza agencja.’’

Efekty pracy rzecznika mają być widoczne już niebawem.

 

Reorganizacja biura terenowego trwa. Wprowadzono wiele istotnych zmian, których zadaniem jest poprawa funkcjonowania oddziału. Decyzją przełożonych biura wydział do spraw walki z przestępczością zorganizowaną ulegnie strukturalnej zmianie, a jego nazwa to od teraz Organized Crime Bureau.

 

Kampania_1.png

(Kliknięcie w grafikę spowoduje przekierowanie do odpowiedniego tematu)

 

FBI Office of Public Affairs

Rodeo Drive 656, Los Santos (SA)
FBI Spokesman Contact

Agent Frank Hartmann

Phone Number: 967-68-61

E-mail adress: fhartmann@fbi.gov

 

((W temacie udzielać mogą się członkowie FBI PR. Przeznaczony jest do publikacji artykułów dotyczących FBI.))


Edited by Grimm, 07/06/2019 - 00:30.

 • Back to top
  • 9

Grimm50 04/06/2019 - 23:38

Grimm
 • Gracz

*
POPULAR

lvg9eTv.png

 

Los Santos, SA

FBI Field Office

Office of Public Affairs

 05.06.2019

Porwanie inspektora LSPD Matthewa Heisenberg

Przez ostatni tydzień agenci biura terenowego nie mieli wytchnienia w pełnieniu służby. Natłok zgłoszeń dotyczących osób porwanych spędzał sen z powiek personelu jednostek lokalnego departamentu i FBI. Ostatnie działania okazały się wielkim sukcesem wspólnej kooperacji tych instytucji. Udało się zlokalizować kilka potencjalnych kryjówek porywaczy, w których znajdować się mogły osoby uznane za zaginione. Jednostka realizacyjna FBI Special Weapons and Tactics prowadziła operacje na terenie wschodniej i północnej części miasta, weryfikując zdobyte informacje. Z danych wywiadowczych wynikało, iż na terenie dzielnicy Las Colinas znajdują się miejsca, w których mogą przebywać osoby porwane. W przeciągu kilku dni udało się uwolnić aż pięcioro przetrzymywanych osób. Większość z nich była związana i dotkliwie pobita, ale ich stan zdrowotny był stabilny i nie wymagał dłuższej hospitalizacji.

 

Największym zmartwieniem policyjnych jednostek na terenie całego stanu okazał się jednak akt porwania, którego głównym motywem był okup. Dnia 02/06/2019 roku inspektor Matthew Heisenberg zgłosił niepokojący meldunek świadczący o potencjalnym zagrożeniu życia funkcjonariusza. Zmobilizowano wyjątkowo dużą ilość jednostek lokalnego departamentu wspieranego przez agentów biura terenowego FBI i dwie drużyny szturmowe plutonu Special Weapons and Tactics. Po dojechaniu na miejsce meldunku służby zauważyły kilka pojazdów, w tym uszkodzony radiowóz z rannym oficerem. Jednostki były jednak skupione na pojeździe marki Merit, którym poruszali się porywacze oraz inspektor Heisenberg. Z pojazdu wydobywały się krzyki, a jeden z napastników trzymał przy głowie porwanego broń palną. Niestety, mimo ogromnej ilości jednostek pościgowych samochód został zgubiony. Służby udały się do rannego kierowcy radiowozu, którym pierwotnie poruszał się Heisenberg i zaczerpnęły informacji o napastnikach, udzielając pomocy funkcjonariuszowi.

 

woE9RkR.jpg

 

Namierzono pojazd i wszczęto pościg, gdy z radia porwanego inspektora dobył się kobiecy głos. Wydobywały się z niego wulgarne ostrzeżenia nawołujące do odłączenia się od pościgu. Porywaczka groziła, że dokona zabójstwa, którego ofiarą stanie się Heisenberg. Sceptycznie nastawiony koordynator działań jednostek zarządził odłączenie się kolumny pościgowej od pojazdu, nakazując jednostce powietrznej wzniesienie się na wysoki pułap i obserwację poczynań Merita. Z czasem jednak porywacze zostali zgubieni przez policyjny helikopter. Jednostki terenowe zostały wysłane na granicę dzielącą miasto Los Santos oraz Las Venturas w celu jej zablokowania. Fakt uprzedził jednak komunikat jednego z oficerów Los Santos Police Department, który zauważył pojazdy z zamaskowanymi, potencjalnie uzbrojonymi osobami. W jednym z nich - Staffordzie, znajdował się porwany inspektor Heisenberg. Agresorzy wykorzystując radio porwanego stróża prawa zażądali dużej ilości gotówki, śmigłowca, broni oraz narkotyków. Agenci oraz funkcjonariusze dowodzący mieli świadomość, że nie uda im się spełnić żądań w wyznaczonym czasie. Wydano polecenie kontynuowania pościgu. Tym razem kolumna radiowozów dotarła pod średniej wielkości ogrodzony obszar, z którego oddawano strzały w kierunku organów ścigania. Przyciśnięte do muru jednostki opuściły swoje pojazdy, kryjąc się za osłoną, gdy porywacze wkroczyli na teren magazynu.

 

s9VL4WS.jpg

 

Przytaczając słowa jednego z operatorów jednostki SWAT:

,,Ledwo przebiliśmy się przez bramę. Potencjalnie bezpieczna osłona okazała się być narażona na ostrzał z kierunków, z których nie spodziewaliśmy się kontaktu. Cudem udało nam się zabarykadować przy wejściu do jednego z magazynów, z którego dobywał się grad pocisków''.

Po pokonaniu bramy wjazdowej i zebraniu się wszystkich jednostek w punkcie zbiorczym dowodzenie nad akcją przejął dotychczasowy koordynator działań Special Weapons and Tactics, który wydawał polecenia jednostkom. Wyznaczono również jednego z operatorów do konsultacji z porywaczami. Negocjacje i wymijające odpowiedzi skończyły się z chwilą zranienia jednego z operatorów poprzez postrzał. Sprawna koordynacja działań na terenie magazynu w połączeniu z liczebnością i umiejętnościami dostępnych jednostek pozwoliły na pokonanie pierwszego magazynu. Zneutralizowano wówczas kilku porywaczy wyposażonych w broń krótką i pistolety maszynowe. Kolejne sektory magazynu zdobywane były bez strat - żaden ze stróżów prawa nie poniósł obrażeń. Ustalono również położenie zakładnika i niewielki oddział złożony z oficerów, operatorów oraz agentów wkroczył na lądowisko, obezwładniając kolejnego agresora. Jeden z ostatnich porywaczy zdecydował się poddać i został aresztowany, jeden z nich ranił również inspektora.

 

jwt9DJB.jpg

 

Udało się odbić inspektora Heisenberg, lecz wymagało to wiele wysiłku i ryzyka. Został on ranny podczas interwencji, lecz jednostki medyczne wezwane na miejsce ustabilizowały jego stan. Umiejętności i odrobina szczęścia pozwoliły każdemu przedstawicielowi instytucji porządkowych zachować dobrą kondycję zdrowotną. Interwencję zakończył przyjazd koronera, który stwierdził zgon kilku z podejrzanych. Pozostali zostali zatrzymani przez jednostki biorące udział w akcji odbicia inspektora i osadzeni w areszcie. FBI prowadzi dalsze śledztwo w tej sprawie, mające ustalić okoliczności porwania i powiązania członków szajki z grupami przestępczymi działającymi na terenie całego kraju.


Edited by Grimm, 06/06/2019 - 07:24.

 • Back to top
  • 6

Grimm50 08/06/2019 - 09:32

Grimm
 • Gracz

*
POPULAR

UxCYrdQ.png

 

Los Santos, SA

FBI Field Office

Office of Public Affairs

 08.06.2019
Kampania #STOPSEXTORTION

Od wielu lat internet stanowi formę łatwego zdobywania informacji. Obecnie rozpowszechniony na skalę globalną jest również sposobem na utrwalanie i zawieranie znajomości z innymi ludźmi. Niestety, nierozważne poruszanie się po wirtualnym świecie wiąże się z dużym zagrożeniem. Internet stał się narzędziem wykorzystywanym przez przestępców, którzy czekają na okazję, by wykorzystać zaufanie ludzi do swoich celów.

Dotkliwym zjawiskiem w ostatnich latach stał się sexting. Wymiana intymnych fotografii spopularyzowana przez media społecznościowe trafiła głównie do nastoletniego społeczeństwa, które stało się grupą docelową. Często w proceder zamieszane są nieletnie dzieci. Przesyłanie zdjęć o takim charakterze jest niebezpieczne i może zostać niemoralnie wykorzystane przez odbiorcę. Narażone są głównie osoby nieletnie, które zmanipulowane bądź szantażowane udostępniają swoje intymne zdjęcia o wyraźnym seksualnym kontekście. Przestępstwo to określane jest nazwą sextortion, a ostatnie miesiące demonstrują znaczny wzrost tej aktywności. FBI dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wsparcie ofiarom tego czynu z programem #STOPSEXTORTION.

Zadaniem kampanii #STOPSEXTORTION jest uświadomienie społeczeństwa o konsekwencjach braku edukacji bezpiecznego korzystania z internetu, jaką zapewnić powinien rodzic. Nie należy obwiniać za to dzieci - źródłem problemu są przestępcy seksualni, którzy wykorzystują nieuwagę nieletnich w procesie tworzenia i rozpowszechniania pornografii dziecięcej. Dorośli często wykorzystują media społecznościowe, witryny internetowe bądź gry wieloosobowe, znajdując swoje ofiary. Wykorzystywane przez nich techniki mogą oscylować wokół gróźb, oferowania korzyści majątkowych bądź zbudowania złudnego poczucia zaufania pod pretekstem bliskich relacji.

Kiedy dziecko decyduje się na pierwszy krok i wysyła intymną fotografię, często pada ofiarą szantażu. Przestępca zmusza je do wysyłania kolejnych materiałów, w tym produkcji filmowych, które wykorzystywane są w przemyśle dziecięcej pornografii. Należy uświadamiać dzieci o konsekwencjach, jakie się z tym wiążą i zgłaszać wszelkie informacje, które mogą pomóc w ograniczeniu przestępstw seksualnych w sieci. Jeśli Twoje dziecko padło ofiarą sextortion, zgłoś się do biura terenowego i pomóż nam w walce z pedofilią. Posłuchaj naszego podkastu o sextortion już teraz.

 

 

DONT_TURN_A_BLIND_EYE_1.png

Spoiler

 


 • Back to top
  • 5

Grimm50 20/06/2019 - 11:44

Grimm
 • Gracz

*
POPULAR

praca_finalna.png

 

Los Santos, SA

FBI Field Office

Office of Public Affairs 

20.06.2019

Wymuszenia rozbójnicze

Aktywizacja przestępstw finansowych jest odwiecznym problemem amerykańskiego rządu. Jednym z czołowych zadań FBI jest walka z przestępstwami, które mają wpływ na kryzys finansowy lub bezpośrednio ingerują w sytuację gospodarczą kraju. Taka działalność często sięga wielomilionowych kwot, a największym problemem, tuż obok oszustw podatkowych i defraudacji jest tak zwane pranie brudnych pieniędzy - proceder, którego zadaniem jest upozorowanie legalności gotówki zdobytej wskutek popełnienia przestępstwa. Bezprawne działania finansowe są jedną z wielu działalności, które przypisywane są najczęściej do skorumpowanych polityków, biznesmenów i zorganizowanych grup przestępczych.

 

Częstym zjawiskiem w półświatku jest stosowanie gróźb karalnych wobec niewinnych ludzi, posiadających wypłacalny dorobek. Przykładem może być stosowanie przemocy słownej, psychicznej bądź fizycznej na właścicielu działalności gospodarczej. Takie zachowanie zwane jest wymuszeniem rozbójniczym, w mowie potocznej określane haraczem. Na przestrzeni lat haracz ewoluował wraz ze sprytem przestępców. Obecnie grupy przestępcze tworzą wizerunek firmy o charakterze konsultingowym, tudzież ochrony, które w rzeczywistości nie są zarejestrowane bądź korzystają z legalnych przykrywek, ułatwiających im pranie wymuszonej gotówki. Przeważnie pierwszy kontakt z oprawcą jest sugestywną formą nawiązania umowy. Osoba, która chce wymusić dobra materialne będzie próbowała najpierw zachęcić właściciela majątku do współpracy, informując go subtelnie o konsekwencjach odrzucenia oferty. Ofiary tego przestępstwa często odrzucają takie propozycje. Jest to błędne zachowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest akceptacja oferty - dzięki temu można zapobiec nieszczęściu i zyskać czas. Kolejnym krokiem, jaki należy podjąć jest bezpośredni kontakt z najbliższym biurem terenowym FBI. Rolą agentów jest dostosowanie taktyki przeciwdziałania temu zachowaniu, ograniczając ryzyko uszczerbku na zdrowiu, życiu bądź dewastacji majątku.


FBI zachęca osoby posiadające informacje do składania zeznań i anonimowej współpracy. W przeciągu ostatnich miesięcy biuro do walki z przestępczością zorganizowaną we współpracy z wydziałem do spraw przestępstw komercyjnych aresztowało 11 osób powiązanych z wymuszeniami rozbójniczymi na terenie San Andreas. Osoby, które padły ofiarą tego przestępstwa zostaną objęte stosownym wsparciem OCB i Commercial Crimes.
 
 Kampania_1.png 

 • Back to top
  • 6
0 user(s) are reading this topic