Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Jakie auto wybrać?

• Please log in to reply
16 replies to this topic

Julek0411 21/05/2019 - 06:54

Julek04
  • Gracz
Witam!
Nadszedł czas zmiany samochodu, zastanawiam się nad czymś do 30 tysięcy. Nie znam się na tym, a czytając rozne fora 95% ludzi odradza każdy wpisany w google model..

Na pewno potrzebuję sedana w benzynie, wyjątek to BMW E87. Najbardziej do gustu przypadło mi Audi A6 C6 (2.0, 2006-2007), gdzie wnętrze zalatuje już nowoczesnością i luksusem, osiągi tez ma bardzo dobre. Ale czytając fora motoryzacyjne wiele osób odradza to audi, z różnych względów.
Głównie szukam czegoś z mocą podobna do tego audi, z wnętrzem które podobnie jak audi jest w miarę nowoczesne. Jazda próbna mercedesem z tego samego roku - wizualnie całkowicie mi nie poszedł.
BMW E90, rok 2007, mniej KM niż A6, w środku według mnie tez daleko za audi, ale cena podobna, może warto?

Podsumowując, nie znam się na mechanice wiec po prostu zależy mi na tym, aby ewentualne poważniejsze awarie nie zdążały się bardzo często i nie był to wydatek rzędu 7-10 tysięcy (jak piszą o A6..), koniecznie benzyna, moc 150km w górę, fajnie byłoby jakby miał w miarę nowoczesne wnętrze, zewnątrz podoba mi się BMW e90.
Ktoś jest w stanie cos polecić i napisać kilka slow?
  • Back to top
    • 0

Pixos De Blood6624 21/05/2019 - 07:50

Pixos De Blood
  • Gracz
Odpusc sobie E87, bo jest strasznie male i wymaga uwagi przy serwisowaniu. Oprocz coupe jest to auto dla kobiet. Zwroc uwage na E60 i E90, szczegolnie silniki od 2.5 w gore. Malo awaryjne, super kultura pracy silnikach i osiagi przy nieduzym zuzyciu paliwa. Wyposazenie rowniez jest w miare eleganckie i przestrzen w aucie nie zostawia wiele do zyczenia. Audi A4 i A6 warto brac pod uwage przy silnikach 2.7 i 3.0, najlepiej quattro, automat czy manual - nie ma znaczenia. Przy A4 do 2008-2009 roku zalapiesz sie jeszcze na 1.9 TDI, jesli chodzi o benzyny swietny wybor to 1.8T i 2.0T. Tyle w temacie.
  • Back to top
    • 0

Julek0411 21/05/2019 - 08:46

Julek04
  • Gracz

Odpusc sobie E87, bo jest strasznie male i wymaga uwagi przy serwisowaniu. Oprocz coupe jest to auto dla kobiet. Zwroc uwage na E60 i E90, szczegolnie silniki od 2.5 w gore. Malo awaryjne, super kultura pracy silnikach i osiagi przy nieduzym zuzyciu paliwa. Wyposazenie rowniez jest w miare eleganckie i przestrzen w aucie nie zostawia wiele do zyczenia. Audi A4 i A6 warto brac pod uwage przy silnikach 2.7 i 3.0, najlepiej quattro, automat czy manual - nie ma znaczenia. Przy A4 do 2008-2009 roku zalapiesz sie jeszcze na 1.9 TDI, jesli chodzi o benzyny swietny wybor to 1.8T i 2.0T. Tyle w temacie.

Tak miałem nadzieje, ze wejdziesz do tego tematu

A4 odpada, z audi wchodzi w grę tylko a6. Automat tez odpada, a co do silników jak tam jest z tym rozrządem? Gdzieś doczytałem, ze coś było nie tak i mechanik wycenił prace na 9 tysięcy całość, a drugi na 13, jeśli takie kwoty są realne, to raczej odpuszczę sobie A6..

E90 tez mi się podoba, mimo ze nie takie wnętrze jakiego oczekiwałem to ma w sobie to coś, E60 spełnia wszystkie wymagania. Jeśli z ta kwota naprawy w A6 to prawda, to E90/60 chyba tylko zostanie..
  • Back to top
    • 0

Pixos De Blood6624 21/05/2019 - 10:10

Pixos De Blood
  • Gracz

Tak miałem nadzieje, ze wejdziesz do tego tematu
A4 odpada, z audi wchodzi w grę tylko a6. Automat tez odpada, a co do silników jak tam jest z tym rozrządem? Gdzieś doczytałem, ze coś było nie tak i mechanik wycenił prace na 9 tysięcy całość, a drugi na 13, jeśli takie kwoty są realne, to raczej odpuszczę sobie A6..
E90 tez mi się podoba, mimo ze nie takie wnętrze jakiego oczekiwałem to ma w sobie to coś, E60 spełnia wszystkie wymagania. Jeśli z ta kwota naprawy w A6 to prawda, to E90/60 chyba tylko zostanie..

Wszystko co wymienilem jest na lancuchu rozrzadu, ale tez trzeba zwracac uwage na jego stan i napinacze. Nie mierz auta jedna miara, ja kupilem auto za 28 kafli (wydawalo mi sie, ze za taka cene to musi byc igla nad iglami) i przez niecaly rok wlozylem 9 kafli w rzeczy eksploatacyjne, ktore sie zuzyly przez moje wymagajace uzytkowanie. Skad masz pewnosc czy ktos dbal albo nie dbal o auto? A moze juz ktos juz naprawil defekt? Albo po prostu podczas twojego uzytkowania nie zalapiesz sie na wymiane tego? Wszystlo tak naprawde zalezy od stanu jakiego zastaniesz podczas ogledzin. Nie oczekuj samych superlatyw, te auta maja po 10-15 lat i cos na pewno bedziesz musial dolozyc, dlatego miej zapas 3 kafli na jakies niespodzianki. Przed zakupem auta obowiazkowo zabierz je na pobliska stacje diagnostyczna. Da ci to pole do manewu negocjacji.
  • Back to top
    • 0

Calvo2716 21/05/2019 - 12:05

Calvo
  • Gracz

MB W211 3.5 V6 272km 4Matic? 

Wdzięczne, zrywne auto - Miałem około roku, ale nadarzyła się okazja i sprzedałem. Prócz eksploatacyjnych rzeczy nic nie robiłem ( Jedynie sterownik skrzyni z poważniejszych - Ale to byłem świadomy, bo przytargałem sobie z niemcowni - Kupiłem jako uszkodzone)

Edited by Calvo, 21/05/2019 - 12:05.

• Back to top
    • 0

roflmao356 21/05/2019 - 13:02

roflmao
  • Starszy GameMaster
Może Mondeo MK4 2.5T?
  • Back to top
    • 0

Julek0411 21/05/2019 - 17:38

Julek04
  • Gracz

MB W211 3.5 V6 272km 4Matic? 
Wdzięczne, zrywne auto - Miałem około roku, ale nadarzyła się okazja i sprzedałem. Prócz eksploatacyjnych rzeczy nic nie robiłem ( Jedynie sterownik skrzyni z poważniejszych - Ale to byłem świadomy, bo przytargałem sobie z niemcowni - Kupiłem jako uszkodzone)

Nie wiem czemu, ale wydaje mi się ze wnętrze mercedesa jest dużo bardziej „zacofane” w porównaniu do tego samego roku BMW czy Audi.. dziś właśnie w firmie miałem mercedesa, prawdopodobnie ten o którym pisałeś i odpada, zdecydowanie.

Może Mondeo MK4 2.5T?

Raczej wybieram między BMW, audi a Honda :(
  • Back to top
    • 0

valeriyeh-8 23/05/2019 - 13:13

valeriyeh
  • Gracz

BMW

• Back to top
    • 0

SPN -12 24/05/2019 - 21:51

SPN
  • Gracz

Chevrolet Aveo II

• Back to top
    • -1

Wayner459 25/05/2019 - 11:09

Wayner
  • GameMaster SA-MP

e36 XD

• Back to top
    • 0

BartexPlus22 28/05/2019 - 08:10

BartexPlus
  • Gracz
Polecam w tej cenie BMW albo AUDI.
  • Back to top
    • 0

Julek0411 30/05/2019 - 20:14

Julek04
  • Gracz

Oglądałem dwie BMW e90 i dwie A6.. ogólnie jakoś lepsze wrażenie zrobiła na mnie A6, ale... 

czytam i czytam na forach audi, ludzie piszą, że wymiana rozrządu średnio 9-12 tysięcy, a inni zmieścili się do 4k. Znajomy taty mechanik mówił, że do realne koszty to 4-5k w tym modelu. Jak to jest z tym, ktoś spotkał się z wymianą tego rozrządu i jest w stanie podac koszty? 

• Back to top
    • 0

Pixos De Blood6624 31/05/2019 - 08:56

Pixos De Blood
  • Gracz

Oglądałem dwie BMW e90 i dwie A6.. ogólnie jakoś lepsze wrażenie zrobiła na mnie A6, ale... 
czytam i czytam na forach audi, ludzie piszą, że wymiana rozrządu średnio 9-12 tysięcy, a inni zmieścili się do 4k. Znajomy taty mechanik mówił, że do realne koszty to 4-5k w tym modelu. Jak to jest z tym, ktoś spotkał się z wymianą tego rozrządu i jest w stanie podac koszty?

Nie dziwie sie, bo A6 to segment aut wyzej. Wiecej przestrzeni dla kierowcy i pasazerow, lepsze wyposazenie, itp. Ja na twoim miejscu nie przejmowalbym sie rozrzadem, bo raczej nikt ze spolecznosci n4g nie wypowie sie na ten temat. Kazde auto ma jakies bolaczki, a jesli ktos mialby sie nimi przejmowac to jezdzilibysmy rowerami. Boisz sie o rozrzad, a pojdzie ci wielowahacz i koszta beda podobne, bo bedziesz musial zrobic to parami. Rownie dobrze pojdzie ci sterownik czy cokolwiek, a wtedy zapomnisz o rozrzadzie. Mozesz ewentualnie szukac tego auta juz po wymianie rozrzadu albo juz po wymianie silnika xD
Jeszcze dodam, ze rozrzad moze byc wadliwy przy okreslonym silniku, a nie przy wszystkich. Dobrze mowie?
  • Back to top
    • 0

BOR41 03/06/2019 - 14:18

BOR
  • Gracz

*
POPULAR

BMW e36

• Back to top
    • 4

Malis 69 03/06/2019 - 15:39

Malis
  • Zbanowani
Sądzę, że bmw e90 m-pakiet będzie odpowiedni.
  • Back to top
    • 0

steamshoter -1 05/06/2019 - 16:41

steamshoter
  • Gracz

Sultan

• Back to top
    • 0

Ted030 08/06/2019 - 15:25

Ted03
  • Świeżak
E36 z dobrym silnikiem i budą 😀