Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

2FA - Ktoś logował się na twoje konto

2fa hasło

Best Answer ShowTime , 16/05/2019 - 22:12

Hej.

Nie zauważyłem żadnych podejrzanych logowań na Twoje konto. Najlepiej zmień swoje hasło, aby na 100% Twoje konto było bezpieczne - póki masz aktywne 2FA, to nikt inny nie zaloguje się na Twoje konto. Jeśli komunikaty o logowaniu nadal będę się pojawiały, to skontaktuj się z nami w prywatnej wiadomości na forum lub email.

Go to the full post

• This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1 Kasic14 16/05/2019 - 12:25

Kasic
  • Gracz
Hi. Przychodzę tutaj z problemem (?) który pojawił się chwile po aktywacji 2FA na moim koncie. Mianowicie - co kilka dni przychodzi mi informacja że ktoś nieudolnie logował się na moje konto. Przed odpaleniem kodu, monitorowałem mniej więcej swoje postacie, godziny w których były online, raczej nie zauważyłem żadnej działaności osoby trzeciej na moim koncie. Nie korzystam również z żadnych modyfikacji, podmianek, nie dziele się swoim hasłem - więc nie wiem w jaki sposób jak już mogło wypłynąć. Mial ktoś podobny problem? Możliwe ze to jakiś błąd 2FA? Czy mogę być pewny ze ktoś jest w posiadaniu mojego hasła?
  • Back to top
    • 0

#2 Król Lew2092 16/05/2019 - 12:44

Król Lew
  • Gracz

Hmmm, a może ktoś mógł wpisać Twoją nazwę postaci i wpisywał byle co w miejscu na hasło - nie znam się na tym, ale taki pomysł mi przyszedł do głowy.

• Back to top
    • 0

#3 Kasic14 16/05/2019 - 12:54

Kasic
  • Gracz

Hmmm, a może ktoś mógł wpisać Twoją nazwę postaci i wpisywał byle co w miejscu na hasło - nie znam się na tym, ale taki pomysł mi przyszedł do głowy.

Tylko to dzieje się juz chyba czwarty albo piąty raz, oraz w komunikacie zawarta jest informacja, ze znał wszystko poza kodem 2FA

Edited by Kasic, 16/05/2019 - 12:55.

• Back to top
    • 0

#4 Kodor2154 16/05/2019 - 12:55

Kodor
  • Gracz

Hi. Przychodzę tutaj z problemem (?) który pojawił się chwile po aktywacji 2FA na moim koncie. Mianowicie - co kilka dni przychodzi mi informacja że ktoś nieudolnie logował się na moje konto. Przed odpaleniem kodu, monitorowałem mniej więcej swoje postacie, godziny w których były online, raczej nie zauważyłem żadnej działaności osoby trzeciej na moim koncie. Nie korzystam również z żadnych modyfikacji, podmianek, nie dziele się swoim hasłem - więc nie wiem w jaki sposób jak już mogło wypłynąć. Mial ktoś podobny problem? Możliwe ze to jakiś błąd 2FA? Czy mogę być pewny ze ktoś jest w posiadaniu mojego hasła?

Witaj.

Jeżeli używasz tego samego hasła w różnych miejscach, może się okazać, że w pewnym miejscu doszło do wycieku danych w tym haseł - wtedy jest prawdopodobieństwo, że zostało to użyte przez osoby, chcące przejąć Twoje konto. Zalecana jest dla pewności zmiana takiego hasła, czyli musisz zdjąć zabezpieczenie 2FA w grze, zmienić hasło poprzez odpowiednią opcję w ustawieniach forum, a następnie ponowna aktywacja 2FA.

Raczej nigdy się nie zdarzało, by sam z siebie taki komunikat wystąpił. Ewentualnie ktoś z ekipy Starszych Gamemasterów bądź Administracji może sprawdzić, czy nie następowało logowanie z innych lokalizacji niż Twoja.

• Back to top
    • 1

#5 * Stróż Prowa650 16/05/2019 - 15:21

Stróż Prowa
  • Gracz

Po prostu masz zmienne IP, tez tak czasami mam jak restartuje router. Nie masz sie o co martwić prawdopodobnie.

W profilu jak wybierzesz swoją postać to masz coś takiego jak "Sesje" a potem porównaj IP które pokazuje komunikat.

Edited by Stróż Prowa, 16/05/2019 - 15:26.

• Back to top
    • 0

#6 * Ferrum1361 16/05/2019 - 16:20

Ferrum
  • Zarząd

Cześć!

Upewniłeś się, że ten komunikat nie jest spowodowany Twoją pomyłką? Pamiętaj, że jest to zsynchronizowane z forum, jeśli podczas próby logowania na nim pomyliłeś się podczas wpisywania kodu 2FA to taka informacja również mogła się pojawić podczas logowania w grze.

Jeśli natomiast wykluczasz pomyłkę to zastosuj się do wyświetlanej wskazówki i zmień swoje hasło. Pamiętaj, żeby było silne i unikalne (stosowane tylko na net4game).

• Back to top
    • 0

#7 Kasic14 16/05/2019 - 16:51

Kasic
  • Gracz

Cześć!

Upewniłeś się, że ten komunikat nie jest spowodowany Twoją pomyłką? Pamiętaj, że jest to zsynchronizowane z forum, jeśli podczas próby logowania na nim pomyliłeś się podczas wpisywania kodu 2FA to taka informacja również mogła się pojawić podczas logowania w grze.

Jeśli natomiast wykluczasz pomyłkę to zastosuj się do wyświetlanej wskazówki i zmień swoje hasło. Pamiętaj, żeby było silne i unikalne (stosowane tylko na net4game).

No wykluczam pomyłkę na 100 procent, miałem logowanie 14.05, nie odpalałem wtedy giery napewno, a jak byłem na forum, to logowałem się przez telefon - gdzie automatycznie jestem zalogowany.
  • Back to top
    • 0

#8 Krzyysiuu69 16/05/2019 - 19:00

Krzyysiuu
  • Gracz

Jeżeli mogę to dorzucę tu od siebie, że czasami warto sprawdzić czy konto gdzieś nie wyciekło z pomocą przyjdzie Ci ta strona. https://haveibeenpwned.com/

• Back to top
    • 1

#9 ShowTime 3021 16/05/2019 - 22:12

ShowTime
  • Gracz

Best Answer

Hej.

Nie zauważyłem żadnych podejrzanych logowań na Twoje konto. Najlepiej zmień swoje hasło, aby na 100% Twoje konto było bezpieczne - póki masz aktywne 2FA, to nikt inny nie zaloguje się na Twoje konto. Jeśli komunikaty o logowaniu nadal będę się pojawiały, to skontaktuj się z nami w prywatnej wiadomości na forum lub email.

• Back to top
    • 2

Also tagged with one or more of these keywords: 2fa, hasło

0 user(s) are reading this topic