Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

LSPD a organizacje, informacje i reorganizacja.

• This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

Siedem2241 11/04/2019 - 21:50

Siedem
  • Gracz

*
POPULAR

Ogólny zarys sytuacji:

Z uwagi na ostatnie wydarzenia w świecie gry, LSPD od pewnego czasu zaczęło stosować drastyczne środki. Ze względu na sporą ilość pytań, opinii i kwestii dotyczących ostatnich działań departamentu, dożywoć, postanowiłem utworzyć temat, który powinien rozwiać wszystkie wątpliwości większości z Was. Chcemy przeprowadzić eksperyment, w którym chcemy dać szansę i organizacjom i na to, by sama gra dla Was, stała się lepsza.

Stosunek do organizacji przestępczych:

Jednym z głównych naszych założeń jest zmiana podejścia do graczy i dostosowania naszego działania, do aktualnego poziomu organizacji. Nie chcemy w żaden sposób wywoływać żadnej wojny z organizacjami, bo nie tędy droga, ale nie mamy zamiaru siedzieć z założonymi rękoma, zezwalając Wam na wszystko.

• ograniczyliśmy wjazdy na strefy do zera,
  • osoby, które kreatywnie grały otrzymywały najniższe wyroki,
  • apelowaliśmy do administracji, o usunięcie komunikatów o strzelaninach,
  • usunęliśmy część granic, po za LS by dać wam swobodniejsze przejazdy po paczki,
  • ograniczyliśmy kontrole na SC' do minimum, by lepiej Wam się grało,
  • zorganizowaliśmy event, na którym mieliście w ostatnim etapie (który totalnie sobie spaliliście) dostać fajne i ciekawe nagrody, gdzie ostatecznie część osób pokazała się w prawdziwym obliczu.

Daliśmy Wam czas, na wykazanie się, pokazanie z lepszej strony i przede wszystkim chcieliśmy dać możliwość, do normalnej i spokojnej gry bez "nękania" ze stron służb porządkowych. Jak się to skończyło? Spora część osób postanowiła to wszystko wykorzystać, nie do gry miedzy sobą - a do masowego strzelania do LSPD/FBI z nudów, bo przecież to daje nam rozrywkę i w ogóle. Jasne, daje nam to rozrywkę, kiedy dwie strony ponoszą takie same konsekwencje.

South Patrol Division a gra z gangami.

Wydaje mi się, że w tych czasach nie ma już gangów, które chcą grać coś "klimatycznego". Prócz ciągłego DM'u na ten moment nie widzę praktycznie żadnej organizacji, która potrafi wyróżnić się czymś szczególnym. Gra z takimi środowiskami zaczęła sypać się już dawno, choć ile byśmy nie próbowali, mega ciężko jest to reaktywować, bo ze stron organizacji jedyna jaka jest chęć do gry, to DM na służby, bo tylko w ten sposób mogą "coś pokazać". Oczywiście problem nie leży tylko u Was, a po obu stronach. Jestem też świadom niektórych zachowań członków ze strony LSPD, które w ten sposób potrafią niektóre relacje niszczyć. Jednak.. samemu mam okazję często przebywać w trakcie gry "z organizacjami" i widzę, co się dzieje - więc też nie dziwie się skąd takie zachowanie niektórych osób z LSPD. Wzajemne rywalizacje, próba dokopania sobie, zrobiła swoje.

Pytania, opinie, odpowiedzi:

Poniżej przestawiamy Wam naszą opinię i odpowiedź na najczęściej zadawane przez Was pytania. Wiele razy osoby nie rozumiały, dlaczego dostają ostrzał nie posiadając przy sobie broni ani nie mając złych zamiarów. Dla wyjaśnienia i dobra wspólnych relacji, pokrótce opiszemy Wam to tutaj:

1. Zostałem złapany, nagle trafiam do jakiegoś aresztu śledczego na 24h i nikt się mną nie zajmuje, o co chodzi? Muszę zbijać 24h przetrzymania, zamiast dostać 3h za ucieczkę, bez sensu, bezprawie, nie rozumiem!

• Areszty śledcze - najczęściej mają miejsce w momencie, kiedy funkcjonariusz, który się Wami zajmuje nie ma czasu na grę i musi pilnie uciekać. Wtedy, by Was nie wypuszczać wolno umieszcza Was na areszt śledczy, którego nie musicie zbijać ani aktywnie przy nim grać. Wystarczy, że ugadacie się z funkcjonariuszem na kolejny dzień oraz godzinę, w trakcie dogrania akcji oraz przeprowadzenia rozprawy sądowej. Pamiętajcie, że każdy z Was ma prawo udać się na rozprawę sądową, na której może wygrać/przegrać proces sądowy. To jest obowiązek dla nas, przywilej dla Was.

2. Dożywocie, dostałem dożywocie za jedno pobicie, jeden ostrzał na funkcjonariusza, ucieczkę, przecież to bez sensu, psujecie mi postać oraz grę!

Aktualnie na dożywocie składają się cztery punkty:

33. Targnięcie na życie funkcjonariusza publicznego 
34. Zabójstwo lub wielokrotne zabójstwo (na wniosek Security Council) 
35. Zamach terrorystyczny lub akt terroru w którym wystąpiły ofiary (na wniosek Security Council) 
36. Liczne targnięcia na życie, akty terroru i przestępstwa przeciwko życiu (powyżej 5) 

Każdy z Was kreuje swoją postać oraz musi mieć świadomość, że strzelanie do LSPD/FBI to nie byle co i każdy, kto odważy się otworzyć ogień do służb porządkowych, może zostać osadzony dożywotnio w areszcie nawet po jednej strzelaninie. Skoro ktoś gra w organizacjach tylko po to, by strzelać do LSPD to nie tędy droga i najprawdopodobniej przy każdej możliwej okazji, będzie osadzony na dożywocie.

3. Przejeżdżałem jedynie na rowerku, bo chciałem zobaczyć co się dzieje, zatrzymałem się by obserwować i dostałem ostrzał.

• Rowerki są dość irytującą sprawą, podczas akcji niekiedy blokujecie radiowóz, przejeżdżacie oficerów, dodatkowo używacie ich do pomocy kolegom jeżeli mają jakieś nielegalne przedmioty. Prosta sprawa, chcesz poobserwować akcje, a jesteś na rowerze? Oddal się na bezpieczną odległość, zejdź z roweru i wtedy zerkaj na działania departamentu. Wjeżdżanie między lukami w blokadzie czy też wjeżdżanie na radiowozy będzie kończyło się ostrzałem. Widzisz blokadę - nie wjeżdżaj.

4. Chodzę między oficerami, nie stwarzam zagrożenia i nagle dostaje BW a nic nie zrobiłem!

• Chodzisz między oficerami podczas akcji? Stwarzasz zagrożenie - oddal się za blokady, nie wchodź między oficerów, nie prowokuj. Gdy prowadzimy akcję chcemy mieć wszystkie osoby w jednym miejscu aby nie rozpraszać się po całej ośce. Jesteś powiązany z akcją? Wykonuj polecenia. Nie jesteś powiązany, a chcesz poobserwować? Oddal się za blokady w bezpieczne miejsce. Zaobserwowaliśmy, że najczęściej takimi osobami są gracze którzy mają +5000j, cóż dlaczego? A no, uderzę policjanta, zbiję mu 20 HP, zrobię tak jeszcze raz - no bo przecież missclick, a potem słabsi kumple bez problemu wbiją mu BW. Każda osoba, która będzie w ten sposób działać, cwaniakować, nie wykonywać poleceń prócz mandatu, niech liczy się też z BW, które taką osobę skutecznie zatrzyma. Przy dużej ilości osób ciężko jest o spokój a dużo ludzi celowo utrudnia i nie wykonuje poleceń, by wzbudzić zainteresowanie i zamieszanie. Tak nie będzie.

5. Obraziłem policjanta i dostałem BW!

• Prowokacyjne teksty nie będą kończyć się BW, będą ignorowane lub zastosujemy mandaty. $500/$1000 powinno skutecznie odstraszać Jeżeli zaobserwujecie osobę, która mimo wszystko wbija BW lub strzela gdy Wy coś prowokacyjnego napiszecie proszę o pisanie skargi. My takie osoby będziemy odpowiednio karać w systemie wewnętrznym.

6. Ciągle gracie skryptem, nie pozwalacie nam nawet na odegranie ciekawej akcji, co to za poziom!

• W tych czasach nie sposób jest coś odegrać skryptem, skoro zmuszają Cię do tego sami członkowie organizacji. W tym punkcie poprę się przykładami - aresztujemy "jotowca", on błaga żeby go nie zakuwać bo chce fajnie odegrać i tak dalej - okej. Wchodzi do sali przesłuchań, po chwili atakuje policjanta, wbija mu BW i próbuje uciec, no bo przecież "skryptem nie miałem kajdanek". Niekiedy wchodzimy z osobami bez kajdanek do komisariatu przez boczne wejście, zdarzy się, że system cofnie pod główne. Co się wtedy dzieje? Osoba bez kajdanek ucieka czym prędzej, no bo nie miała kajdanek skryptem. Tutaj nawet GameMaster nie pomoże, bo gdy nie ma skryptem to może sobie uciekać.
    Teraz popatrzmy na to z innej strony. Strzelanina, jeden z gangsterów pada, otaczają go policjanci - jeden z nich odgrywa zabranie broni. Co się dzieje? Podjeżdża zamaskowany kolega gangstera który ma już przygotowane /zabierz. Kradnie mu tą broń i odjeżdża, no bo skrypt mu na to pozwala. Skrypt u nas zawsze będzie odgrywał istotną rolę. Jeżeli oficer zobaczy, że osoba chce grać i robi to w kreatywny sposób, to pójdzie na pewne ustępstwa.

Podsumowanie:
Nie mam zamiaru nikomu utrudniać gry, sprawiać problemów i męczyć żadnej z organizacji. Ale nie którzy z Was nie dają nam innego wyjścia, nieustannym DM'em na służby. Organizacje mają szereg swoich zadań, a my swoich. Mandaty, areszty, interwencje - to nasza gra, takie mamy zadania i nie możemy tego ominąć. Wy gracie w organizacjach i robicie przekręty, handel, wymuszenia i tak dalej. Musicie liczyć się z tym, że skoro ktoś z Was wpadnie - to jego problem. Ale to nie jest powód do masowego DMu na służby, za to, że wykonujemy swoje obowiązki i aresztujemy osoby, które sobie na to zasłużyły. Jeżeli chcecie, w porządku - ale wjazdy, kontrole, areszty i cała reszta będą się po prostu nasilać. Jeżeli ma ktoś jakieś dodatkowe pytania, bądź sugestie - proszę kierować je na moje PW. :)

• Back to top
    • 23

0 user(s) are reading this topic