Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Szukam gry podobnej do Life Is Strange

life is strange szukam

Best Answer * Grimm, 11/04/2019 - 16:47

The Wolf Among Us, gra od Telltale Games - twórców rewelacyjnych gier przygodowych. Oparta o komiks Fables, opowiada historie Złego Wilka - Bigbiego Wolf, który w świecie doczesnych staje się szeryfem i zachowuje równowagę między światem ludzi i baśniowców, badając sprawę seryjnych zabójstwa.
Heavy Rain, gra od Quantic Dreams, studia tworzącego niesamowite gry mechanicznie przypominające filmy interaktywne. Posiada wiele zakończeń, a skończenie całej gry zajmuje nawet sporo czasu. Dostępna jedynie na konsole.

LiS Before The Storm, prequel Life is Strange opisujący historie Chloe Price i Rachel Amber. Ostatni, bonusowy odcinek jest ukłonem do fanów pierwszej części i przedstawia bardzo urocze Max i Chloe oraz ich podboje dzieciństwa. :)

Fahrenheit - dość stara gra, której grafika jest nieprzystępna. Spolszczenie posiada jedynie wersja bez remasteru, który w sumie nic nie daje. Od twórców Heavy Rain, posiada niesamowitą fabułę. Dostępna na PC.

Still Life - również gra Point and Click, lecz trochę inna od pozostałych. Nie posiada ona konsekwencji dokonywanych wyborów, bo takowych nie ma. Prezentuje jednak dwie ciekawe, przeplatane historie - agentki FBI oraz jej dziadka sprzed lat, prywatnego detektywa, których prowadzone sprawy w pewnym momencie się pokrywają. Również graficznie nie powala, lecz jeśli Ci to nie przeszkadza - zachęcam do gry. Druga część jest nieco słabsza.

Jest dużo więcej takich gier. Wpisując w google frazę 'point and click' powinna ukazać Ci się masa gier z interesującą fabułą i podobną mechaniką rozgrywki.

Go to the full post

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 PANDAZBANEM30 11/04/2019 - 15:56

PANDAZBANEM
  • Gracz

Witam drogie forum N4G

Szukam giereczki podobnej do Life Is Strange

Chodzi mi głownię o podejmowanie decyzji, które mają wpływ na dalszą rozgrywkę. 

Z góry dziękuje! :)

4CzEceI.jpg

• Back to top
    • 0

#2 * Varnet32 11/04/2019 - 16:03

Varnet
  • Gracz

The Walking Dead, Beyond: Two Souls, Detroit: Become human, Until Dawn

• Back to top
    • 1

#3 * Grimm52 11/04/2019 - 16:47

Grimm
  • Gracz

Best Answer

The Wolf Among Us, gra od Telltale Games - twórców rewelacyjnych gier przygodowych. Oparta o komiks Fables, opowiada historie Złego Wilka - Bigbiego Wolf, który w świecie doczesnych staje się szeryfem i zachowuje równowagę między światem ludzi i baśniowców, badając sprawę seryjnych zabójstwa.
Heavy Rain, gra od Quantic Dreams, studia tworzącego niesamowite gry mechanicznie przypominające filmy interaktywne. Posiada wiele zakończeń, a skończenie całej gry zajmuje nawet sporo czasu. Dostępna jedynie na konsole.

LiS Before The Storm, prequel Life is Strange opisujący historie Chloe Price i Rachel Amber. Ostatni, bonusowy odcinek jest ukłonem do fanów pierwszej części i przedstawia bardzo urocze Max i Chloe oraz ich podboje dzieciństwa. :)

Fahrenheit - dość stara gra, której grafika jest nieprzystępna. Spolszczenie posiada jedynie wersja bez remasteru, który w sumie nic nie daje. Od twórców Heavy Rain, posiada niesamowitą fabułę. Dostępna na PC.

Still Life - również gra Point and Click, lecz trochę inna od pozostałych. Nie posiada ona konsekwencji dokonywanych wyborów, bo takowych nie ma. Prezentuje jednak dwie ciekawe, przeplatane historie - agentki FBI oraz jej dziadka sprzed lat, prywatnego detektywa, których prowadzone sprawy w pewnym momencie się pokrywają. Również graficznie nie powala, lecz jeśli Ci to nie przeszkadza - zachęcam do gry. Druga część jest nieco słabsza.

Jest dużo więcej takich gier. Wpisując w google frazę 'point and click' powinna ukazać Ci się masa gier z interesującą fabułą i podobną mechaniką rozgrywki.

• Back to top
    • 2

#4 * eram637 11/04/2019 - 18:37

eram
  • Gracz

gra o tron
gry w ktorej ma sie wplyw na rozgrywke to rpgi jakies typu mass effect albo wiedzmin

• Back to top
    • 2

#5 PANDAZBANEM30 11/04/2019 - 23:37

PANDAZBANEM
  • Gracz

Dzięki, na pewno skorzystam z wyżej wymienionych tytułów. Oczywiście zielony leci :) 

• Back to top
    • 0

#6 * Grimm52 12/04/2019 - 10:30

Grimm
  • Gracz
Do usług, gry przygodowe point and click to akurat mój ulubiony gatunek. Jeśli nie przeszkadza Ci brak spolszczenia i potrafisz posługiwać się językiem angielskim, Batmany od Telltale dają niesamowity wybór i realne konsekwencje fabularne. Super giery, polecam nawet bardziej niż TWD.
  • Back to top
    • 2

#7 Reyyynaldo802 20/04/2019 - 02:12

Reyyynaldo
  • Gracz

The Walking Dead

z całego serduszka polecam

• Back to top
    • 2

#8 HypeBestia -18 21/05/2019 - 10:21

HypeBestia
  • Zbanowani

Heavy Rain - przechodziłem, kozak giereczka.

• Back to top
    • 0

#9 Świerku2216 21/05/2019 - 11:11

Świerku22
  • Gracz
The long dark, jest to gra survivalowa co prawda, ale tam też nie brakuje podejmowania wiążących decyzji. Polecam gierkę serdecznie.
  • Back to top
    • 1

#10 * Marteł1812 26/05/2019 - 20:34

Marteł
  • Moderator

Myślę, że do tej listy można też spokojnie dopisać drugą część Life is Strange.

• Back to top
    • 1

#11 * PeGi18 26/05/2019 - 21:37

PeGi
  • Gracz

The Walking Dead grałem i polecam ;)

• Back to top
    • 1

#12 * Grimm52 27/05/2019 - 16:47

Grimm
  • Gracz

Wybory bardzo fajna sprawa, tylko często sprawiają złudne wrażenie wolności, a tak naprawdę ograniczane są fabularnie do minimalnych zmian. Do tej listy dopiszę film - zgadza się, tym razem nie grę - Black Mirror Bandersnatch. Sceny filmowe posiadają wmontowany motyw wyboru, który może doprowadzić nas do różnych zakończeń. Pojedyncze, pełne obejrzenie filmu zajmuje około półtorej godziny, jeśli nie będziemy trafiać po drodze na alternatywne zakończenia i po kolei zaliczać kolejne z nich - cały materiał trwa podobno około 5h. Ja miałem czas na obejrzenie jedynie głównego zakończenia i jestem zadowolony, podobało mi się i myślę, że film daje do myślenia. Umieszczam tutaj tą pozycję, bo jest podobna do gier z gatunku i zainteresuje niejednego fana gier przygodowych, a ponadto główny bohater to młody programista z lat osiemdziesiątych, który powoli popada w psychozę... :) Oczywiście film dostępny na Netflix.

• Back to top
    • 1

#13 PANDAZBANEM30 28/05/2019 - 12:01

PANDAZBANEM
  • Gracz

Można dopisać, grałem w drugą część LIS  ^_^

Myślę, że do tej listy można też spokojnie dopisać drugą część Life is Strange.

Również grałem  :>

The Walking Dead grałem i polecam ;)

Dzięki za propozycje, ale film już widziałem :)

Wybory bardzo fajna sprawa, tylko często sprawiają złudne wrażenie wolności, a tak naprawdę ograniczane są fabularnie do minimalnych zmian. Do tej listy dopiszę film - zgadza się, tym razem nie grę - Black Mirror Bandersnatch. Sceny filmowe posiadają wmontowany motyw wyboru, który może doprowadzić nas do różnych zakończeń. Pojedyncze, pełne obejrzenie filmu zajmuje około półtorej godziny, jeśli nie będziemy trafiać po drodze na alternatywne zakończenia i po kolei zaliczać kolejne z nich - cały materiał trwa podobno około 5h. Ja miałem czas na obejrzenie jedynie głównego zakończenia i jestem zadowolony, podobało mi się i myślę, że film daje do myślenia. Umieszczam tutaj tą pozycję, bo jest podobna do gier z gatunku i zainteresuje niejednego fana gier przygodowych, a ponadto główny bohater to młody programista z lat osiemdziesiątych, który powoli popada w psychozę... :) Oczywiście film dostępny na Netflix.

• Back to top
    • 1

#14 * Grimm52 28/05/2019 - 14:08

Grimm
  • Gracz
To będę brnąć dalej. Beatcop, dobra gierka opowiadająca o losach zdegradowanego krawężnika. Wiele aspektów humorystycznych i powrót do bodajże lat osiemdziesiątych - zarówno fabularnie, jak stylistycznie - pixelartowa grafika. Sam nie przepadam za taką grafiką, ale tu o dziwo mi nie przeszkadzała. Są i decyzje.
Syberia 1 i 2, prezentują się graficznie kozak jak na rok wydania i do dziś robią wrażenie. Fabularnie nie mój typ, ale może Ci się spodoba - z tego co pamiętam prawniczka, która chce dokończyć sprawę musi wybrać się w podróż, podczas której dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Nie pamiętam jak rozwinięty jest i czy w ogóle występuje system wyborów moralnych.
The Longest Journey, dość stara i jedna z pierwszych gier, uznawana przez fanów gatunku za arcydzieło. Polecam obadać, ja nie miałem okazji - może dasz mi znać, czy się podobała :)
Spec OPS The Line to shooter z perspektywy trzeciej osoby, lecz uważam, że również fabularna miazga i kac moralny. Opowiada o losach oddziału małego oddziału szturmowego wysłanego z misją do Dubaju. Epickie burze piaskowe, fajny feeling strzelania i wybory, których wolałbyś nie podejmować. Ciężka tematyka, biały fosfor zostaje w pamięci. Pisząc to nabralem ochoty na ponowne przejście tej gry.
  • Back to top
    • 1

Also tagged with one or more of these keywords: life is, strange, szukam

0 user(s) are reading this topic