Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Nagrywanie OBS

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 * Skino772 21/03/2019 - 19:14

Skino
  • GameMaster SA-MP

Hejka, długo szukałem jakiegoś dobrego programu do nagrywania. Z miejsca musiałem wykluczyć shadow play'a, bo nie mam nvidii.

Wymaganiem było to, żeby nagranie zajmowało bardzo mało miejsca, lub dało się zapisać jedynie wybrany fragment jak w przypadku shadow playa.

Pobrałem OBS i tu niestety zawód, nie działa mi nagrywanie GTA na full screenie, jedynie w trybie okna. Wiadomo, jest to jakieś wyjście, ale niezbyt komfortowo się wtedy gra ;p ktoś ma jakieś pomysły, lub miał ten sam problem i wie dlaczego gta nie chce się nagrywać?

• Back to top
    • 0

#2 Xdek-17 21/03/2019 - 19:18

Xdek
  • Gracz

ja ci polecam actiona normalnie nagrywa na full screanie jedynie jak duży bitrite i jakośc dasz to duże są nagrania ale problemów z nim nie ma włączasz i nagrywasz

• Back to top
    • 0

#3 * Skino772 21/03/2019 - 20:21

Skino
  • GameMaster SA-MP
Przecież action za parę minut nagrania zgarnia kilka gb, to jaki interes. :P
  • Back to top
    • 0

#4 Xdek-17 21/03/2019 - 20:23

Xdek
  • Gracz

ja nawet nie zwracam na to uwagi mam duży dysk

• Back to top
    • 0

#5 Paszu1150 21/03/2019 - 20:55

Paszu
  • Gracz
Ale skino napisał, że jemu zależy na małych plikach. Gdy byłem w Twojej sytuacji, używałem bandicama, to chyba jedyne sensowne wyjście, tylko pod względem opcji kuleje bardzo.
  • Back to top
    • 0

#6 Prawdziwy Avengers37 21/03/2019 - 21:06

Prawdziwy Avengers
  • Gracz

Szczerze powiedziawszy dziwna sprawa, ja gdy robie live/nagrywam wybieram opcje przechwytywania gry w obs, potem wybieram przechwytuj konkretne okno i wybieram tam gta (gdy odpalone). Może spróbuj w ten sposób.

• Back to top
    • 0

#7 ImALegend269 21/03/2019 - 21:10

ImALegend
  • Gracz

Radek przyjacielu. Zrezygnuj z opcji "przechwytywanie okna" i "przechwytywanie gry" i dodaj po prostu "przechwytywanie monitora". Wtedy wszystko śmiga i ładnie łapie GTA na pełnym ekranie.

• Back to top
    • 0

#8 * supr4231 21/03/2019 - 21:37

supr4
  • Gracz

Radek przyjacielu. Zrezygnuj z opcji "przechwytywanie okna" i "przechwytywanie gry" i dodaj po prostu "przechwytywanie monitora". Wtedy wszystko śmiga i ładnie łapie GTA na pełnym ekranie.

przechwytywanie monitora jednak lubi wpływać na wydajność samej gry i jakoś nagrania

Spróbuj odpalić OBS jako administrator.

• Back to top
    • 1

#9 * Skino772 21/03/2019 - 23:07

Skino
  • GameMaster SA-MP

Szczerze powiedziawszy dziwna sprawa, ja gdy robie live/nagrywam wybieram opcje przechwytywania gry w obs, potem wybieram przechwytuj konkretne okno i wybieram tam gta (gdy odpalone). Może spróbuj w ten sposób.

przechwytywanie monitora jednak lubi wpływać na wydajność samej gry i jakoś nagrania

Spróbuj odpalić OBS jako administrator.

Gdyby rozwiązanie było takie proste. ;p Nic z tych rzeczy, jedyna opcja jaka działa to przechwytywanie gry w oknie.  :rolleyes:

W innym wypadku odpalam nagrywanie, maksymalizuje GTA i tylko dźwięk słychać, a obraz jakby normalnie się puplit nagrywał. ;d

• Back to top
    • 0

#10 Prawdziwy Avengers37 22/03/2019 - 13:15

Prawdziwy Avengers
  • Gracz

może to i głupie pytanie, ale mi się pare razy zdarzyło. Jak już zrobisz wariant z przechwytywaniem gry to klikasz prawym i robisz opcje dopasuj do ekranu? obs czasem lubi nie rozciągać gry a zamknąć ją w taki sposób że znajduje się w jednym z narożników.

qDIl4gT.png

• Back to top
    • 0

#11 Mani0912 22/03/2019 - 17:00

Mani09
  • Gracz

Ogólnie to polecam też GeForce Experience, pod  gta dobrze działa

• Back to top
    • 0

#12 Kolbaa1332 22/03/2019 - 18:14

Kolbaa
  • Gracz

Waga pliku zależy przede wszystkim od kodeku (no i od rozdzielczości, wiadomo). Nieistotne jest jakim programem będziesz nagrywać, ważne jest w jakim kodeku. Jak wybierzesz przykładowo takie h.264 to w każdym programie plik będzie ważył sporo. Ja przez dłuższy czas używałem bandicama wraz kodekiem Xvid i byłem zadowolony.

A tak propo nagrywania to aktualnie korzystam z GeForce Experience i opcja zapisu ostatnich X minut jest świetna. Nagrywanie włącza mi się automatycznie przy starcie komputera i w razie czego jednym kliknięciem zapisuje mi się ostatnie kilka minut. Przy tym oczywiście nie ma mowy o żadnych spadkach FPS. Z tym, że to jedynie dla posiadaczy kart nvidia. 

• Back to top
    • 1

#13 Kolbaa1332 24/03/2019 - 07:32

Kolbaa
  • Gracz

Jest napisane, ze nie ma Nvidii

Wiem o tym, przeczytaj dokładnie co napisałem. :)
  • Back to top
    • 0

0 user(s) are reading this topic