Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

[IC] LSPD - about us.


 • Please log in to reply
No replies to this topic

Siedem2242 05/03/2019 - 07:39

Siedem
 • Gracz

*
POPULAR

YfIPd1y.png

CMtzNtj.pngwrGMzYu.pngkmiWaye.pngJoE58aD.png

6Vddk64.gif
mNhXmZK.pngHp8i3xy.pngRF9to1n.pnggrQo5TM.png

 

XZRiOzM.png

 

Los Santos Police Department zostało stworzone z myślą o ochronie i służbie obywatelom miasta Los Santos. W tym celu prowadzimy dochodzenia, niwelujemy i zapobiegamy przestępczości w całym mieście oraz staramy się zrozumieć społeczeństwo tak, jak dajemy szansę abyście zrozumieli nas. Służymy obywatelom Los Santos z uczciwością, honorem i respektem oraz przestrzegamy jak najbardziej profesjonalnych, etycznych i moralnych standardów.

 

Blb3LIm.png

 

Los Santos Police Department zostało utworzone w roku 1869 i stało się trzecią największą siedzibą służb policyjnych w Stanach Zjednoczonych. Departament również miał wkład w historię, między innymi sprawa "The Black Dahlia" lub "Rampart scandal". 

Na początku roku 1900 jednostki policji liczyły siedemdziesięciu officerów, a w 1903 liczba podniosła się do dwustu officerów w departamencie. W roku 1910 Los Santos Police Department awansowało pierwszą kobietę na pełnoprawną funkcjonariusz policji. Jednostka w Los Santos rosła w siłę w szybkim tempie ze stratą tylko podczas II wojny światowej gdy pełno officerów zaciągnęło się do armii. Około roku 1959 w mieście było 5,000 officerów. LSPD rozwijało się, razem z tym zaczęły się tworzyć dywizje. 

Los Santos Police Department ma teraz pełny skład pojazdów latających, w pełni obsadzoną załogę taktyczną i najbardziej profesjonalną grupę badawczą w kraju. Los Santos Police Department jest teraz podstawową instytucją porządkową w Los Santos i największą w San Andreas.

Na dzień dzisiejszy w departamencie służy 14,000 ludzi składających się z 11,000 funkcjonariuszy oraz 3,000 niezaprzysiężonych.

 

Le4Enmf.png

 

West Patrol Division

Podstawowa i główna dywizja operacji w Los Santos, skupiająca w swoich szeregach oficerów o podstawowym wyszkoleniu i wyposażeniu. Działania dywizji skupione są na zachodniej części miasta.

 • West Patrol Unit - jednostka, w której skład wchodzą wszyscy członkowie WPD. Do obowiązków należą przede wszystkim kontrola ruchu drogowego, zapewnienie porządku na terenie miasta i reagowanie na wezwania przychodzące na centralę. 
 

Teren West Area:

 • Richman
 • Mulholland
 • Rodeo
 • Santa Maria Beach
 • Verona Beach
 • Marina
 • Vinewood
 • Market Station
 • Market
 • Temple
 • Mulholland Intersection
 • Downtown Los Santos
 • Commerce
 • Pershing Square
 • Conference Center
 • Verdant Bluffs​

South Patrol Division

Dywizja kryminalna skupiająca w swoich szeregach oficerów o specjalnym wyszkoleniu i wyposażeniu. Działania dywizji skupione są na POŁUDNIOWEJ części miasta, gdzie przestępczość osiąga najwyższy współczynnik.

 • Gang Unit - jednostka, w której skład wchodzą wszyscy członkowie SPD. Do obowiązków należą: nadzorowanie i przeciwdziałanie gangom ulicznym, wstępny wywiad odnośnie organizacji przestępczych oraz dbanie o bezpieczeństwo i pilnowanie porządku w terenie podlegającym pod działania South Patrol Division.

 

Teren South Area:

 • Idlewood
 • Little Mexico
 • Unity Station
 • Glen Park
 • Jefferson
 • East Los Santos
 • Las Colinas
 • Los Flores
 • East Beach
 • El Corona
 • Ganton
 • Willowfield
 • Playa del Seville
 • Los Santos International Airport

 

Administrative Corner

Sekcja administracyjna Los Santos Police Department, do której należą wyznaczeni członkowie policyjni administratorzy departamentu. Sekcja zajmuje się rejestracją broni, zdejmowaniem blokad oraz odbieraniem skarg na funkcjonariuszy. Prócz tego na ich barkach spoczywają pozostałe funkcje techniczne, związane z departamentem policji.

 

 • Department of Public Affairs - sekcja podlegająca pod Metropolitan Division. W jej skład wchodzą rzecznicy medialni departamentu, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie strony internetowej z informacjami odnośnie LSPD.

 

 

Highway Patrol Division

Jednostka wsparcia, zrzeszająca najlepszych kierowców. Do ich zadań należy głównie wsparcie funkcjonariusz podczas codziennych działań - szczególnie podczas czynności, gdzie potrzeba wyspecjalizowanego sprzętu i wyćwiczonych umiejętności. Poruszają się śmigłowcami, łodziami, specjalnie wzmocnionymi pojazdami SUV, a także sportowymi, nieoznakowanymi pojazdami pościgowymi (SSV).
 

Special Response Team
Elitarna grupa do działań specjalnych zszerzająca członków LSPD, mająca na celu poszukiwanie i zatrzymanie najgroźniejszych przestępców z najwyższym priorytetem zatrzymania. Do ich obowiązków można zaliczyć również ochronę ważnych gmachów rządowych, czy jego personelu.

Tactical Robbery Unit
Jednostka, której jest odpowiedzialna za badanie kwestii, dotyczących rabunków, wyłudzeń, incydentów związanych z nielegalnym handlem pojazdami. To w jej zadaniu jest odszukiwanie skradzionych pojazdów, czy też mienia obywateli naszego miasta.

 

 

 

 

 

 

​ xfdevqP.png

 

 

Police Cruisers - pojazdy z wyposażeniem policyjnym, różnią się nieco od swoich cywilnych odpowiedników, zwłaszcza pod względem wytrzymałości i osiągów. Posiadają także wyposażenie niezbędne do pełnienia służby policyjnej. Używane są przez większość sił patrolowych departamentów policji.
(Ford Crown Victoria Interceptor, Chevrolet Impala, Chevrolet Caprice, Dodge Charger)
ojfsyUN.png
Wyposażenie pojazdu:
1. Modulator dźwięku.
2. Belka sygnalizacji alarmowej.
3. Komputer policyjny (tzw. "MDT" - Mobile Data Terminal).
4. Stacjonarna radiostacja.
5. Dwa szperacze - specjalne reflektory zamontowane nad lusterkami, które umożliwiają oświetlenie wskazanej części terenu (tzw. "spotlights")
6. Dwie kamery policyjne:
- Przednia, ulokowana na desce rozdzielczej (tzw. "Dashcam")
- Tylna, ulokowana na tylnej desce.
7. Bariera odgradzająca przednią część od tylnej w jednej z poniższych postaci:
- Specjalna, wzmacniana szyba na ramie.
- Krata.
- Połączenie szyby i kraty.
8. Plastikowa (i bardzo niewygodna) tylna kanapa.
9. Stojak na broń patrolową.
10. Apteczka pierwszej pomocy.
11. Zestaw składanych blokad drogowych.
12. Torba zwana "War Bag"
13. Balistyczne wkłady wzmacniające powierzchnię drzwi.
14. Blokada do unieruchamiania pojazdów.
15. System kamer ALPR (Automatic license-plate recognition).
16. Opcjonalnie belka sygnalizacyjna przeznaczona do kierowania ruchem.Service Vehicles - samochody ze specjalistycznym wyposażeniem policyjnym, przeznaczone są one do zwykłych patroli, działań w terenie trudno dostępnym, transportu sprzętu i ekwipunku, transportu psów policyjnych i innych wskazanych zadań. Całkowicie wyklucza się jednak transport osób podejrzanych, ze względu na brak przeznaczonej do tego przestrzeni.
(Chevrolet Tahoes, Toyota Tacomas, Toyota 4Runners)
iVJWMNk.png
Wyposażenie pojazdu:
Jak w wypadku standardowego radiowozu, z wykluczeniem:
- bariery oddzielającej przednią część od tylnej.
- plastikowej, tylnej kanapy.

Special Service Vehicles - samochody do celów specjalnych - pojazdy używane tylko w konkretnym celu, które świetnie się sprawdzają w patrolowaniu autostrad międzystanowych i ściganiu piratów drogowych.
(Dodge Charger Pursuit, Ferrari 458 Italia, Nissan GT-R, Ford Police Interceptor)
FxsvfVK.png


Unmarked Vehicles - pozbawiona jakiegokolwiek oznakowania wersja policyjnego radiowozu. Posiada wszystkie niezbędne elementy gwarantujące bezpieczeństwo, z pozoru wygląda jednak jak zwykły, cywilny pojazd. Pojazd ten przeznaczony jest dla detektywów pełniących swoją służbę. Nie posiada niektórych elementów takich jak szperacze, stojak na broń patrolową czy też bariera odgradzająca. Brakuje także portu na MDT, który mógłby łatwo zdradzić, że jest do radiowóz - komputer przechowywany jest oddzielnie, np. w bagażniku czy torbie.
YQfUmm9.png
Wyposażenie pojazdu:
Jak w wypadku standardowego radiowozu, z wykluczeniem:
- bariery oddzielającej przednią część od tylnej.
- plastikowej, tylnej kanapy.
- stojaka na broń palną.
- szperaczy.
- portu na MDT.
- sygnalizacji alarmowej ulokowanej na dachu.
- torby "War Bag"
- blokady do unieruchamiania kół pojazdów.

Air Support Vehicles - śmigłowce, wykorzystywane w patrolowaniu miasta oraz terenów pozamiejskich. Używane są głównie do pomocy przy nagłych wypadkach oraz sytuacjach, w których potrzebna jest obserwacja większego terenu (np. strzelaniny) i pościgach za piratami drogowymi.
(American Eurocopter AS350B-2 A-Star, Bell 206 JetRanger)
TpCcACW.png
 
Motorbike Service Vehicles - motocykle, używane do patrolowania ulic miasta oraz ścigania piratów drogowych, poruszających się na jednośladach.
(BMW, Harley-Davidson, Kawasaki)
929Wj0m.png

Towing Vehicles - pojazdy te są przeznaczone do holowania zarekwirowanych, bądź niesprawnych pojazdów. Nie zalicza się do pojazdów uprzywilejowanych, posiada jedynie pomarańczowe oświetlenie ostrzegawcze.
QIKBgNv.png
Wyposażenie pojazdu:
- Blokady do unieruchamiania kół pojazdów.
- Zestaw techniczny.
- Składane blokady drogowe.
- System oświetlenia ostrzegawczego.

 

 

Y7wPNeh.png

 

Chief of Police / CoP 

100px-US-O10_insignia.svg.png

Chief of Police (COP) jest najwyższym stopniem w Los Santos Police Department. Jako główny zarządza departamentu policji, osoba jest odpowiedzialna za planowanie, skuteczne zarządzanie i operacje Los Santos Police Department. Innymi słowy komendant kieruje, planuje i koordynuje jednostkami w poszczególnych dziedzinach przestępczości oraz stara się zminimalizować ryzyko przestępczości w całym mieście aby chronić ludzi i ich własności w imię pokoju społeczności.

 

 

Commander

75px-US-O9_insignia.svg.png

Commander jest osobą posiadającą we władaniu dywizję lub jednostkę. Sprawuje na nią pieczę, rozpatrując skargi oraz kierując bezpośrednio działaniami danej sekcji, ustalając jej wytyczne oraz zakres działań. Pełni również funkcję zastępcy Chief of Police - kieruje zadaniami administracyjnymi jak i operacyjnymi departamentu policji.

 

 

Captain / Cpt

23px-US-O3_insignia.svg.png

Poprzez służbę przez dziewięć tygodni na stanowisku Porucznika, funkcjonariusz może awansować na stanowiska Kapitana zdając egzamin. Kapitan przypomina menadżera dużej korporacji, ma wybór w działaniu w departamencie włączając w to zarządzanie daną dywizją. Kapitan jest odpowiedzialny za inspekcję oraz obserwację funkcji officerów aby mieć pewność, że funkcjonariusze przestrzegają każdy aspekt oraz zasady z kodeksu policjanta. Zajmuje się obejmowaniem dowództwa w sprawach administracyjnych i wsparcia, treningami na rzecz inspekcji pracowników.

 

 

Lieutenant / Lt

10px-US-O2_insignia.svg.png

Po zakończeniu służby siedmio-tygodniowej na stanowisku Sierżanta istnieje możliwość awansu na stopień wyżej po zakończeniu kompletu Programu Szkoleniowego w Zarządzaniu, czyli egzamin. Porucznik zajmuje się generalnymi sprawami administracyjnymi departamentu, czyli weryfikacja spraw oraz akt officerów, obrady na temat zmian w departamencie jak i obejmowanie dowództwa na patrolach w celu koordynowania jednostkami będącymi na mieście.

 

 

Sergeant / Sgt

50px-LAPD_Sergeant-2.jpg 50px-LAPD_Sergeant-1.jpg

Sierżant bardziej przypomina menadżera departamentu. Organizuje pracę officerów, podstawowo obejmuje dowództwo w terenie, lecz również funkcjonuje w sprawach administracyjnych. Często Sierżanci zajmują się organizowaniem odpraw, początkowymi badaniami przestępstw oraz organizują obserwację aby wykryć lub zapobiec przestępstwu, nadzorowaniem stanu holowników/HPV-ek/PD Rangerów. W sprawach administracyjnych obejmują rolę w rejestracji broni bądź magazynu broni oraz amunicji dla funkcjonariuszy. Aby funkcjonariusz został Sierżantem musi ukończyć egzamin kwalifikujący do pracy na tym stopniu oraz służbę 3-tygodniową na stanowisku Senior Lead Officer. 

 

 

Police Officer III Senior Lead Officer / PO III SLO

50px-LAPD_Police_Officer-3%2B1_-_Senior_

Police Officer III SLO wykonuje takie same funkcje jak Police Officer III, lecz dodatkowo spada na nich obowiązek uczenia oraz pilnowania officerów pierwszych poprzez funkcję szkoleniowca czyli odbywanie wraz z tą rangą patroli po mieście, a dodatkowo od tej rangi obowiązkiem jest zabieranie kadetów z LSPA aby Ci odbywali obowiązkowe patrole. 
Do tej pory funkcjonariusz ten powinien być już doskonale przygotowany do pełnienia służby na wyższej randze, dlatego po odpowiednim zaangażowaniu w życie Los Santos Police Department ma możliwość awansowania na rangę Sierżanta.

 

 

Police Officer III  / PO III 

50px-LAPD_Police_Officer-3.jpg

Po dwóch tygodniach na stopniu Police Officer II, funkcjonariusz ma szansę na otrzymanie awansu na stopień Police Officer III. Funkcjonariusz stopnia trzeciego jest odpowiedzialny za egzekwowanie prawa i rozporządzeń; ochronę życia i własności; organizowanie aresztów; przygotowywanie raportów; spotkania z obywatelami miasta; pracę jako członek ekipy i dostarczanie informacji obywatelom miasta Los Santos jak i pracownikom departamentu. Officer trzeciego stopnia ma okazję awansować po kolejnych dwóch tygodniach na stopień SLO. Na nich spada obowiązek uczenia oraz pilnowania officerów pierwszych poprzez funkcję szkoleniowca. Przez ten czas są przygotowywani na awans na stopień Sierżanta będąc pod opieką jednego z nich.

 

 

Police Officer II / PO II
Police Officer II wykonuje podstawowe służbowe obowiązki takie jak: odbieranie wezwań do przestępstw i wypadków; przesłuchiwanie zatrzymanych i świadków; pisanie raportów z przestępstw; odbieranie wezwań radiowych; monitorowanie podejrzanych aktywności na trwającym miejscu przestępstwa; koordynowanie ruchem drogowym; odwiedzanie otwartych biznesów takich jak banki, sklepy, domy towarowe i stacje paliw aby umocnić porozumienie z właścicielami; zakładanie kartotek zatrzymanym, zabepieczanie dowodów i transportowanie ich do właściwego miejsca w departamencie policji; odpowiadanie na pytania cywilom i odwiedzającym departament policji.

 

 

Police Officer I / PO I
Pierwszym krokiem na stopień kariery w Los Santos Police Department jest Police Officer I. Jest to sprawdzenie wszystkich umiejętności nauczonych i danych officerom LSPD w akademii policyjnej. Przez dwa tygodnie w Los Santos Police Academy officerzy są uczeni prawa karnego, ludzkich relacji i pisania raportów. W praktyce są uczeni w dziedzinie taktyk, broni palnych i jazdy. Wytrzymałość fizyczna oraz samoobrona grają dużą rolę w treningu podczas akademii. Police Officer I po zdaniu egzaminu w Police Academy jest transferowany do Los Santos Police Department i sprawdza się jego umiejętności przez Police Officer III SLO w ciągu dwóch tygodni. Decyduje to o awansie na stopień drugi.

 

 

 

 

 

((Kliknięcie w którykolwiek obrazek powyżej przekieruje Was do wybranego tematu!))

 

 

 

 

 

Tekst: Rangy, pd.lsgov.us
edytowane przez: Siedem, Ferrum, GrigoR

Grafika: Rangy, Siedem

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie tekstu oraz grafiki na net4game oraz poza net4game zakazane.


Edited by Siedem, 16/05/2019 - 15:16.

 • Back to top
  • 4
0 user(s) are reading this topic