Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

ENB Crash & Startup Fix - Windows 8/10

• Please log in to reply
15 replies to this topic

Baginek364 23/02/2019 - 01:34

Baginek
  • Gracz

*
POPULAR

oRYBRHi.jpg?1

Witam!

Bardzo duża ilość graczy ma problem z poprawnym działaniem ENB series na Windows 8 czy Windows 10. Jednym nie startuje gra w ogóle innym wyskakuje crash tuż po wczytaniu się SA-MP. Nie wszyscy wiedzą co i jak, dlatego też postanowiłem wrzucić tu ten poradnik. W kilku krokach pokażę wam, że nie taki diabeł zły jak go malują. Jeżeli już jesteście gotowi, to czas zaczynać!

KROK PIERWSZY

Na początku musimy pobrać ENB Crash & Startup Fix dla wyżej wymienionych systemów operacyjnych, do którego pobrania zamieszczam niżej link.

Po pobraniu i rozpakowaniu folderu wrzucamy jego zawartość do głównego folderu z naszą grą. W moim przypadku to C:\Adek\GTA San Andreas\ Paczka zawiera tylko jeden plik o magicznej nazwie "startup_SAMP", więc każdy bez wyjątku i problemu powinien sobie poradzić. Poniżej zamieszczam screen z już umieszczonym w moim folderze plikiem.

5dz2vFk.jpg

KROK DRUGI

Brawo, pierwszy krok za nami! Teraz w tym samym folderze odszukujemy plik o nazwie "gta_sa.exe" - ikonka, którą klikamy gdy chcemy odpalić wersję Single Player. Klikamy PPM na plik -> "Zmień nazwę" i dodajemy na końcu literę "e". Od teraz plik będzie nosił nazwę "gta_sae.exe". To samo robimy z plikiem "samp.exe" - ikonka, którą klikamy gdy chcemy odpalić wersję multiplayer. Klikamy ponownie PPM na plik -> "Zmień nazwę" i dodajemy tym razem na końcu literę "o". Plik zmienia swoją nazwę na "sampo.exe". Poniżej screeny z ikonkami przed zmianą nazwy i po tej zmianie.

PRZED ZMIANĄ

n9fpcFQ.jpg

PO ZMIANIE

usVvRC6.jpg

KROK TRZECI

Teraz wchodzimy w pasek startowy i tam w programach wyszukujemy "Uruchom", który otwieramy. Można iść też na skróty i wcisnąć na klawiaturze klawisz Windows + R. W otwartym już okienku wpisujemy 'regedit' i klikamy przycisk 'OK'. 

5oKo9sr.jpg

Otworzył nam się edytor rejestrów. Po lewej stronie mamy "drzewko" z różnymi nazwami plików, z których nas interesuje "HKEY_CURRENT_USER". Po kliknięciu w niego rozwinie się nam kolejna lista, z której wybieramy "Software", a następnie "SAMP". Teraz możemy przerzucić wzrok na prawo, gdzie ujrzymy trzy wiersze zawarte w ostatnim z wymienionych folderów. Klikamy dwukrotnie LPM na "gta_sa_exe" oznaczone na screen'ie poniżej numerem 4.

zsX7EP3.jpg

Przed naszymi oczami ukazuje się okienko, w którym interesują nas "Dane wartości".

g5GDNCJ.jpg

Tutaj tak samo jak już było w punkcie KROK DRUGI dodajemy do "gta_sa.exe" literę 'e' i powstaje nam "gta_sae.exe"

ODLqJOz.jpg

Tak zmienioną nazwę zatwierdzamy klikając "OK". Zamykamy okno rejestru i wracamy do głównego folderu z grą, gdzie klikamy PPM na plik Fix'a rozpakowany w KROK PIERWSZY i wybieramy "Uruchom jako administrator". Otworzy nam się SA-MP oraz okno z niebieskim tłem, które automatycznie przeprowadzi zapisanie zmiany danych dokonanych przez nas w tych krokach. Po procesie zapisu danych wyświetli się napis "Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz...". Tak też robimy - klikamy klawisz, okno się  automatycznie zamyka, okno SA-MP zamykamy SAMI.

qt0vCjg.jpg

KROK CZWARTY

Wrzucamy do folderu z grą wybrane przez nas ENB i ponownie otwieramy "startup_SAMP" tym samym sposobem, który opisywałem w końcówce punktu KROK TRZECI:

PPM -> "Uruchom jako adminstrator".

Po raz kolejny otworzy nam się automatycznie SA:MP i okienko z niebieskim tłem, które przeprowadzi sobie zapis danych wrzuconego przez nas ENB. UWAGA! Po wyświetleniu się w okienku napisu 
"Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz..." NIE KLIKAMY NIC. Okno pozostawiamy otwarte na pulpicie, ewentualnie możemy je zminimalizować. W SA:MP wybieramy odpowiedni serwer z listy i cieszymy się grą. Za każdym razem odpalamy grę w ten sam sposób, co wymieniony wyżej:

ZEqxUiL.jpg
  • Odpalenie FIX'a jako administrator.
  • Pozostawienie włączonego niebieskiego okienka
  • Wejście na serwer przez SA:MP

​Wszystko powinno działać jak należy. Miłej gry!

Pozdrawiam

Bagin

Spis moich poradników:

Włączanie net4game za pomocą jednego kliknięcia

ENB Crash & Startup Fix - Windows 8/10

Edited by Baginek, 01/07/2019 - 07:46.

• Back to top
    • 10

Watsonn702 24/02/2019 - 02:21

Watsonn
  • Gracz

*
POPULAR

dzięki, nie będę musiał w końcu tłumaczyć tylko sypnę linkiem i po problemie.

• Back to top
    • 3

Baginek364 24/02/2019 - 02:28

Baginek
  • Gracz

dzięki, nie będę musiał w końcu tłumaczyć tylko sypnę linkiem i po problemie.

Z tego samego powodu właśnie to tu umieściłem.  :lol:

• Back to top
    • 2

PANDAZBANEM30 03/03/2019 - 16:41

PANDAZBANEM
  • Gracz

Dzięki, leci zielony! :P

• Back to top
    • 1

Baginek364 03/03/2019 - 20:58

Baginek
  • Gracz

Dzięki, leci zielony! :P

Nie ma za co.  :rolleyes:

• Back to top
    • 1

NaFaReK -6 23/03/2019 - 16:07

NaFaReK
  • Gracz

Mordo bo pisze mi : YUXvWxE.jpg

• Back to top
    • 1

Vengenz465 23/03/2019 - 16:54

Vengenz
  • Gracz

Mordo bo pisze mi : YUXvWxE.jpg

Sprawdź czy masz w ogóle w folderze GTA plik gta_sa.exe lub czy ścieżka do gry jest poprawna

• Back to top
    • 0

NaFaReK -6 23/03/2019 - 16:55

NaFaReK
  • Gracz

Sprawdź czy masz w ogóle w folderze GTA plik gta_sa.exe lub czy ścieżka do gry jest poprawna

wszystko ogarnąłem co jest i jak wbijam do sampa na n4g to niby sie laduje a po chwili wywala

• Back to top
    • 1

FrDodo42 23/03/2019 - 21:04

FrDodo
  • Gracz
Nie dales fixa dodatkowego. Co mi z tego ze antycrasha, jak gta wariuje przy tym. Fajnie, bo dziala lecz, modele sie troche nie wczytuja, nie moge wejsc na pulpit, bo wchodze znow do gta, a tu klops, huda nie ma i dźwięków ;(

Fajnie jagbys znal fixa na jeszcse ten blad.
System Win 10 mam.
  • Back to top
    • 0

Baginek364 23/03/2019 - 23:27

Baginek
  • Gracz

Nie dales fixa dodatkowego. Co mi z tego ze antycrasha, jak gta wariuje przy tym. Fajnie, bo dziala lecz, modele sie troche nie wczytuja, nie moge wejsc na pulpit, bo wchodze znow do gta, a tu klops, huda nie ma i dźwięków ;(
Fajnie jagbys znal fixa na jeszcse ten blad.
System Win 10 mam.

pojutrze dorzucę tego fixa. Zero problemu.

wszystko ogarnąłem co jest i jak wbijam do sampa na n4g to niby sie laduje a po chwili wywala

Robiłeś wszystko na czystym GTA?
  • Back to top
    • 0

NaFaReK -6 24/03/2019 - 10:40

NaFaReK
  • Gracz

pojutrze dorzucę tego fixa. Zero problemu.
Robiłeś wszystko na czystym GTA?

Tak - problem sie naprawił po jednym dniu, reinstall GTA i wszystko działa, wielki propsik oraz plusik leci, dzięki za pomoc! :3

• Back to top
    • 2

Baginek364 24/03/2019 - 12:06

Baginek
  • Gracz

Tak - problem sie naprawił po jednym dniu, reinstall GTA i wszystko działa, wielki propsik oraz plusik leci, dzięki za pomoc! :3

nie ma za co. :)
  • Back to top
    • 0

NaFaReK -6 24/03/2019 - 12:13

NaFaReK
  • Gracz

nie ma za co. :)

Tylko jeszcz zrób tego fixa co wyzej :)
  • Back to top
    • 1

NaFaReK -6 05/04/2019 - 21:51

NaFaReK
  • Gracz
Będzie kiedyś ten fix ? :D
  • Back to top
    • 0

NotForever5 16/06/2019 - 22:00

NotForever
  • Gracz

Z tego samego powodu właśnie to tu umieściłem.  :lol:

Co z tym pierwszym linkiem?

Edit: nie ważne wszytsko działa! Świetny poradnik, na początku zrobiłem pare będów... Propsy dla ciebie! ;)

Edited by NotForever, 17/06/2019 - 19:52.

• Back to top
    • 1

Baginek364 18/06/2019 - 03:42

Baginek
  • Gracz

Będzie kiedyś ten fix ? :D

Próbowałem na milion sposobów i niestety nie da rady. Tłumaczę dlaczego: ENB oraz Mumble korzystają z tej samej biblioteki i wzajemnie się wykluczają, dlatego też uruchomienie dwóch rzeczy na raz jest niemożliwe albo moja wiedza nie jest wystarczająca by tego dokonać.

Co z tym pierwszym linkiem?

Edit: nie ważne wszytsko działa! Świetny poradnik, na początku zrobiłem pare będów... Propsy dla ciebie! ;)

Pozdrawiam i nie mam jak PW odpisać, nie widzę wiadomości przez problemy forum. ;)

• Back to top
    • 0

0 user(s) are reading this topic