Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Kupiłeś budynek na aukcji i nie wiesz gdzie on jest? Zobacz jak sobie poradzić!

mapa budynki aukcja

• Please log in to reply
7 replies to this topic

Kodor2154 18/02/2019 - 09:05

Kodor
  • Gracz

*
POPULAR

WAlDUjT.png

Kupiłeś budynek na aukcji - zapewne jesteś zadowolony z tego, że udało Ci się go nabyć w okazyjnej cenie. Okazuje się jednak, że kontakt ze sprzedającym jest trudny i nie wiesz gdzie dany budynek się znajduje. Pokażę Ci, jak najszybciej znaleźć go i zacząć go używać!

1. Ustalenie danych o budynku

Każda aukcja, która ogłoszona jest w radio przedstawia nam podstawowe dane, służące ocenie, czy zakup może być opłacalny. Przykładowy napis z paska:

Dom 937, 200m2, ownerzy 2/4, strefa 48x8 - cena xxx

Mamy tutaj bukiet danych, który dostarcza nam skrypt, by móc zlokalizować nasz nowy nabytek. Skupimy się w dalszej części na dwóch danych: numer budynku (Dom 937) i strefa (strefa 48x8).

2. Mamy te dane i co dalej?

Skupmy się pierw na strefie - mamy strefę. Podana jest ona w postaci cyfr - 48x8. Jest to liczba przyporządkowana danej strefie na podstawie jej lokalizacji. Każda ze stref jest ułożona niemal z kwadratów, mamy w ten sposób coś na podobieństwo statków, tylko zamiast liter mamy cyfry.

Wejdźmy na stronę:

https://kozioldev.eu/mapa-stref/

Tutaj mamy mapę stref, wykonaną przez społeczność (na stronie znajdują się podziękowania dla osób które pomogły w wykonaniu tej strony ku pomocy innym)

Widzimy mapę Los Santos podzieloną na kwadraty.

uwMhYoh.jpg

Każda strefa jest podpisana tak samo, jak na aukcji. Szukamy na mapie ustalonej strefy. Pierwsza cyfra idzie rosnąco od lewej, więc żeby znaleźć 48, trzeba szukać bliżej prawej krawędzi mapy. Druga cyfra idzie od dołu do góry, więc cyfra 8 znajdzie się na dole mapy. Po znalezieniu strefy klikamy na nią. Spoglądamy na miejsce, gdzie znajduje się to na samej mapie Los Santos (w tym wypadku to ElCorona)

EeINChD.png

3. Finalne szukanie budynku na mapie net4game.

Mamy lokalizację strefy, co zawęża nam obszar wyszukiwania. Wchodzimy teraz na stronę:

https://net4game.com/map/

Szukamy tam miejsca ustalonego wyżej, ja zaznaczyłem go czerwonym kwadratem.

b6T3IAD.png

Pozostaje nam tylko przeklikać budynki w poszukiwaniu numeru budynku, który mieliśmy na początku. Znajdujemy go - mamy więc lokalizację naszego nabytku!

yCjwwrM.png

Pozostaje tylko podjechać w grze do budynku i cieszyć się z jego posiadania!

Edited by Kodor, 18/02/2019 - 09:08.

• Back to top
    • 17

HavoKing149 18/02/2019 - 13:31

HavoKing
  • Gracz
Bardzo przydatne, oczywiście zielony za chęci. :)
  • Back to top
    • 0

Emesik31 18/02/2019 - 13:36

Emesik
  • Gracz

Oj przydatne, przydatne.. Leci zielony  B)

• Back to top
    • 0

Emerytowany Emeryt160 18/02/2019 - 13:41

Emerytowany Emeryt
  • Gracz

*
POPULAR

Ooo, akurat ten budyneczek, który pomagaliście mi szukać.  :P  Szacunek za taki poradnik, oczywiście zielony leci.  :D

• Back to top
    • 4

Kodor2154 18/02/2019 - 14:34

Kodor
  • Gracz

Ooo, akurat ten budyneczek, który pomagaliście mi szukać.  :P  Szacunek za taki poradnik, oczywiście zielony leci.  :D

Dzięki Twojemu pytaniu przyszło mi na myśl, by ten proces opisać. Gdyby Białas mi nie przeszkadzał wtedy to minutę szybciej bym to wszystko ogarnął :D

• Back to top
    • 1

PureLife148 06/04/2019 - 11:26

PureLife
  • Gracz
Poradnik jak najbardziej na wielki plus, nie raz kupywalem na aukcji domek a później jezdzilem o go szukałem. Wszystko ładnie opisane tutaj, naprawdę wielki propsik.
  • Back to top
    • 0

MarcoW 29 06/04/2019 - 12:15

MarcoW
  • Gracz
Leci plusik, wszystko idealnie wyjaśnione, super Kodorek!!!!
  • Back to top
    • 0

Khaled60 06/04/2019 - 14:31

Khaled
  • Gracz
Przydatny poradnik napewno w przyszłości skorzystam z tematu!

Edited by Khaled, 06/04/2019 - 14:32.

• Back to top
    • 0

Also tagged with one or more of these keywords: mapa, budynki, aukcja

0 user(s) are reading this topic