Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Niepisane zasady GameMasterów - pytanie dla Zarządu

Best Answer Kasiek, 17/01/2019 - 23:22

Witaj,

Na początku chciałabym zaznaczyć, że regulamin nie jest po to aby szukać w nim paragrafów na innych graczy czy też luk pozwalających na „nietykalność” czy uprzykrzanie gry innym. Właśnie dlatego Ci którzy grają z nami od lat pamiętają jak swojego czasu regulamin został całkowicie usunięty a gracze opierali się tylko i wyłącznie na ostatecznej decyzji ekipy. To oczywiście nie oznaczało, że przez ten okres nie było żadnych zasad. Nie mamy zamiaru tworzyć regulaminu, który zawiera każdą możliwą sytuacje bo po pierwsze nikt nie przeczyta tak obszernego regulaminu a po drugie i tak nie sposób opisać wszystkiego. Zawsze znajdzie się sposób na to, aby coś ominąć czy próbować wykorzystać w celu uprzykrzenia gry innym.

Z myślą o tym w głównym regulaminie serwisu znajdziesz wpis mówiący o tym, że we wszystkich sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem, decyzja i interpretacja zasad należy do administracji net4game.com. Ekipa nie podejmuje pochopnych wniosków - mamy osobne kanały stworzone właśnie do podejmowania decyzji w sprawach nieuregulowanych regulaminem. Liderzy organizacji przestępczych doskonale zdają sobie z tego sprawę gdyż każdy z nich jest na konferencji liderów org. przestępczych discord wraz z administracją oraz członkami ekipy należących do grupy crime-team. Tam nie ciężko zauważyć jak wyznaczeni do tego celu członkowie ekipy przekazują ostatecznie podjęte decyzje czy polecenia. Tak samo dzieje się w grze gdzie nie należy lekceważyć poleceń ekipy zasłaniając się faktem, że czegoś nie ma w regulaminie. A sam wiesz, że gdybyś tego nie zlekceważył to z pewnością nie byłoby tego tematu ani samej kary.

Reasumując kara jest słuszna jak i decyzja podjęta przez członków ekipy. Oczywiście masz prawo do apelacji czy też wyjaśnienia całego zajścia z osobą nadającą karę lub/i ze mną. Go to the full post

• This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

Docent Żbik 1819 17/01/2019 - 22:09

Docent Żbik
  • Gracz

*
POPULAR

Cześć, właśnie dostałem blokadę postaci bo nie chciałem odegrać porwania. Grałem zgodnie z regulaminem, bo w nim jest przytoczony tylko jeden wyjątek co do porwania osoby bez panelu org:

1. Porywanie osób niezrzeszonych z organizacjami wymaga 3 dni udokumentowanego screenshotami planowania i obserwacji. Zdjęcia wykonywane przy obserwacji należy zrobić aparatem zakupionym w sklepach 24/7 IC. Dodatkowo planowanie powinno zawierać możliwie najwięcej informacji o celu porwania (pseudonimy, miejsca zamieszkania, pojazdy, miejsca przebywania, miejsca pracy, znajomi, dane, numer telefonu oraz wiele innych) zdobytych drogą IC. Wyjątek stanowi:

2. sytuacja w której cywil/członek projektu IC bierze udział w ataku na organizacje na ich strefie. W tym wypadku organizacja ma prawo do porwania cywila na gorącym uczynku bez konieczności planowania.

pogrubiłem jeden, jedyny wyjątek. To teraz nasuwa się pytanie, dlaczego ja, jako gracz mam obowiązek przestrzegać niepisane zasady wymyślone przez "crime-team"? Dlaczego w ogóle to coś jest ponad regulaminem? Albo najważniejsze, po co w ogóle jest regulamin skoro każdy ma swoje zasady? W stosunku do zwykłego gracza to jest totalne bezprawie. Temat nie jest apelacją, po prostu chciałbym publicznie się dowiedzieć jakie zarząd ma zdanie w tej sprawie. 

tl;dr całej sytuacji.

Przez ostatnie kilka dni jeździłem i strzelałem do organizacji Ozijara, bo jego ekipa kilka dni temu pierwsza zaczęła strzelać w mojego Cheetaha, a jako że ja jestem pamiętliwy, to powiedziałem sobie, że tak łatwo im nie popuszczę. Nie wpieprzałem im się w HG, po prostu gdzieś w południe jeździłem i pojedyńczo wyłapywałem ludzi grających pod tym panelem. Dzisiaj chyba mija piąty dzień z rzędu, w końcu dostałem crasha i jak się okazało, po powrocie już czekało na mnie kilka osób wcelowanych z deagle. Dostałem BW, zaczęli odgrywać jakieś porwanie. Napisałem im, że to niezgodne z regulaminem, przyszedł GM_Wicked i poinformował mnie, że cytuję:

[21:32:28] Charlie Tomaselli mówi: Sytuacja w której cywil/członek projektu IC bierze udział w ataku na organizacje 

[21:32:28] Charlie Tomaselli: ...na ich strefie. W tym wypadku organizacja ma pr

[21:32:36] Jamel Reyes mówi: Co?

[21:32:37] Charlie Tomaselli mówi: Porwania cywila na gorącym uczynku bez konieczności planowania.

[21:32:39] GM Wickeed mówi: Dostali zielone światło od Crime Teamu {C2A2DA}*puszcza oczko*

[21:33:22] GM Wickeed mówi: Masz grać normalnie. Mogą cię porwać.

To teraz przejdźmy do regulaminu i poszukajmy chociażby wzmianki o zespole crime team. Ciężko cokolwiek znaleźć.

Proszę kogoś z zarządu o zabranie głosu w tej sprawie + jeśli komuś zdarzyła się podobna sytuacja (a wiem, ze było takich kilka) ze GM mimo braku jakiejkolwiek wzmianki w regulaminie ukarał kogoś. 

Warto zaznaczyć, że to moja pierwsza kara odkąd mam tutaj konto. Do tego czasu nawet warna czy kicka nie dostałem.

Na koniec - albo zróbmy coś z regulaminami, albo po prostu przestrzegajmy to, co mamy w nim napisane. Czekam na jakieś komentarze, może ktoś doda coś ciekawego. Jak zły dział to proszę przenieść.

• Back to top
    • 13

Aktimel482 17/01/2019 - 22:10

Aktimel
  • Gracz

*
POPULAR

Czyli tak na dobrą sprawę można w chwili obecnej wyrzucić cały regulamin, skoro nie wiadomo czy czasem nie zostanie wyrażona zgoda przez administracje. Strasznie słabo to wygląda, nie pozdrawiam. :)

• Back to top
    • 5

Avent 404 17/01/2019 - 22:12

Avent
  • Zbanowani

Zły dział, nie apelujemy od kar na forum - jezeli masz jakieś wątpliwości co do nadanej kary pisz śmiało do HR którym jest Kasiek ;)

• Back to top
    • -12

Docent Żbik 1819 17/01/2019 - 22:13

Docent Żbik
  • Gracz

Zły dział, nie apelujemy od kar na forum - jezeli masz jakieś wątpliwości co do nadanej kary pisz śmiało do HR którym jest Kasiek ;)

Temat nie jest apelacją, po prostu chciałbym publicznie się dowiedzieć jakie zarząd ma zdanie w tej sprawie. 

• Back to top
    • 0

Aktimel482 17/01/2019 - 22:13

Aktimel
  • Gracz

To nie jest odwołanie się od kary, lecz kuriozalna sytuacja związana z organizacjami przestępczymi na serwerze. I ostrzeżenie dla innych graczy, że nie ma sensu podpierać się na regulaminie.

Edited by Aktimel, 17/01/2019 - 22:14.

• Back to top
    • 2

Bartas329851 17/01/2019 - 22:19

Bartas329
  • Gracz

Widocznie było zrobione planowanie i zostało gdzieś zaakceptowane - proste. Jeśli chodzi o porwanie. Inaczej GM nie wyraził by zgody na dalszą grę. 

• Back to top
    • 0

* Kozaker278 17/01/2019 - 22:21

Kozaker
  • GameMaster SA-MP
No nie powiedziałbym że taka kuriozalna, Aktimel nie znasz sytuacji to daj wypowiadać się innym.
Dziwi mnie trochę twój post br. Skoro od ładnych półtorej tygodnia jeździsz z organizacjami z którymi bloods ma wojne, strzelasz do bloods, odgrywasz wiązania i pomagasz przy porwaniach. Robisz to tyle że bez panelu. To nie powoduje że jesteś bezkarnym.
  • Back to top
    • -1

NozownikHere422 17/01/2019 - 22:25

NozownikHere
  • Gracz

*
POPULAR

Ja tu bym napisał tylko "XD" naprawdę bo bawi mnie takie coś. Skoro jest regulamin to powinno się go respektować. Administracja powinna go na bieżąco edytować aby go dostosować do realiów serwera. Ale cóż zrobić jak większość graczy i gm nie zna niestety regulaminu serwera.
  • Back to top
    • 7

Docent Żbik 1819 17/01/2019 - 22:26

Docent Żbik
  • Gracz

Kolega miał identyczną sytuacje, tylko był po drugiej stronie (tym który obrywał od gościa bez panelu) i o to co się stało:

Bez-tytu-u.png

Nie moze się wypowiedzieć z wiadomych względów.

Widocznie było zrobione planowanie i zostało gdzieś zaakceptowane - proste. Jeśli chodzi o porwanie. Inaczej GM nie wyraził by zgody na dalszą grę. 

Nie pisz proszę głupot jak nie znasz sytuacji. Jeśliby było planowanie, to nie byłoby mowy o zgodzie od crime team tylko o zaakceptowanym planowaniu.

Edited by br90, 17/01/2019 - 22:30.

• Back to top
    • 2

Mani0912 17/01/2019 - 22:28

Mani09
  • Gracz

No wiesz, mojemu koledze zdarzyło się że został porwany drugi raz w ciągu 4 godzin od wyjścia z poprzedniej przetrzymy, powinni troche zmienic ten regulamin ;D

• Back to top
    • 2

* Kozaker278 17/01/2019 - 22:29

Kozaker
  • GameMaster SA-MP
Same wbijanie bw =/= z porwaniami czyli to co ty robisz. Dodatkowo różnica jest taka iż oni nie porywali członków organizacji nie współpracując w ten sposób z inną organizacja tak jak Ty to robiłes. Poza tym, jeździłeś z nimi na tak zwany dm'y i pomagałes porywać.

Edited by Kozaker, 17/01/2019 - 22:34.

• Back to top
    • -3

Aktimel482 17/01/2019 - 22:31

Aktimel
  • Gracz

*
POPULAR

Zawsze było jasne powiedziane, porwania cywilów tylko i wyłącznie na gorącym uczynku w trakcie strzelania na strefie przeciwnika do ich członków, w innym wypadku jedynym wyjściem jest planowanie. Zresztą pewnie spora część graczy z organizacji wielokrotnie borykała się z grupą ludzi atakujących organizacje i dostawała stosowne odpowiedzi dokładnie tak sformowane jak napisałem tutaj. 

• Back to top
    • 3

* Kozaker278 17/01/2019 - 22:31

Kozaker
  • GameMaster SA-MP

No wiesz, mojemu koledze zdarzyło się że został porwany drugi raz w ciągu 4 godzin od wyjścia z poprzedniej przetrzymy, powinni troche zmienic ten regulamin ;D

Jest gdzieś chyba napisane że po zbiciu przetrzymania jest bodajże 48 lub 72h protekcji. (W sensie w ciągle tych 2 lub 3 dni nie mogą cię porwać ponownie)
  • Back to top
    • 1

Mani0912 17/01/2019 - 22:35

Mani09
  • Gracz

Jest gdzieś chyba napisane że po zbiciu przetrzymania jest bodajże 48 lub 72h protekcji. (W sensie w ciągle tych 2 lub 3 dni nie mogą cię porwać ponownie)

Pisaliśmy do gm'ów i do administracji. Ale dostalismy odpowiedz ze byla luka w regulaminie i kolega musi przeczekac 20h przetrzymy

• Back to top
    • 0

Avent 404 17/01/2019 - 22:46

Avent
  • Zbanowani

Nie chce ci tu robić żadnego offtopu ale jeździłeś z wrogą organizacją i razem wbijaliście BW mimo że nie miałeś panelu to pomagałeś im, miałeś gma dobrze wiesz jak to wszystko działa mogłeś przyjąć grzecznie przetrzymanie a teraz masz brudną kartę gracza i blokadę postaci. 

• Back to top
    • 0

Psemek17 17/01/2019 - 22:48

Psemek
  • Gracz

Kolega miał identyczną sytuacje, tylko był po drugiej stronie (tym który obrywał od gościa bez panelu) i o to co się stało:
Bez-tytu-u.png

Nie moze się wypowiedzieć z wiadomych względów.

Weź pod uwagę to, że Ty nie TYLKO strzelasz i wbijasz BW, to w dodatku od około półtora - 2 tyg jeździsz pomagając im w wojnie, grasz związywanie i porwania razem z nimi, ja osobiście nie widzę tutaj sensu Twojego postu, nie sugeruj się kolegami, którzy od siebie wbijali bw komuś tam, nie wiem w ogóle po co ktoś kto nie ma zamiaru wchodzic pod panel, wspiera kogoś w wojnie, a jak przyjdzie co do czego, to powstają takie posty. Głupota.

Nie pisz proszę głupot jak nie znasz sytuacji. Jeśliby było planowanie, to nie byłoby mowy o zgodzie od crime team tylko o zaakceptowanym planowaniu.

• Back to top
    • 0

Spamerr998 17/01/2019 - 22:49

Spamerr
  • Gracz

Spójrz na to z drugiej strony - jeździsz, strzelasz dzień w dzień do gangu i masz prawo czuć się nietykalny?

• Back to top
    • 2

Docent Żbik 1819 17/01/2019 - 22:54

Docent Żbik
  • Gracz

Spójrz na to z drugiej strony - jeździsz, strzelasz dzień w dzień do gangu i masz prawo czuć się nietykalny?

Nie, albo mnie łapią na gorącym uczynku, albo robią planowanie. Coś zgodnego z regulaminem w każdym razie.
  • Back to top
    • 0

Aktimel482 17/01/2019 - 22:55

Aktimel
  • Gracz

Takie jest prawo na serwerze i tak było egzekwowane do tej pory.

• Back to top
    • 0

Kasiek4389 17/01/2019 - 23:22

Kasiek
  • Zasłużony

Best Answer

*
POPULAR

Witaj,

Na początku chciałabym zaznaczyć, że regulamin nie jest po to aby szukać w nim paragrafów na innych graczy czy też luk pozwalających na „nietykalność” czy uprzykrzanie gry innym. Właśnie dlatego Ci którzy grają z nami od lat pamiętają jak swojego czasu regulamin został całkowicie usunięty a gracze opierali się tylko i wyłącznie na ostatecznej decyzji ekipy. To oczywiście nie oznaczało, że przez ten okres nie było żadnych zasad. Nie mamy zamiaru tworzyć regulaminu, który zawiera każdą możliwą sytuacje bo po pierwsze nikt nie przeczyta tak obszernego regulaminu a po drugie i tak nie sposób opisać wszystkiego. Zawsze znajdzie się sposób na to, aby coś ominąć czy próbować wykorzystać w celu uprzykrzenia gry innym.

Z myślą o tym w głównym regulaminie serwisu znajdziesz wpis mówiący o tym, że we wszystkich sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem, decyzja i interpretacja zasad należy do administracji net4game.com. Ekipa nie podejmuje pochopnych wniosków - mamy osobne kanały stworzone właśnie do podejmowania decyzji w sprawach nieuregulowanych regulaminem. Liderzy organizacji przestępczych doskonale zdają sobie z tego sprawę gdyż każdy z nich jest na konferencji liderów org. przestępczych discord wraz z administracją oraz członkami ekipy należących do grupy crime-team. Tam nie ciężko zauważyć jak wyznaczeni do tego celu członkowie ekipy przekazują ostatecznie podjęte decyzje czy polecenia. Tak samo dzieje się w grze gdzie nie należy lekceważyć poleceń ekipy zasłaniając się faktem, że czegoś nie ma w regulaminie. A sam wiesz, że gdybyś tego nie zlekceważył to z pewnością nie byłoby tego tematu ani samej kary.

Reasumując kara jest słuszna jak i decyzja podjęta przez członków ekipy. Oczywiście masz prawo do apelacji czy też wyjaśnienia całego zajścia z osobą nadającą karę lub/i ze mną.
  • Back to top
    • 9

0 user(s) are reading this topic