Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

[IC] KRADZIEŻE pojazdów w LS! Gdzie i kiedy dochodzi do kradzieży, jak się uchronić, co należy zrobić, LSPD INFORMUJE.


  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

Siedem2242 23/10/2018 - 20:25

Siedem
  • Gracz

*
POPULAR


ELEghaM.png

CMtzNtj.pngwrGMzYu.pngkmiWaye.pngJoE58aD.png

6Vddk64.gif
mNhXmZK.pngHp8i3xy.pngRF9to1n.pnggrQo5TM.png

 

 

Media przejmują nagłówki gazet, nieustannie nagłaśniając sprawy o kradzieży. Od początku tego roku odnotowano aż blisko DWUSTU SZEŚĆDZIESIĘCIU kradzieży pojazdów kołowych. Oznacza to mniej więcej, że na każdy dzień miesiąca przypadała jedna kradzież. Wielu właścicieli swoich samochodów czy motocykli, padło ofiarą ich kradzieży. W obecnej chwili ryzyko bycia osobą poszkodowaną nie jest stosunkowo wielkie
, jednakże warto jest wprowadzić działania zapobiegawcze który pomogą nam zmniejszyć ryzyko kolejnej kradzieży.


 

Gdzie i kiedy najczęściej dochodzi do kradzieży:

Są to miejsca publiczne, gdzie nikt nie spodziewa się kradzieży. Sporo właścicieli swoich aut nie zwraca na to uwagi, a czasami potrafią zostawiać swoje auta otwarte, z myślą - że w miejscu gdzie są kamery, pojazd będzie bezpieczny. Nic bardziej mylnego, w dużych miastach, miejscach gdzie dziennie przechodzi kilka tysięcy osób, ciężko jest zlokalizować jednego potencjalnego sprawcę, który dopuści się kradzieży.

Miejsca w których najczęściej dochodzi do kradzieży, to ulica Rodeo Drive. Najczęściej uczęszczana ulica w centrum miasta Los Santos. Znajduje się tam najwięcej pojazdów, często niezabezpieczonych - w sam raz dla złodzieja.

Okolice sądu i ulicy Soho Drive. Jest to drugie z najczęściej uczęszczanych miejsc nieopodal centrum. W momencie, kiedy dochodzi do rozpoczęcia procesu podejrzanego, sprawca - złodziej, wykorzystuje moment pozostawionych, niezabezpieczonych pojazdów do ich kradzieży.

Tereny South Central, na terenie południowej części miasta współczynnik kradzieży i przestępstw jest największy, z uwagi na to, że przestępcy często zaciągają swoje ofiary pod pretekstem braku gotówki na zakup pojazdu, w późniejszej fazie transakcji osoba finalnie zostaje pobita oraz okradziona, z pojazdu jak i z pieniędzy.

Do kradzieży może dojść wszędzie. Zawsze trzeba zachować ostrożność, najlepiej jest rozejrzeć się czy nikt nikogo z Was nie śledzi i ważne jest, by pamiętać o zamontowaniu zabezpieczeń w swoim pojeździe!

 

Jak się przed tym uchronić:

- zawsze staraj się pojazd zostawiać w widocznym dla siebie miejscu,
- zainstaluj w pojeździe niezbędne systemy antywłamaniowe, które uniemożliwią sprawcy włamanie:immobiliser, alarm,
- jeżeli jest taka możliwość, zostawiaj pojazdy na strzeżonym parkingu bądź pod okiem kogoś, kto jest w stanie zareagować na kradzież,
- jeżeli dokonujesz sprzedaży pojazdu, wymiany - bądź wpłacenia zaliczki, rób to w miejscu publicznym. Nie każdy sprawca podejmie się łupu w biały dzień - w centrum miasta.

- nigdy nie jedź w nieznane Ci miejsce z potencjalnym nabywcą samochodu. Zaczekaj aż sam pojedzie po pieniądze, z którymi przyjedzie na miejsce sprzedaży/kupna.

- lepszą metodą płatności od formy pieniężnej, jest metoda przelewu bankowego

 

Co należy zrobić, jeżeli będziesz ofiarą kradzieży:

ważne jest, by poszkodowany zapamiętał rejestracje pojazdu skradzionego i kolor,
- w momencie kradzieży, niezwłocznie udać się na pobliski komisariat policji i zgłosić kradzież, podając datę, miejsce kradzieży i pozostałe, ważne informacje o które zapyta funkcjonariusz,
- jeżeli kradzież wydarzyła się na Twoich oczach, zapamiętaj jak wyglądał złodziej, jak był ubrany, czy posiadał charakterystyczne cechy, które pomogą w jego odszukaniu. Jakim pojazdem się poruszał, jaki był jego kolor i REJESTRACJA!

 


((Czynniki OOC, przez które LSPD nie może odzyskać pojazdów.))

- uśmiercenie postaci przez posiadacza skradzionego pojazdu,
- blokada od GameMastera lub inna poważniejsza kara typu BAN.
- rezygnacja z gry przez posiadacza skradzionego pojazdu,

- pojazdy są zazwyczaj odspawnowywane przez ich nowych właścicieli,
- całkowite zniszczenie pojazdu i skasowanie go przez posiadacza


 


Edited by Siedem, 16/02/2019 - 15:12.

  • Back to top
    • 15
0 user(s) are reading this topic