Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Fire Departament - Straż Pożarna w Los Santos

fire house fh 81 remiza u.s.a.r

106 replies to this topic

Murek211094 23/03/2016 - 00:21

Murek21
 • Gracz

*
POPULAR

ccg6j9P.jpg

 

 

Fire House 81 powstało w marcu 2015 roku jako nowa remiza działająca z ramienia San Andreas Fire Departament. Już na początku pojawiły się wątpliwości na wyższych szczeblach hierarchii, jak nazwać rodzącą się jednostkę. Dodatkowym zarzewiem konfliku stało się stanowisko Battalion Chieffa tejże remizy – decyzja zarząd FD o awansowaniu młodego, niedoświadczonego w oczach wielu szych Shane'a Fostera była niezwykle kontrowersyjna i spotkała się z dużą ilością sprzeciwów. Szybko jednak Foster zaskarbił sobie przychylność współpracowników, przedstawiając plan na rozwój remizy. Zaproponował, by pójść wzorem dawnych, wciąż szanowanych jednostek, które, oprócz wywiązywania się z obowiązków służbowych, działały też na rzecz społeczności lokalnej, angażowały się w życie publiczne, wspierały potrzebujących. Tym samym rozwiązano problem nazwy – stało się jasne, że 81 remiza zostanie ochrzczona jako Fire House 81 i tak też się stało.

FH szybko stanęło na nogi, budując na terenie Unity Station okazały garaż dla swoich wozów strażackich, Battalion Cara czy karetki. Jednostkę rozbudowano o oddziały HazMatu, Heavy Rescue czy o ratownictwo wodne, które korzystało z zakupionego Coastguarda. Wspólnymi siłami strażacy i ratownicy uzbierali fundusze na Dom Strażaka, który stanął na tym samym gruncie. To tu odbywały się spotkania towarzyskie z lekarzami z Medical Rescue Center, tutaj także spędzano czas pomiędzy wezwaniami, przyrządzano i spożywano posiłki, a nawet co niektórzy strażacy zamieszkali w tych ścianach, czekając na przypływ gotówki umożliwiający zakup własnego mieszkania.

Załoga FH zjednała sobie przychylność nawet okolicznych mieszkańców, z którymi LSPD czy zwykli cywile mieli na pieńku. Otrzymywali zaproszenia do V-Rocka, gdzie w towarzystwie motocyklistów mogli skosztować prawdziwego beczkowego piwa – oczywiście tuż po służbie! Wielu zamaskowanych mężczyzn darzyło zaufaniem ekipę ratowników. Stąd też nawet grupa Japończyków często znajdowała schronienie w Domu Strażaka, ale również przedstawiciele innych narodowości czy ras mogli liczyć na pomoc i relację opartą na wzajemnym szacunku. Dla ludzi z FH 81 zawsze liczył się każdy, pojedynczy człowiek; każdy jeden zasługiwał na wsparcie bez względu na wszystko.

Pełne empatii podejście do mieszkańców Los Santos sprawiło, że każdy kiermasz organizowany przez strażaków spotykał się z dużym zainteresowaniem. Chętnie kosztowano upieczonych przez nich ciast, zwiedzano remizę czy garaże z wozami. Można było liczyć także na wsparcie finansowe, stąd zdarzało się, że podczas jednego kiermaszu ekipa uzbierała ponad 20 tysięcy dolarów na dalszy rozwój jednostki.

Strażaków zapraszano na różnego rodzaju wydarzenia, zawody, festyny, gdzie oczekiwano od nich pomocy przy zabezpieczaniu terenu czy wsparcia medycznego.

Niestety, zapał członków nie okazał się wystarczający do tego, by dalej działać tak samo prężnie. Pojawiły się problemy z aktywnością strażaków, skumowało się wiele osobistych nieszczęść czy życiowych dylematów, które uniemożliwiały poświęcenie się swoistej misji, jaką jest praca strażaka. Zadecydowano więc odgórnie o zamknięciu FH 81 na jakiś czas.

Już w sierpniu jednak remizę otwarto ponownie. Mimo wielu chęci i reorganizacji wewnątrz całej struktury, jak na złość pojawiły się tym razem problemy z gruntem. Wyszło na jaw, że FH rezyduje na ziemi, która nie spełnia określonych przez miasto wymogów, trzeba było więc szukać zastępczego miejsca na przenosiny. Problem gruntów był jednak na tyle masowy, że wielu innych właścicieli borykało się z podobnymi kłopotami i zwyczajnie wyprzedzili ekipę strażaków. Luki w budżecie dolały przysłowiowej oliwy do ognia. I tak, już we wrześniu Fire House 81 zostało zamknięte, jak się wtedy wydawało, na dobre.

 

Paao5SF.jpg

 

Nie jest to jednak koniec historii Shane'a Fostera i jego remizy. Zarząd Fire Departament nie pozostawił go na pastwę losu, poza tym zauważono, że wciąż drzemie w nim niewykorzystany potencjał. Wysłano go więc na dodatkowe szkolenia, podobnie jego siostrę, Mię Jones, która w Fire House dowodziła zespołem medyków. Oboje przeszli szereg kursów nie tylko podwyższających kwalifikacje zawodowe, ale obejmujących również elementy ekonomii i zarządzania ludźmi. Po kilku miesiąch nieobecności w Los Santos, rodzeństwo powróciło do miasta z głowami pełnymi nowych pomysłów. Na szczęście ekipa Fire House była na tyle zżyta ze sobą, że ci weterani, którzy wciąż przebywali na terenie stanu San Andreas, błyskawicznie powrócili do remizy, tuż pod skrzydła swego Battalion Chieffa. Problem z gruntem został rozwiązany dzięki uprzejmości pana Dillana Clarka, który całkiem charytatywnie udostępnił swoje tereny przy stacji Mulholland do dyspozycji strażaków. Shane Foster nawiązał kontakt z Loganem Venturą, który dowodzi szpitalem Los Santos Medical Center – wspólnie wprowadzili kilka zmian w okolicach remizy i szpitala, stawiając odpowiednie znaki ostrzegawcze i informacje dla kierowców.

Nowa remiza okazała się jeszcze bardziej efektowniejsza niż poprzednia: została zaopatrzona w wieżę obserwacyjną, z której strażacy mają lepszy widok na swoją remizę i okoliczne tereny. Garaże wyposażono w automatyczne bramy, które otwierają się na czas wezwania, postawiono też szlaban, dzięki czemu strażacy unikają sytuacji sprzed roku, kiedy to nieuprzywilejowane pojazdy blokowały wyjazd z remizy i opóźniały czas reakcji.

Zaangażowanie pana Fostera zostało bardzo szybko docenione przez rządzących całym San Andreas Fire Departament. Awansowano go na Komendanta San Andreas Fire Departament, jego zastępcą zaś został doświadczony strażak o ogromnej wiedzy, Steven Miller. W związku z owymi promocjami, reorganizacja objęła wiele ważnych kwestii z punktu widzenia działania jednostki. Od tej chwili istnieją cztery oddziały: Fire Departament Academy, U.S.A.R., Emergency Medical Services oraz Fire House 81. Ulepszono również system awansów, wprowadzając sporą ilość stopni, co wpłynie pozytywnie na motywację i zaangażowanie strażaków. Postanowiono też ulepszyć akademię, co wyjaśnia, dlaczego powołano nowy oddział, zajmujący się stricte tym właśnie zadaniem. W tym celu zakupiono specjalny budynek, który posłuży kolejnym kandydatom jako swego rodzaju poligon strażacki. Akademia będzie przebiegać intensywniej, będzie bardziej profesjonalna, ale też bardziej wymagająca. Przedłużono też jej czas; do tej pory trwała trzy dni, a od tego momentu będzie ich pięć.

 

OQMvc3e.jpg

 

 

Tego rodzaju zmiany znacząco wpłyną na funkcjonowanie jednostki, ale będą to zmiany jak najbardziej korzystne, co z pewnością odczują mieszkańcy Los Santos. Siedziba U.S.A.R. będzie się mieściła w innym miejscu, w innej dzielnicy Los Santos. Jest to jednostka specjalistyczna do spraw wypadków drogowych oraz dużych, rozległych pożarów. Fire House 81 natomiast będzie nadal działało w tych samych godzinach i dniach – czyli od piątku do niedzieli od 21:00 do 24:00. Jedyną zmianą jest to, że stanowisko Battalion Chieffa obejmie ktoś inny.

Reorganizacja z pewnością sprawi, że całe Fire Departament będzie łatwiej dostępne i szybciej będzie w stanie reagować na występujące na terenie stanu niebezpieczne sytuacje.

Ekipa FD jednocześnie zachęca do tego, by wstąpić w jej szeregi i dołączyć do grona zgranych, zaangażowanych strażaków, dla których służenie innym ludziom jest misją i prawdziwym powołaniem. Nie ma nic lepszego niż pomaganie i ratowanie ludzkiego życia. Tylko pamiętajcie: to uzależnia!

 

 

 

kze6T4D.jpg

 

 

 Credits: Nataliusz.
Pomysł: Murek & Nataliusz.

Grafika: Motarko & Internet.


Edited by Murek21, 01/07/2016 - 16:33.

 • Back to top
  • 45

DuXi857 23/03/2016 - 00:39

DuXi
 • Gracz

*
POPULAR

 

 Grunt pod Fire House udostępnił pan Dillan Clark, który zdecydował się robić to charytatywnie, za co zasłużył sobie na wielką wdzięczność ze strony całego FD.

 

Dodam tyle od siebie, że naprawdę kozacki projekt IC, a wykonany przez ogarniętych ludzi. Mam nadzieję, że jak najwięcej osób będzie starało się tworzyć ciekawe interakcje z tą jednostką.  ^_^


Edited by DuXi, 23/03/2016 - 00:40.

 • Back to top
  • 7

MakeUS111 23/03/2016 - 00:54

MakeUS
 • Gracz

Super! Mi się podoba, fajnie gdybyście jeszcze zrobili jak GOV lata wstecz, że o stałych godzinach gracie, np. 18-20, a jeśli jesteście o innych porach to opcjonalnie. Dzięki temu może udałoby się wpoić graczom, że jak jest wypadek, albo coś, spoglądną na godzinę i zadzwonią z przyzwyczajenia.

 

Oglądałem remizę i nie jest to duże miejsce, jednakże pytanie, czy będziecie organizowali imprezy typu: pokazy, jakieś zawody wyłaniające najlepszego z jednostki, zebrania w remizie, czy jakieś inne wydarzenia w budynku?


Edited by MakeUS, 23/03/2016 - 00:54.

 • Back to top
  • 0

Murek211094 23/03/2016 - 01:02

Murek21
 • Gracz

Super! Mi się podoba, fajnie gdybyście jeszcze zrobili jak GOV lata wstecz, że o stałych godzinach gracie, np. 18-20, a jeśli jesteście o innych porach to opcjonalnie. Dzięki temu może udałoby się wpoić graczom, że jak jest wypadek, albo coś, spoglądną na godzinę i zadzwonią z przyzwyczajenia.

 

Oglądałem remizę i nie jest to duże miejsce, jednakże pytanie, czy będziecie organizowali imprezy typu: pokazy, jakieś zawody wyłaniające najlepszego z jednostki, zebrania w remizie, czy jakieś inne wydarzenia w budynku?

Ogólnie my gramy o wyznaczonych dniach i godzinach. Od Czwartku do Niedzieli - mniej więcej od 19 do 23. Od Poniedziałku do Środy remiza zamknięta na działania.

W Remizie będzie odbywało się bardzo wiele - zebrania, szkolenia, pokazy czy różne eventy typu Kiermasze wśród społeczności i tak dalej :D Nawet można imprezy weselne u nas organizować! :D


 • Back to top
  • 2

Frosi635 23/03/2016 - 07:58

Frosi
 • Gracz
O tak! <3
 • Back to top
  • 2

Crunchiper1302 23/03/2016 - 10:07

Crunchiper
 • Gracz

*
POPULAR

O kurcze. Pierwszy filmik w spoilerze ma już ponad rok, a dopiero teraz się dowiedziałem, że jedna świętej pamięci już moja postać znajduje się tam jako ofiara pożaru. Ten człowieczek w szarej bluzie i kapturze wśród płomieni :P Do dziś pamiętam jak po wyciągnięciu mnie z budynku zaatakował mnie jakiś wstrędny bug przez który nie widziałem czatu. Mam nadzieję, że tamten poziom nadal jest utrzymywany i jak pisałem już kiedyś tam pod którymś z waszych tematów: ogromnie propsuję! Jak wrócę kiedyś do gry i FH wciąż będzie funkcjonował to z pewnością zorganizuje się więcej jakichś ciekawych akcji żebyście się nie nudzili :D Trzymajcie się, strzała!


 • Back to top
  • 3

TVCZKA608 23/03/2016 - 14:51

TVCZKA
 • Gracz

Powodzenia! Jak oglądałem wasze produkcje to muszę powiedzieć aż mi ciary przeszyły. :D


 • Back to top
  • 2

Królik 6978 23/03/2016 - 15:28

Królik
 • Gracz

*
POPULAR

Fajnie, że powracacie. Liczę na jakieś ciekawe interakcje i standardowo życzę powodzenia  ^_^


 • Back to top
  • 3

Hrabia QuarK 279 23/03/2016 - 16:09

Hrabia QuarK
 • Gracz

Ja będę strażakiem. xDDD


 • Back to top
  • 0

Marcyk Nadal GRA578 23/03/2016 - 16:23

Marcyk Nadal GRA
 • Gracz

Polecam  :D


 • Back to top
  • 0

Fil1573 24/03/2016 - 12:38

Fil
 • Gracz

Fajowo, że wracacie. Ale temat nie ma tego chwytu co wcześniej, jest najzwyczajniej nudny podczas czytania.


 • Back to top
  • -1

Hexu1375 24/03/2016 - 12:47

Hexu
 • Gracz

Fajnie wygląda. 


 • Back to top
  • 0

Murek211094 24/03/2016 - 12:51

Murek21
 • Gracz

Fajowo, że wracacie. Ale temat nie ma tego chwytu co wcześniej, jest najzwyczajniej nudny podczas czytania.

Temat jest taki sam jak kiedyś, aczkolwiek pomyślimy nad zmianą całości! :)


 • Back to top
  • 0

Murek211094 24/03/2016 - 22:40

Murek21
 • Gracz

*
POPULAR

Kilka Screenów z naszej gry :D

Spoiler


 • Back to top
  • 4

Megii751 24/03/2016 - 22:49

Megii
 • Gracz

Ekstra, że wróciliście :) Życzę powodzenia i wytrwałości. 


 • Back to top
  • 1

xSzymek621 24/03/2016 - 22:57

xSzymek
 • Gracz

Propsy Panowie!
Podmianki pod auta i skiny na zamówienie robione yup?


 • Back to top
  • 0

Murek211094 24/03/2016 - 22:58

Murek21
 • Gracz

Propsy Panowie!
Podmianki pod auta i skiny na zamówienie robione yup?

Co ty! Znalezione w czeluściach internetu :D ogólnodostępne.


 • Back to top
  • 0

xSzymek621 24/03/2016 - 23:01

xSzymek
 • Gracz

Co ty! Znalezione w czeluściach internetu :D ogólnodostępne.

Mhm, propsy dla was, że macie chęć w ogóle coś takiego grać. Prowadzicie jakąś rekrutację czy coś innego?


 • Back to top
  • 0

Murek211094 24/03/2016 - 23:06

Murek21
 • Gracz

Mhm, propsy dla was, że macie chęć w ogóle coś takiego grać. Prowadzicie jakąś rekrutację czy coś innego?

Za kilka dni otworzymy rekrutację. :)


 • Back to top
  • 0

xSzymek621 24/03/2016 - 23:07

xSzymek
 • Gracz

Za kilka dni otworzymy rekrutację. :)

Czekam z niecierpliwością!


 • Back to top
  • 0

Frosi635 26/03/2016 - 02:39

Frosi
 • Gracz

*
POPULAR

OBeZf1n.png

9oz07AZ.png
5VmWB2w.png
vWeiQdA.png
3zBl7aW.png


 • Back to top
  • 7

Gruby Gekon2586 26/03/2016 - 04:37

Gruby Gekon
 • Gracz

Nie mogę się doczekać interakcji.  :ok:


Edited by Gruby Gekon, 26/03/2016 - 04:37.

 • Back to top
  • 2

Frosi635 29/03/2016 - 20:43

Frosi
 • Gracz

*
POPULAR

OBeZf1n.png
gfa2JNZ.png
UrrxCmq.png


 • Back to top
  • 5

Czareek_ 1110 29/03/2016 - 20:45

Czareek_
 • Gracz

*
POPULAR

Frosi dobra morda, porobi tam klimat ;)
 • Back to top
  • 3

Murek211094 29/03/2016 - 20:50

Murek21
 • Gracz

*
POPULAR

A ja dorzucę screen podczas przenoszenia barierki :D

Um7qpVz.jpg


 • Back to top
  • 6

Frosi635 31/03/2016 - 20:54

Frosi
 • Gracz

*
POPULAR

OBeZf1n.png
xYCIL1N.png
uolhaxm.png
mC2vCEV.png
Gc4NoQQ.png

Spoiler


 • Back to top
  • 6

CzlowiekAfera 1250 01/04/2016 - 07:44

CzlowiekAfera
 • Gracz
Frosii kręci klimat, tak jest! Czekam na filmik z dmu. ;)
 • Back to top
  • 0

Frosi635 01/04/2016 - 11:30

Frosi
 • Gracz

Frosii kręci klimat, tak jest! Czekam na filmik z dmu. ;)


Chłopie już się renderuje. Nadchodzi rewolucja w los santos!
 • Back to top
  • 0

CzlowiekAfera 1250 01/04/2016 - 11:30

CzlowiekAfera
 • Gracz

Chłopie już się renderuje. Nadchodzi rewolucja w los santos!

<3
 • Back to top
  • 0

Strażak Eryk3747 16/04/2016 - 16:08

Strażak Eryk
 • Gracz

Dostanę linka do karetki? :D

No i powodzenia, to oczywiste!


 • Back to top
  • 1

Murek211094 16/04/2016 - 16:11

Murek21
 • Gracz

*
POPULAR

Dostanę linka do karetki? :D

No i powodzenia, to oczywiste!

Dzisiaj będzie kolejny update modyfikacji używanych wewnątrz FD - Upublicznimy go też dla was :D


 • Back to top
  • 3

Strażak Eryk3747 16/04/2016 - 16:12

Strażak Eryk
 • Gracz

Dzisiaj będzie kolejny update modyfikacji używanych wewnątrz FD - Upublicznimy go też dla was :D

Jeśli nie masz nic przeciwko, wrzuciłbym go potem tutaj https://net4game.com...-do-gry-w-lspd/

Tam nie zginie :)


 • Back to top
  • 1

Murek211094 16/04/2016 - 16:35

Murek21
 • Gracz

*
POPULAR

Jeśli nie masz nic przeciwko, wrzuciłbym go potem tutaj https://net4game.com...-do-gry-w-lspd/

Tam nie zginie :)

Bez problemu - to są modyfikacje znalezione w internecie, i jedynie "przerobione" graficznie. :D


 • Back to top
  • 3

Frosi635 16/04/2016 - 17:41

Frosi
 • Gracz

*
POPULAR

1BaHti8.png
B0nkiqN.png
gPFc3ZT.png


 • Back to top
  • 5

Murek211094 28/04/2016 - 21:08

Murek21
 • Gracz

*
POPULAR

Dawno nic nie było, ale my zawsze gramy w wyznaczone dni :D


lqnsjdP.jpg

NOuscjR.jpg

a0Pl5HF.jpg

WpjqXc3.jpg

Zxl1Zub.jpg

xnNfgy5.jpg


 • Back to top
  • 10

Grruby 105 29/04/2016 - 10:11

Grruby
 • Gracz

*
POPULAR

Dzięki panowie i panie (jeśli są) za wczorajszą interakcję na east beach! fajnie się grało!


 • Back to top
  • 4

Frosi635 01/05/2016 - 19:07

Frosi
 • Gracz

*
POPULAR

Jedna z lepszych organizacji na serwerze. Dobry klimat, ale jeszcze lepsze jotki! Radzę z nimi nie zadzierać, bo każdy kto taki błąd popełni wyląduje dwa metry pod ziemią :(

MjSotFf.png

Spoiler


 • Back to top
  • 4

iDawid672 01/05/2016 - 21:21

iDawid
 • Gracz

No i będzie jakiś ''smaczek'' na serwerze :)


 • Back to top
  • 0

Murek211094 01/05/2016 - 22:37

Murek21
 • Gracz

*
POPULAR

Jedna z lepszych organizacji na serwerze. Dobry klimat, ale jeszcze lepsze jotki! Radzę z nimi nie zadzierać, bo każdy kto taki błąd popełni wyląduje dwa metry pod ziemią :(

MjSotFf.png

Spoiler

Oj tam - tak to jest jak organizujemy Galę Boksu na dachu jednostki :D


 • Back to top
  • 3

Murek211094 07/05/2016 - 12:47

Murek21
 • Gracz

*
POPULAR

uMSSBKl.jpg

2aU3Pbt.jpg

MYhcWgX.jpg

W4PQi7X.jpg


 • Back to top
  • 13

1 user(s) are reading this topic