Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Jestem nowy w Los Santos, co robić?

pierwsze kroki mieście

• Please log in to reply
42 replies to this topic

Chmurka2940 14/10/2014 - 15:55

Chmurka
  • Gracz

*
POPULAR

Czytelniku, poradnik zawiera treści dla postaci już Stworzonych!

Witam!

Pewnie wielu z Was, nowych na net4game zastanawia się jak inni doszli do pewnych osiągnięć i jakie były ich pierwsze kroki by od razu nie zaliczyć gafy?
Odpowiedź na te pytania nie jest taka trudna, a zapewniam Was, że znajdziecie ją w Tym poradniku. 

Do dzieła : )!

Krok 1.

Nasza postać znajduje się na metro, trzyma w rękach kartonowe pudło. Ciężkie, prawda? Pora coś z tym zrobić. Przede wszystkim wyjdźmy z metro i znajdźmy pokój w niedrogim motelu. Co za różnica jaka jest cena za dobę spędzoną w pokoju? Otóż taka, że na starcie nie dostajemy zbyt dużo pieniążków, a póki zaczniemy zarabiać mamy po drodze kilka wydatków! Dotrzesz do centrum tę drogą:

Spoiler

Krok 2.
Dotarłeś do centrum? BRAWO. Pora na pierwsze miejsce noclegu w nowym mieście! Kiedy dojdziesz do centrum miasta, a z łatwością rozpoznasz je po sporej ilości ludzi i pojazdów zejdź na lewy chodnik, a tam zobaczysz miniaturkę niebieskiego domku. Wejdź tam i przy pomocy komendy /pokoj i masz już gdzie spać! :)

Spoiler

Krok 3.
Przydało by się wyrobić dowód osobisty by łatwiej znaleźć tymczasową pracę! By to uzyskać idź do urzędu miasta, tam również możesz postarać się o pracę jako mechanik, ale o tym później.
Dowód wyrobisz bardzo szybko i bez problemów, wystarczy dotrzeć do urzędu, podejść do okienka i poprosić o wyrobienie dowodu osobistego. Ale zaraz.. jak dotrzeć do urzędu, przecież jestem nowy.. Otóż to! Zapomnieliśmy, że masz przy sobie rolki, szybko wpisz /u i kliknij na Rolki po czym wciśnij Enter - teraz szybciej będziesz się przemieszczał i obejdzie się bez zbędnej kary za sprint czy BH.
Przede wszystkim musisz dotrzeć do budynku Pączka:

Spoiler

Następnie znaleźć się na skrzyżowaniu, które jest przed nami - ze światłami.
Spoiler

Kiedy już jesteś na skrzyżowaniu udaj się w lewo i na rolkach jedź ciągle prosto, aż dotrzesz do tego budynku:
Spoiler

Wejdź do środka, a następnie podejdź do okienka na prawo i poproś o wyrobienie dowodu.
Znalezienie pracy może Ci jeszcze chwilę zająć, nie zawsze jest to takie proste i oczywiste ALE mamy dla Ciebie pocieszenie: praca dorywcza. Znajdziesz ją również w Urzędzie. Na przeciw okienek (na lewo od wejścia do urzędu):
Wejdź w dolar, a tam wszystkiego się dowiesz :)

Spoiler

Krok 5.

Przydałby się telefon.. Co robić? To proste. W centrum miasta są biznesy, których zadaniem jest sprzedaż telefonów, oznaczone są miniaturką telefonu, o taką:

Spoiler

Wejdź do środka, przywitaj się grzecznie i poproś o telefon, na początek niedrogi - pamiętaj, jeszcze nie zarabiasz kokosów.

Krok 6.
Praca stała. To temat bardziej rozległy i wymagający nieco więcej cierpliwości. Mamy tutaj dwa rozwiązania: praca w centrum, w biznesach stworzonych przez graczy no i frakcje: Los Santos Police Department, FBI oraz Urząd Miasta.
Zacznijmy od prac w biznesach. Cóż, tutaj nie powinno być ciężko. Do wyboru masz opcje dwie: szukanie pracy na własną rękę poprzez chodzenie po biznesach w centrum miasta (wiesz już gdzie jest!) i pytanie o rekrutację lub bardziej łatwa opcja to szukanie poprzez forum w dziale: 

Spoiler

Oczywiście pracę w biznesie możesz połączyć z pracą we frakcji, bo czemu by nie? 
Jeżeli chcesz pokwapić się o pracę we frakcjach poszukaj informacji na forum w tym dziale, a tam wszystkiego się dowiesz o interesującej Cię rekrutacji:

Spoiler

Jak dalej potoczą się losy Twojej postaci? To już zależy od Ciebie. Możesz zostać kim chcesz, ale pamiętaj: jedna rola przypisana jest jednej postaci.. nie rób z siebie policjanta, który zabija przechodniów. Rób kogoś, kto ma szanse na istnienie :)

Więcej poradników znajdziecie tu: http://net4game.com/...ozpoczecia-gry/

Poradnik by Chmurka.

Mam nadzieje, że nie zgapiłam przez przypadek czyjegoś pomysłu - jesli taki poradnik już jest to przepraszam. Jeżeli to jest pierwszy i jedyny to mam nadzieję, że komuś pomogę w ten sposób ;)

Edited by Chmurka, 14/10/2014 - 20:32.

• Back to top
    • 52

Dile 20 14/10/2014 - 19:57

Dile
  • Gracz

A o tym że może być gangsterem nie powiesz średnio mi sie podoba.

• Back to top
    • 1

Chmurka2940 14/10/2014 - 20:01

Chmurka
  • Gracz

A o tym że może być gangsterem nie powiesz średnio mi sie podoba.

Fakt, tego nie uwzględniłam ale bardziej chodziło mi jak poradzić sobie ze skryptem który mamy na n4g, dalej już łatwiej zacząć :) Grunt to opanować podstawowe sprawy.

• Back to top
    • 0

Karol1293 14/10/2014 - 20:06

Karol
  • Gracz

Dobra robota.  :thumbsup:

• Back to top
    • 0

Chmurka2940 14/10/2014 - 20:10

Chmurka
  • Gracz

Dobra robota.  :thumbsup:

Podziękowała!

• Back to top
    • 1

Anony1652 14/10/2014 - 20:18

Anony
  • Gracz

Podoba mi się poradnik, plusa zostawiłem.

Szkoda tylko, że jest masa tych poradników, a większość graczy i tak uczy się na błędach. Według mnie, przydałby się jeden, ale za to bardzo szczegółowy.

• Back to top
    • 0

Chmurka2940 14/10/2014 - 20:21

Chmurka
  • Gracz

Podoba mi się poradnik, plusa zostawiłem.

Szkoda tylko, że jest masa tych poradników, a większość graczy i tak uczy się na błędach. Według mnie, przydałby się jeden, ale za to bardzo szczegółowy.

Dziękuję.
Starałam się to zrobić najlepiej jak mogłam, na pewno są jakieś niedociągnięcia - to nieuniknione - ale może trochę to pomoże. Bo jak czasami piszą mi ludzie nowi na /w ,, Masz dużo GS'ów, jestem nowy.. pomożesz? '' to już wolę żeby był chociaż taki poradniczek bo zazwyczaj pytają o sprawy, które są tu zawarte, a za pomocą screenów łatwiej będzie to znaleźć niż jak tłumaczę ;)

• Back to top
    • 2

Hendzioszek 2141 14/10/2014 - 20:29

Hendzioszek
  • Gracz

Fajne, fajne. :) 

• Back to top
    • 0

Chmurka2940 14/10/2014 - 20:32

Chmurka
  • Gracz

Fajne, fajne. :)

Dziękuję :)

• Back to top
    • 0

Chróstek1093 14/10/2014 - 20:36

Chróstek
  • Gracz

Świetny. Zostawiam plusa ;)

• Back to top
    • 0

Szczodry402 14/10/2014 - 20:38

Szczodry
  • Gracz

Ja chętnie bym ujrzał poradnik adekwatny co do realiów jakie są na serwerze. Jak wiemy jest dużo cwaniaczków, cos w stylu jak z nimi sobie radzić. Odwołując się do tematu, poradnik schludny i na temat, plus poleciał.

• Back to top
    • 1

Chmurka2940 14/10/2014 - 20:40

Chmurka
  • Gracz

Świetny. Zostawiam plusa ;)

Dziękuję!

Ja chętnie bym ujrzał poradnik adekwatny co do realiów jakie są na serwerze. Jak wiemy jest dużo cwaniaczków, cos w stylu jak z nimi sobie radzić. Odwołując się do tematu, poradnik schludny i na temat, plus poleciał.

Dziękuję, a co do pomysłu na poradnik jeżeli nikt inny go nie podkradnie, a mnie najdzie wena to chętnie coś naskrobię :)

• Back to top
    • 0

Wejder3084 14/10/2014 - 20:43

Wejder
  • Gracz

*
POPULAR

10354088_765275370187368_869218971383421

Zacne.

• Back to top
    • 5

ovv5501 14/10/2014 - 20:44

ovv
  • Gracz

Propsuję za chęci, ale zawsze będę przeciwnikiem poradników.

• Back to top
    • 0

Chmurka2940 14/10/2014 - 20:47

Chmurka
  • Gracz

Propsuję za chęci, ale zawsze będę przeciwnikiem poradników.

Dlaczego?

• Back to top
    • 0

ovv5501 14/10/2014 - 20:49

ovv
  • Gracz

Dlaczego?

Nie wiem od czego w sumie zacząć, bo jest tego naprawdę dużo. Jak dla mnie to co ktoś napisze w żaden sposób drugiej osoby nie nauczy. Gry uczy się w praktyce, przy koledze lub kimś z serwera.

• Back to top
    • 0

Chmurka2940 14/10/2014 - 21:08

Chmurka
  • Gracz

Nie wiem od czego w sumie zacząć, bo jest tego naprawdę dużo. Jak dla mnie to co ktoś napisze w żaden sposób drugiej osoby nie nauczy. Gry uczy się w praktyce, przy koledze lub kimś z serwera.

Trochę prawdy w tym jest ale czasami poradnik tez pomaga. Zwlaszcza kiedy osoba zadaje sobie pytanie ,, Gdzie to jest? ", wchodzi w poradnik i ,, Aha, no dobra juz mniej wiecej wiem " ;)
  • Back to top
    • 0

Boczysław 129 14/10/2014 - 21:13

Boczysław
  • Gracz
Oczywiście fajny poradniczek, ale NOWI gracze i tak ich nie czytają, nawet jak dostanie AJ i zostanie poinformowany o czytaniu poradników i tak nie zrobi tego :D Tylko odbębnić karę i grać dalej ;oo
  • Back to top
    • 0

zvzyta pielvcha757 14/10/2014 - 21:16

zvzyta pielvcha
  • Gracz

I tak jak byłbym świeży nie wiedział o co chodzi i gdzie co jest. :P

ale jutro dam like

Edited by Zlosiej, 14/10/2014 - 21:17.

• Back to top
    • 0

Chmurka2940 14/10/2014 - 21:23

Chmurka
  • Gracz

Oczywiście fajny poradniczek, ale NOWI gracze i tak ich nie czytają, nawet jak dostanie AJ i zostanie poinformowany o czytaniu poradników i tak nie zrobi tego :D Tylko odbębnić karę i grać dalej ;oo

No tutaj w tym poradniku chodzi o to by wstępnie poznać miasto i jakos zaczac
  • Back to top
    • 0

EASYYY 1266 14/10/2014 - 21:49

EASYYY
  • Gracz

dla nowych to zawsze jakiś plus, przeczytają i coś może zaczną kumać. Leci plusik za chęci.

• Back to top
    • 0

DRYWA 550 14/10/2014 - 21:51

DRYWA
  • Gracz
Bardzo fajne, plusik.
  • Back to top
    • 0

Góral96117 14/10/2014 - 21:57

Góral96
  • Gracz
Poradnik plusuje. Napisany bez lania wody i konkretnie. Szkoda że duża liczba nowych graczy trafi tu po pierwszej karze od GMa.
  • Back to top
    • 0

Mielnik_4717 14/10/2014 - 22:07

Mielnik_
  • Gracz

Niby na początku gry jest taki poradniczek systemowy co i jak, ale jest tutaj więcej rzeczy. Pozdrawiam i polecam :).

• Back to top
    • 0

Chmurka2940 15/10/2014 - 06:16

Chmurka
  • Gracz

dla nowych to zawsze jakiś plus, przeczytają i coś może zaczną kumać. Leci plusik za chęci.

Bardzo fajne, plusik.

Poradnik plusuje. Napisany bez lania wody i konkretnie. Szkoda że duża liczba nowych graczy trafi tu po pierwszej karze od GMa.

Niby na początku gry jest taki poradniczek systemowy co i jak, ale jest tutaj więcej rzeczy. Pozdrawiam i polecam :).

Dziękuję! :)
  • Back to top
    • 0

Milord BajVad 1116 18/10/2014 - 11:23

Milord BajVad
  • Ofiara włamania(włamanie)

Taki trochę na odpierdol się, ale może być.  ^_^

• Back to top
    • 0

Alucard30 18/10/2014 - 18:40

Alucard
  • Gracz

Bardzo fajne +

• Back to top
    • 0

Caranbo100 22/10/2014 - 22:25

Caranbo
  • Gracz

Dla nowych dobre, jak już wejdą na forum i go znajdą to przyda się. Plusik za kawał dobrej roboty. :)

• Back to top
    • 0

Chmurka2940 26/10/2014 - 18:56

Chmurka
  • Gracz

Taki trochę na od(cenzura) się, ale może być.  ^_^

Bardzo fajne +

Dla nowych dobre, jak już wejdą na forum i go znajdą to przyda się. Plusik za kawał dobrej roboty. :)

Dziękuję :)

• Back to top
    • 0

Dzejvi1014 26/10/2014 - 19:12

Dzejvi
  • Gracz
Poradnik dobry i przydatny ale nowi gracze praktycznie nie wiedza co to forum lub nie wiedza jak się poruszać na nim czy wydaje im się, ze jest ono zbędne. Wiem to bo sam gdy zaczynalem gre to w ogóle tutaj nie zagladalem i uczylem się na błędach dostając jakieś tam kary.
  • Back to top
    • 0

Chmurka2940 26/10/2014 - 21:51

Chmurka
  • Gracz

Poradnik dobry i przydatny ale nowi gracze praktycznie nie wiedza co to forum lub nie wiedza jak się poruszać na nim czy wydaje im się, ze jest ono zbędne. Wiem to bo sam gdy zaczynalem gre to w ogóle tutaj nie zagladalem i uczylem się na błędach dostając jakieś tam kary.

No ale po coś ten dział jeeest, nigdy nie zaszkodzi dodać nowy poradnik ;) 

• Back to top
    • 0

Dzejvi1014 26/10/2014 - 21:57

Dzejvi
  • Gracz

No ale po coś ten dział jeeest, nigdy nie zaszkodzi dodać nowy poradnik ;)

No tak tak, tylko mowie jak jest, przynajmniej mi się tak wydaje.
  • Back to top
    • 2

LegendarnyMC13 28/10/2014 - 22:58

LegendarnyMC
  • Gracz

Dobra robota! Jak ktoś czegoś nie wie to powinien tu zajrzeć.

• Back to top
    • 0

TheSnajper11 05/02/2015 - 18:12

TheSnajper
  • Gracz

Napracowałeś się, ale nie uwzględniłeś że można założyć własny biznes, a sam pisałeś o osiągnięciach...

• Back to top
    • 0

Chmurka2940 06/07/2015 - 18:22

Chmurka
  • Gracz

Napracowałeś się, ale nie uwzględniłeś że można założyć własny biznes, a sam pisałeś o osiągnięciach...

Napracowałaś*
Nie uwzględniłaś*
Pisałaś*

Fakt, nie zrobiłam tego ale tylko z jednego względu: nie polecam zaczynać nowej osobie na serwerze od zakładania biznesu skoro nie jest zadomowiona ze skryptem i temu podobne. 

• Back to top
    • 0

Chmurka2940 06/07/2015 - 18:35

Chmurka
  • Gracz

Fajny poradnik, Chmurson :P

Dzięki!  ^_^

• Back to top
    • 0

Stary_Anona 546 06/07/2015 - 18:49

Stary_Anona
  • Gracz