Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Prawidłowe zachowanie podczas gry w centrum

• Please log in to reply
42 replies to this topic

DamianDC1369 15/06/2014 - 12:31

DamianDC1
  • Gracz

*
POPULAR

(Podczas zapoznawania się z treścią tematu, miej na uwadze, że został on opublikowany w 2014 roku!)

uX8lvWz.png

Hej!

Obserwując aktualną sytuację w centrum, zauważyłem, że gracze rozleniwili się do tego stopnia, że problemem jest dla nich odegranie podstawowych czynności podczas codziennej rozgrywki. Ten poradnik ma na celu pokazać im błędy i naprowadzić na właściwą drogę. Prezentuję tutaj dosłownie małe niuanse, które są jednak w stanie zmienić sposób postrzegania Ciebie w centrum. Wystarczy chcieć - zapraszam. :)

bRsO8Wi.png

...czyli coś co robimy każdego dnia. Wbrew pozorom jesteśmy w stanie samodzielnie zmieniać poziom centrum, które aktualnie postrzegane jest, jako wylęgarnia statsów. Czemu by tego nie zmienić?

1. Po wejściu do restauracji/baru kroki kierujemy w stronę lady, gdzie zazwyczaj pada szybkie 'zapiekanka', a następnie kasjer bez żadnego odegrania wstukuje komendę, a my wybiegamy z lokalu. Błąd. Urok Role Play polega na wyszczegółowywaniu każdej czynności (i nie mam na myśli dziesięcio-linijkowego /me), dzięki czemu gra jest taka ciekawa. Spróbuj podejść do lady i przywitać się uprzejmie:

** John Carson kieruje swoje kroki w stronę lady, po czym zatrzymuje się bezpośrednio przed nią i mierzy wzrokiem kasjera. **

- Dzień dobry, poproszę burgera z podwójnym serem. **wnet wyciąga z kieszeni portfel i grzebiąc w nim chwilkę, dobywa kilka banknotów, które odkłada na blat**

Od razu ciekawiej, prawda? Po odebraniu zamówienia udaj się do stolika i odegraj spożywanie posiłku. Możesz również spróbować nawiązać rozmowę z pracownikami lokalu czy klientami. Nic Cię to nie kosztuje.

Jeśli z kolei odwrócimy role i staniesz się pracownikiem tego typu baru także możesz ciekawie rozwinąć swoją grę:

- Oczywiście, już się robi. Mogę zaproponować Panu powiększenie zestawu o Sprunka? Będzie to kosztować zaledwie $2 więcej. **uśmiechnął się**

** Thomas Hill odwraca się na pięcie, po czym podchodzi w stronę lodówki, z której wyjmuje pojemniki z warzywami i odstawia je na blat. Następnie zdejmuje z podgrzewacza kotlet umieszczając go w bułce i przysypując zieleniną, później zaś pakuje burgera w papierowe opakowanie i wraca z zamówieniem do klienta. **

- Oto Pańskie zamówienie. **w międzyczasie sięga pod ladę po puszkę napoju i wkłada ją do foliowej reklamówki wraz z burgerem** Razem to będzie $10. **nabija na kasie odpowiednią wartość**.

2. Trening na ławeczce nie musi polegać jedynie na kupnie karnetu i stukrotnemu wciśnięciu spacji. A co jeśli przed treningiem odegrasz coś takiego?:

** Chad Chris udaje się do szatni, gdzie zmienia ubranie codzienne na strój treningowy, zamykając je w szafce, a następnie wraca do pomieszczenia ze sprzętem i siada na ławeczce, rozpoczynając trening. **

Po treningu zaś:

** Chad Chris z trudem podnosi się z ławeczki, a następnie łapie za ręcznik zawieszony na haku obok i wyciera czoło. **

- Uff, kiepsko z moją kondycją. Muszę częściej ćwiczyć, żeby być w formie! **idzie do szatni, gdzie bierze krótki prysznic, a następnie zmienia ubranie na codzienny strój.**

3. Tankowanie i naprawa pojazdu to akcja, którą ciężko rozwinąć. Jako mechanik warto poza wpisaniem komendy odegrać przynajmniej to co się da.

**Roy Edison wyjmuje pistolet z dystrybutora i wtyka go do baku uruchamiając wypływ paliwa, cały czas kontroluje także jego ilość i koszt na wyświetlaczu.**

Jeśli zaś to Tobie mechanik tankuje pojazd, zwracaj się do niego z szacunkiem:

- Dobry wieczór, mógłby mi Pan zalać dwadzieścia litrów 95'tki? **wyciąga ze schowka kilka banknotów i podaje mechanikowi** Dziękuję!

Naprawa pojazdu czy też wymiana jego części to sprawa indywidualna, której raczej tłumaczyć nie trzeba. Po to jednak wprowadzono czas po którym pojazd się naprawia po wysłaniu oferty, aby mechanik odpowiednio go wykorzystał na akcję In Character. Pamiętajmy jednak, że pracy mechanika najczęściej podejmują się osoby niezamożne, a więc nowe na serwerze. Często mogą one nie pojmować jeszcze istoty Role Play i użycia komend /me i /do, a także odpowiedniego zachowania na serwerze. Staraj się takiego gracza instruować na /w i wytłumaczyć mu mniej więcej, na czym polega gra oraz jak powinien kreować swoje akcje. To na prawdę ważne, bo kto wychowuje pokolenie nowych graczy? Ich poprzednicy i bardziej doświadczeni koledzy - my! :)

vHYWn4L.png

Sprawa o której nie trzeba dużo mówić. Jak wygląda przeciętna konwersacja?

- Ile za to?

- 4,5k

- Parki?

- 3/4

- Za to coś 4,5k? **śmieje się** Chyba Cię poj***ło.

- Jak się nie podoba to spie****aj.

- Narazie, nie sprzedasz tego g*wna za 4,5k, hah.

Zamiast tego warto okazać chociaż garstkę kultury:

- Dzień dobry, w jakiej cenie?

- Cztery i pół tysiąca.

- Rozumiem. Jaki przebieg i serwisy?

- Przejechane 3 tysiące kilometrów, serwisy wynoszą 4 tysiące. **uśmiechnął się**

- Trochę dużo. Zszedłby Pan z ceny?

[...]

Niby nic szczególnego, a rozwinięta wypowiedź wydaje się znacznie ciekawsza. Rzecz jasna kultura osobista powinna stać na pierwszym miejscu. Nie jesteś zainteresowany kupnem - nie drażnisz właściciela. Są to tak proste rzeczy.

6V2isUP.png

Wieczny problem graczy, czyli wypadki, które zazwyczaj kończą się jedynie na /do Lekkie otarcie. Kiedy już będzie miał miejsce wypadek komunikacyjny, zachowaj się należycie w stosunku do sytuacji. Odegraj to w miarę realistycznie. Jeśli nikt nie wykazuje chęci do gry, sam przetelefonuj do apteki bądź w ostateczności poproś o to kogoś na /w. Gdy to nic nie daje,  możesz odegrać na /do imitując służby ratownicze. W tej chwili nie funkcjonuje LSMC ani frakcje równoległe, więc istnieje nikła szansa na grę z inną osobą.

Nikt rzecz jasna nie każe odgrywać kaleki przez kolejny miesiąc, ale staraj się chociaż trochę ubarwić swoją postać. Np. niech przez kilka dni nosi gips, bądź ma rozcięcia na twarzy, które są następstwem wypadku.

Podobnie wygląda sytuacja z bójką.

Jeśli zaś interesuje Cię dokładna instrukcja odegrania stłuczki, odsyłam Cię do poradnika gracza Nigga Boyz - Jak odegrać kolizję samochodową oraz gracza Chellun - Zachowanie podczas wypadku, który zawiera również wypis blokad.

Rzecz jasna lepiej zapobiegać niż leczyć, więc warto zapoznać się również z poradnikami dotyczącymi prawidłowej jazdy na drogach USA. Jednak po pierwsze ograniczamy prędkość.

Jest to chyba lepsza alternatywa niż późniejsze wydawanie pieniędzy na naprawę i części. ;)

hO1EVSE.png

Tym oto sposobem zbliżamy się do końca. Mam nadzieję, że ten poradnik zmusi chociaż część osób do refleksji na temat swojej gry. Pamiętajmy, że to my - doświadczeni gracze uczymy i dajemy przykład świeżakom, którzy później będą dawać przykład jeszcze nowszym pokoleniom graczy. Nie możemy zamykać się w swoim błędnym kole niskiego poziomu, jeśli możemy stopniowo go podnosić. :)

Przydatne linki:
http://net4game.com/...i-początek-gry/
http://net4game.com/.../42145-za-lada/
http://net4game.com/...dostac-blokady/
http://net4game.com/...chodowa-zobacz/

Grafika, tekst i opracowanie - DamianDC1

Zezwalam, a wręcz zachęcam do publikacji tego poradnika w większej ilości miejsc.

Wymagam jedynie zachowania podpisu autora.

W poradniku użyto screenshotów opublikowanych na łamach

Screen Of The Week, które są własnością serwisu net4game.com.

Edited by DamianDC1, 26/05/2017 - 12:10.

• Back to top
    • 60

Karol1293 09/09/2014 - 17:34

Karol
  • Gracz

Dobra robota.  :thumbsup:

• Back to top
    • 1

Fullclip1041 09/09/2014 - 17:36

Fullclip
  • Gracz

Pisane trzy miesiące temu, a zdaje mi się, że nikt tego nie przeczytał.

• Back to top
    • 1

ReMes1444 09/09/2014 - 18:24

ReMes
  • Gracz

Bardzo dobra robota - Dla nowicjuszy jak znalazł.

• Back to top
    • 0

Karol1293 09/09/2014 - 20:48

Karol
  • Gracz

Pisane trzy miesiące temu, a zdaje mi się, że nikt tego nie przeczytał.

Nie akceptujemy każdego poradnika z marszu. Ten akurat został zaakceptowany dopiero dziś. 

• Back to top
    • 1

ovv5501 10/09/2014 - 15:30

ovv
  • Gracz

Odgrywanie to dla mnie temat rzeka. Obecnej sytuacji w centrum nie poprawi to, że dodam linijkę więcej do chatu przy tankowaniu pojazdu. System robi to przecież za mnie. Chaos wywoływany jest właśnie przez te zachowania, które opisałeś w kulturze osobistej. Nad tym wypadałoby się skupić i popracować. Właśnie dlatego kary typu 'szkodnik A' uważam za prawidłowe.

Edited by Olaf Witkowski, 10/09/2014 - 15:31.

• Back to top
    • 2

Uchaty155 11/09/2014 - 21:07

Uchaty
  • Gracz

Poradnik przeczytałem od zera. Powiem Ci, że elementarne rzeczy, ale baaardzo ważne.

[me="Chad Chris"] z trudem podnosi się z ławeczki, a następnie łapie za ręcznik zawieszony na haku obok i wyciera czoło. **

- Uff, kiepsko z moją kondycją. Muszę częściej ćwiczyć, żeby być w formie! **idzie do szatni, gdzie bierze krótki prysznic, a następnie zmienia ubranie na codzienny strój.**

Myślę, że jak ktoś nie ma znajomych w okręgu, to niech tak nie mówi, bo kto w real będzie mówił do siebie? :]

• Back to top
    • 0

Grenn4game 64 15/09/2014 - 06:36

Grenn4game
  • Gracz

Tak poczytałem, i jeśli ludzie w centrum by tak grali - to było by coś pięknego, krótko mówiąc zajebiste.

• Back to top
    • 0

palemosty 125 15/09/2014 - 06:47

palemosty
  • Gracz

*
POPULAR

Całkiem zajmujący, jednak pewnie nic to nie zmieni, centrum to stan umysłu. Zostawiam strzałkę.

Edited by Szaweł, 15/09/2014 - 06:47.

• Back to top
    • 3

Szemek390 16/09/2014 - 10:32

Szemek
  • Gracz

Blow good job! Plusiknę.

• Back to top
    • 0

Pawbuc922 16/09/2014 - 10:49

Pawbuc
  • Gracz

Dobry poradnik. Jako iż w centrum przegrałem +2000h, mogę stwierdzić że niektórzy tak grają.

• Back to top
    • 0

Moxpouro1 12/11/2014 - 15:20

Moxpouro
  • Gracz
Za Sprunka masz like'a. ;-) A tak na poważnie to podobał mi się Twój artykuł.
  • Back to top
    • 0

Aktevv15 13/11/2014 - 06:20

Aktevv
  • Gracz

Świetny poradnik może ktoś zacznie trochę więcej odgrywać :P

• Back to top
    • 0

kevin9732 20/12/2014 - 10:13

kevin97
  • Gracz
Bardzo przydatny poradnik, mam nadzieję, że ludziom chociaż zechce się go przeczytać - po zrobieniu tego na pewno przemyślą swoją grę, bo cały tekst świetnie do tego zachęca :)
  • Back to top
    • 0

Buffer4 20/12/2014 - 10:56

Buffer
  • Gracz

Bardzo dobry i przydatny poradnik, rób wiecej takich ;)

• Back to top
    • 0

EverlasT99678 20/12/2014 - 11:00

EverlasT996
  • Gracz

Dobry poradnik ale powiedzmy sobie szczerzę, że raczej nikt z Centrum nie będzie się w życiu do tego stosować... :)

• Back to top
    • 0

Grevline 7 20/12/2014 - 11:19

Grevline
  • Gracz

Hehe, a jeden szef BvR mi mówił: "Nie odgrywaj robienia zapiekanek, to tylko strata czasu i pewnie jakiś inny pracownik ukradnie ci klienta"

Nienawidzę jak piszę długie /me, a tu ktoś kradnie mi klienta zwyczajnie pisując /podaj...

• Back to top
    • 2

Eddie_Sarijah34 20/12/2014 - 12:24

Eddie_Sarijah
  • Gracz
Bardzo fajny poradnik! :)
  • Back to top
    • 0

QbaSS210 26/02/2015 - 19:45

QbaSS
  • Gracz
Bardzo dobry poradnik :-)
  • Back to top
    • 0

Nedys5 02/03/2015 - 22:28

Nedys
  • Gracz

Bardzo mi się przydał kiedy zaczynałem grę. :)

• Back to top
    • 1

Papryk582 02/03/2015 - 22:38

Papryk
  • Gracz

Super, ładnie opisane i sklejone, podobają mi się te zdjęcia, przerywające dużą ilość tekstu, duży plus. :)

• Back to top
    • 1

Szymon170 44 02/03/2015 - 22:41

Szymon170
  • Gracz

Dobry poradnik, a pewnie i tak go nikt nie przeczyta, bo nie mają na to czasu. Muszą handlować na parkingu i bić duty i innych, ale za chęci masz lajka. :)

• Back to top
    • 0

TheLordixon 134 03/11/2016 - 12:00

TheLordixon
  • Gracz
Jeżeli chodzi o bar to masz rację. Kiedyś się spotkałem z porządnym odgrywaniem w barze i kelner komuś miał podac zapiekanke. Poszedł ładnie odgrywać i napisał aż tak dużo, że zajęło mu to 3 minuty. No ale po minucie klient zobaczył, że musi długo czekać więc wstał i wybiegł z lokalu i poszedł do innego.
  • Back to top
    • 2

Rezuuy0 17/11/2016 - 12:06

Rezuuy
  • Gracz
Dobra robota serdeczny graczu
  • Back to top
    • 0

Vebros2 09/01/2017 - 16:24

Vebros
  • Świeżak

Świetny poradnik, przyda się mi jak i nowym graczom na serwerze :)

• Back to top
    • 1

Mateusz5055 97 09/01/2017 - 17:26

Mateusz5055
  • Gracz

Przyda się odświeżyć dla fali nowych graczy

• Back to top
    • 1

DamianDC1369 09/01/2017 - 17:56

DamianDC1
  • Gracz

Przyda się odświeżyć dla fali nowych graczy

Przydałoby się coś w stylu tipsów, jak zacząć, rozgryźć skrypt, nie dać się oszukać. Poradnik w obecnej formie nic nie oferuje, jestem tego świadomy, nie mniej jednak minęły 2 lata.
  • Back to top
    • 0

EviT870 09/01/2017 - 18:44

EviT
  • Gracz

Znakomity poradnik! Tak świetnie rozpisany, jestem przekonany, iż pomoże wielu nowym graczom.

Zostawiłem zielonego! :)

• Back to top
    • 0

Jagódka 120 09/01/2017 - 18:47

Jagódka
  • Gracz

Poradnik jak najbardziej na plus!

Przyda się dla nowych gracz jak i tych "doświadczonych" co uważają się za alfe i omegę.

Zostawiam zielony :)

• Back to top
    • 0

STANDARD KACPER170 09/01/2017 - 18:54

STANDARD KACPER
  • Gracz

Bardzo fajne, plusik. ;) 

Można się pośmiać w sumie z tej rozmowy przy kupnie auta. :P 

• Back to top
    • 0

gronmix3 14/01/2017 - 00:27

gronmix
  • Gracz

Poradnik na plusika!

• Back to top
    • 0

Helyx 2 25/05/2017 - 22:40

Helyx
  • Gracz

Fajny poradniczek, na pewno się przyda nowym graczom, tylko może też niektórych odstraszać jak zobaczą ile pisania ;P

• Back to top
    • 2

NoluP 9 27/05/2017 - 23:47

NoluP
  • Gracz

Dobry poradnik!

• Back to top
    • 0

iCon030 28/05/2017 - 15:38

iCon03
  • Świeżak

Przyda się.

Edited by iCon03, 28/05/2017 - 15:39.

• Back to top
    • 0

SkayeN4 29/08/2017 - 10:27

SkayeN
  • Gracz

Heh, dobry poradnik, aczkolwiek, z tego co zaobserwowałem na parkingu, to raczej się nie przyjmuje, a szkoda.

• Back to top
    • 0

Todżer751 29/08/2017 - 11:12

Todżer
  • Gracz

Heh, dobry poradnik, aczkolwiek, z tego co zaobserwowałem na parkingu, to raczej się nie przyjmuje, a szkoda.

Pewnie dlatego że poradnik jest z 2014 roku, a od tego czasu społeczność się znacznie zmieniła.

• Back to top
    • -1

IChesteRI0 21/05/2018 - 15:28

IChesteRI
  • Gracz

Dobry temat, dobrze by było go odświeżyć, bo przydało by się to obecnie większości graczom z centrum.  :yaoming:

• Back to top
    • 0

SkayeN4 07/07/2018 - 22:36

SkayeN
  • Gracz

Poradnik stary, napisany dawno temu.. ale widzę, że nadal na czasie. :)

• Back to top
    • 0

MichuPL380 13/07/2018 - 12:06

MichuPL38
  • Gracz

Można się czegoś nauczyć.

• Back to top
    • 0

Poznańczyk-2 20/08/2018 - 15:01

Poznańczyk
  • Gracz

Polecam :)