Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

2FA - jak zabezpieczyć swoje konto? Zrób to teraz.

2fa jak antywłam

• Please log in to reply
99 replies to this topic

Prostyq5342 04/02/2014 - 19:35

Prostyq
  • Zasłużony

*
POPULAR

Hello, przedstawiam Wam krótki poradnik dotyczący zabezpieczenia Waszego konta sposobem (2FA) - jest to dość proste w połączeniu aplikacji z kontem, aczkolwiek postaram się Wam przedstawić całą czynność. Polecam tą formę zabezpieczenia, ponieważ również z tego korzystam i mam zabezpieczone kilka kont na popularnych serwisach. Celem działania 2FA jest zabezpieczenie Waszych kont przed niechcianymi włamaniami, więcej przeczytacie w tym newsie.

Do przedstawienia użyłem aplikacji z systemu Android, aczkolwiek aplikacja Google Authenticator występuje na wielu platformach.

• Pierwszym krokiem do uzyskania tego zabezpieczenia na swoim koncie jest udanie się do zarządzania usługami i przejście do zakładki "bezpieczeństwo".
  • Po przeanalizowaniu informacji, które są tam uwzględnione potrzebne nam będą dwie aplikacje:

FRTma2C.png sn9lr1n.png

• Po pobraniu (w iOS nie jest wymagana) aplikacji skanującej kody typu QR, w tym przypadku u mnie jest to Barcode Scanner (możesz wybrać inną aplikację, aczkolwiek ja polecam tą i jest ona w pełni przeze mnie sprawdzona), pobieramy kolejną aplikację Google Authenticator.
  • Gdy wyżej wymienione aplikacje znajdą się na Twoim urządzeniu, możesz przejść do etapu parowania swojego urządzenia z kontem na naszym serwisie.

Etap parowania:

• Powracamy do zarządzania usługami, po czym uruchamiamy aplikację Google Authenticator.
  • Zapoznajemy się z działaniem aplikacji, gdzie następnie klikamy na klawisz opcji i wybieramy "skonfiguruj konto".
  • Na etapie konfiguracyjnym wybieramy "skanuj kod kreskowy" i skanujemy kod umieszczony w zakładce bezpieczeństwa w zarządzaniu usługami na naszym forum. Po zeskanowaniu pojawi się ciąg liczb, które musisz wpisać do aplikacji wybierając "podaj otrzymany klucz", gdzie powinien pojawić się kod:

pBvSax3.png

• Otrzymany kod w ciągu 60 sekund musisz wpisać w odpowiednie miejsce na naszym forum, aby uzyskać połączenie z aplikacją.

Gotowe, od teraz możesz cieszyć się podwójnym zabezpieczeniem swojego konta. Nasz serwis będzie wymagać od Ciebie podania tego kodu po wykryciu zmiany adresu IP. W razie problemów piszcie w tym temacie, a z chęcią udzielę Wam pomocy. ;)

Przydatne informacje:

• Jeżeli chcesz mieć dostęp z kilku urządzeń, to zeskanuj kod kolejnym na etapie parowania.
  • Jeżeli pojawi się Tobie informacja o niepoprawnym kodzie podczas parowania - odśwież przeglądarkę i poczekaj na nowy, wygenerowany kod w aplikacji.
  • Jeżeli pojawi się Tobie informacja o niepoprawnym kodzie podczas parowania - usuń swoje konto w aplikacji i zeskanuj ponownie kod QR.
  • Jeżeli pojawi się Tobie informacja o niepoprawnym kodzie podczas logowania, to warto poprawić godzinę, aby była ta sama na telefonie, jak i komputerze. 

Aplikacje:

Android: Google Authenticator

iOS: Google Authenticator

Windows Mobile: Google Authenticator for Windows Mobile

Implementacje:

Windows Phone 7: Authenticator

Java CLI: Authenticator.jar

Java GUI: JAuth

J2ME: gauthj2me (testowany na symbianie przez BartekPL)

Testowaliśmy aplikacje na platformie iOS i Android, inne wyżej wymienione nie są oficjalnymi aplikacjami. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wersja poradnika z 05.02.2014 

• Back to top
    • 41

Medicated770 04/02/2014 - 19:39

Medicated
  • Gracz

Dzięki!  :thumbsup: FB też można tak zabezpieczyć?

Edited by Madara, 04/02/2014 - 19:41.

• Back to top
    • 0

Prostyq5342 04/02/2014 - 19:41

Prostyq
  • Zasłużony

Dzięki!  :thumbsup: FB też można tak zabezpieczyć?

Tak, używam tego zabezpieczenia również na facebooku. :)

• Back to top
    • 1

MORISS397 04/02/2014 - 19:42

MORISS
  • Gracz
Dziękuję bardzo. Właśnie tego potrzebowałem. :)
  • Back to top
    • 0

Crakk59 04/02/2014 - 19:49

Crakk
  • Gracz

I jak wpisze ten kod na forum to co dalej? nie ma żadnej opcji aktywuj czy coś w tym stylu :)

• Back to top
    • 0

Medicated770 04/02/2014 - 19:50

Medicated
  • Gracz

I jak wpisze ten kod na forum to co dalej? nie ma żadnej opcji aktywuj czy coś w tym stylu :)

Klikasz enter i tyle. Masz sparowane urządzenie z owym kontem. 

• Back to top
    • 0

Don Kurson 385 04/02/2014 - 19:51

Don Kurson
  • Gracz

Powiem tylko, że fajnie, iż ktoś miał chęci na poradnik :) , ale jeśli ja to ogarnąłem to myślę, że każdy ogarnie XD

//edit PS: Jak to działa, jeśli już mam na fonie tą apke, to co? To ona mi będzie tak baterie zżerała i podawała kody, czy się sama wstrzyma jak z niej wyjdę?

Edited by Don Kurson, 04/02/2014 - 19:52.

• Back to top
    • 0

Crakk59 04/02/2014 - 19:52

Crakk
  • Gracz

Klikasz enter i tyle. Masz sparowane urządzenie z owym kontem. 

Okey, dzięki :)

• Back to top
    • 0

Kapitan Pałkarz32 04/02/2014 - 19:52

Kapitan Pałkarz
  • Gracz
Jeśli ktoś ma zmienne IP, na jakiej zasadzie to działa, cofa i co 24h musisz zatwierdzać jako nowy sprzęt?

Śmieszne będzie jeśli ktoś się wpieprzy na konto, ustawi sobie kodzik, wtedy pozamiatane. :)
  • Back to top
    • 0

iPaweł 6908 04/02/2014 - 19:55

iPaweł
  • Gracz

Powiem tylko, że fajnie, iż ktoś miał chęci na poradnik :) , ale jeśli ja to ogarnąłem to myślę, że każdy ogarnie XD

//edit PS: Jak to działa, jeśli już mam na fonie tą apke, to co? To ona mi będzie tak baterie zżerała i podawała kody, czy się sama wstrzyma jak z niej wyjdę?

Włączasz, spisujesz kod i wyłączasz.. To jakieś 15 sekund. Co ma Ci tu zjadać baterię? ;p

• Back to top
    • 0

Walkerski_ 3752 04/02/2014 - 19:55

Walkerski_
  • Gracz

Czyli rozumiem że teraz jest to coraz bardziej popularne. Ja chyba pytań więcej nie mam - Bartek odpowiedział na wszystkie moje w newsie o samym zabezpieczeniu. Fajna sprawa, fajny poradnik. ;)

• Back to top
    • 0

Medicated770 04/02/2014 - 19:55

Medicated
  • Gracz

Posiadam ją na telefonie i z tego co widzę, nie zżera mi baterii. Chyba tylko, gdy włączysz ową aplikacje - zabiera ona jakiś procent :)

• Back to top
    • 1

Don Kurson 385 04/02/2014 - 19:58

Don Kurson
  • Gracz

Włączasz, spisujesz kod i wyłączasz.. To jakieś 15 sekund. Co ma Ci tu zjadać baterię? ;p

No dobra, okej. Chce się tylko upewnić, bo jeśli chcę wyjść z aplikacji to daję "strzałkę wyjdz", no ale jak wychodzę z niej to nic się nie pokazuje, typu: "czy napewno chcesz opuścić tą aplikacje" itd. Więc chodzi mi o to, czy jak wyjdę z niej to ona automatycznie się wyłącza, ta?

• Back to top
    • 0

Kapitan Pałkarz32 04/02/2014 - 19:59

Kapitan Pałkarz
  • Gracz

Po zmianie IP wymagane jest podanie kodu. Nie ma takiej opcji ustawienia sobie kodu przez włamywacza, to byłoby bezsensowne - bo do dezaktywacji (zmiany) 2FA potrzebny jest kod z Twojej aplikacji, a nie telefonu włamywacza. :)

Jeśli ktoś W OGÓLE nie ustawi kodu i zrobi sobie to włamywacz, to wtedy raczej już koniec, o to mi chodziło.
  • Back to top
    • 0

Prostyq5342 04/02/2014 - 20:00

Prostyq
  • Zasłużony

Jeśli ktoś W OGÓLE nie ustawi kodu i zrobi sobie to włamywacz, to wtedy raczej już koniec, o to mi chodziło.

Dlatego ustaw to teraz. Nie lubię szukania dziury w całym, zamiast po prostu zabezpieczenia swojego konta. Dorzucam też wypowiedź Bartka.

Nie zrobi tego, jeżeli masz włączone 2FA. Jeżeli nie masz, trzeba będzie odczekać 2 tygodnie.

• Back to top
    • 1

Kapitan Pałkarz32 04/02/2014 - 20:11

Kapitan Pałkarz
  • Gracz
Zrobiłem, a powiedz mi czy jak ustawię sobie to do facebook'a np. i stracę apkę bo przeinstaluję system na telefonie, to jak w tedy to zdezaktywować?
  • Back to top
    • 0

Patrycja1407 04/02/2014 - 20:14

Patrycja
  • Gracz
Nie działa mi ta aplikacja. :(
  • Back to top
    • 0

Prostyq5342 04/02/2014 - 20:14

Prostyq
  • Zasłużony

Zrobiłem, a powiedz mi czy jak ustawię sobie to do facebook'a np. i stracę apkę bo przeinstaluję system na telefonie, to jak w tedy to zdezaktywować?

Możesz tam wygenerować kilkanaście stałych kodów, które przydadzą Ci się podczas zgubienia telefonu/logowania w innej lokalizacji. Nie pamiętam w jakiej sekcji to było, ale wiem, że jest. ;)

Nie działa mi ta aplikacja.  :(

Jak możesz, to dokładnie opisz swój problem. No chyba, że aplikacja w ogóle nie jest kompatybilna z Twoim urządzeniem w co wątpię, polecam też zaopatrzyć się w smartfona - na dzień dzisiejszy, to bardzo przydatne urządzenia.

• Back to top
    • 1

McFree100 04/02/2014 - 20:16

McFree
  • Gracz
na WP8 też to się tak zwie?
  • Back to top
    • 0

Kasiek4408 04/02/2014 - 20:18

Kasiek
  • Zarząd

Nie działa mi ta aplikacja. :(

Zeskanowałaś kod z net4game i połączone masz już konto z aplikacją? jeżeli tak to kliknij w ustawieniach aplikacji "Korekta czasu w kodach."  :rolleyes:

• Back to top
    • 0

Zdolny 1742 04/02/2014 - 20:20

Zdolny
  • Gracz

Posiadam telefon z innym systemem operacyjnym, symbian.  Da się pobrać aplikację takową na ten system? Może to było gdzieś napisane, ale dopytam.

• Back to top
    • 0

David Masa-58 04/02/2014 - 20:20

David Masa
  • Gracz

tak czy siak mogliby przydzielić więcej osób do tego działu : http://net4game.com/...utracone-konta/

• Back to top
    • 0

Patrycja1407 04/02/2014 - 20:28

Patrycja
  • Gracz

Jak możesz, to dokładnie opisz swój problem. No chyba, że aplikacja w ogóle nie jest kompatybilna z Twoim urządzeniem w co wątpię, polecam też zaopatrzyć się w smartfona - na dzień dzisiejszy, to bardzo przydatne urządzenia.

Syny Xperia Z, Android 4.3. Po dotknięciu przycisku konfiguracyjnego aplikacja przestaje odpowiadać. :(

Zeskanowałaś kod z net4game i połączone masz już konto z aplikacją? jeżeli tak to kliknij w ustawieniach aplikacji "Korekta czasu w kodach."  :rolleyes:

Po zeskanowaniu kodu: Przepraszamy, wyświetlony kod jest błędny.

• Back to top
    • 0

Kasiek4408 04/02/2014 - 20:30

Kasiek
  • Zarząd

*
POPULAR

Po zeskanowaniu kodu: Przepraszamy, wyświetlony kod jest błędny.

Wejdź w aplikacje > ustawienia > korekta czasu w kodach. Teraz zobacz czy działa. :)

• Back to top
    • 3

Patrycja1407 04/02/2014 - 20:32

Patrycja
  • Gracz

Wejdź w aplikacje > ustawienia > korekta czasu w kodach.

Następnie klikam  "synchronizuj teraz" i wyświetla się komunikat "Niestety, aplikacja została zatrzymana."

• Back to top
    • 0

MrWatson1299 04/02/2014 - 20:32

MrWatson
  • Gracz
Dobry i przejrzysty poradnik. Propsy.
  • Back to top
    • 0

Patrycja1407 04/02/2014 - 20:33

Patrycja
  • Gracz

Dodam, że restartowałam telefon po instalacji aplikacji. 

• Back to top
    • 0

Prostyq5342 04/02/2014 - 20:33

Prostyq
  • Zasłużony

Posiadam telefon z innym systemem operacyjnym, symbian.  Da się pobrać aplikację takową na ten system? Może to było gdzieś napisane, ale dopytam.

O, dzięki - dodałem listę głównych implementacji w poradniku. Tam znajdziesz odpowiedź.  :)

• Back to top
    • 1

Karol1293 04/02/2014 - 20:40

Karol
  • Gracz

Przy czym, istnieje również wbudowane w Facebooka narzędzie dwuskładnikowego uwierzytelniania. Działa zarówno z jak i bez mobilnej appki fejsa. ;) 

O baterię się nie bój, bo nawet jeśli aplikację będziesz używał kilka razy dziennie (w ostateczności, ponieważ możesz wyłączyć autoryzowanie na swoim komputerze w domu), to zużyje ona może procent lub dwa. 

• Back to top
    • 0

McFree100 04/02/2014 - 21:01

McFree
  • Gracz
Pomoże mi ktoś z tym? Mam HTC 8s WP8 - wszystkie inne skanery działają i skanują to lecz gdy robię to przez tą appke nie umie zeskanować :<
  • Back to top
    • 0

Prostyq5342 04/02/2014 - 21:03

Prostyq
  • Zasłużony

Pomoże mi ktoś z tym? Mam HTC 8s WP8 - wszystkie inne skanery działają i skanują to lecz gdy robię to przez tą appke nie umie zeskanować :<

Nie umie skanować? Może potrzebujesz dodatkowej aplikacji, tak jak jest to na platformie Androida. Opisz dokładnie swój problem.

• Back to top
    • 1

McFree100 04/02/2014 - 21:05

McFree
  • Gracz

Nie umie skanować? Może potrzebujesz dodatkowej aplikacji, tak jak jest to na platformie Androida. Opisz dokładnie swój problem.

po skanowaniu appką wyskakuje mi Failed to find a valid QR code, please try again, natomiast gdy skanuje Barcode Scanner to bez problemu.

• Back to top
    • 0

Prostyq5342 04/02/2014 - 21:59

Prostyq
  • Zasłużony

po skanowaniu appką wyskakuje mi Failed to find a valid QR code, please try again, natomiast gdy skanuje Barcode Scanner to bez problemu.

Rozumiem, że problem ustąpił? :)

• Back to top
    • 1

McFree100 04/02/2014 - 22:26

McFree
  • Gracz

Rozumiem, że problem ustąpił? :)

W appce Authenticator, niee. Chyba, że mogę to jakoś ręcznie przepisać z Barcode Scanner.

• Back to top
    • 0

McFree100 05/02/2014 - 08:18

McFree
  • Gracz

Dobra zrobiłem, działa. Błędem był to, że są dwie takie same appki lecz różnych wydawców :)

• Back to top
    • 0

CFRM844 05/02/2014 - 08:52

CFRM
  • Gracz
Hymmm dobra aplikacka, działa wszystko jak należy, ale jedno pytanie... To zabezpiecza nam konta na forum ale osoby znajace haslo moga wejsc na postacie ig?
  • Back to top
    • 0

iPaweł 6908 05/02/2014 - 09:26

iPaweł
  • Gracz

Hymmm dobra aplikacka, działa wszystko jak należy, ale jedno pytanie... To zabezpiecza nam konta na forum ale osoby znajace haslo moga wejsc na postacie ig?

To zabezpiecza konto w grze. 

• Back to top
    • 0

medion110 05/02/2014 - 11:41

medion
  • Gracz

Ja mam mały problem z tym, zrobiłem wszystko krok po kroku, ale coś nie idzie... wyskakuje mi : Podany kod był niepoprawny. Spróbuj odświeżyć stronę i zeskanować kod od nowa. Upewnij się, że czas na Twoim telefonie jest poprawny (obecnie jest 10:02:41).

• Back to top
    • 0

Prostyq5342 05/02/2014 - 13:24

Prostyq
  • Zasłużony

Ja mam mały problem z tym, zrobiłem wszystko krok po kroku, ale coś nie idzie... wyskakuje mi : Podany kod był niepoprawny. Spróbuj odświeżyć stronę i zeskanować kod od nowa. Upewnij się, że czas na Twoim telefonie jest poprawny (obecnie jest 10:02:41).

Robiłeś wszystko według instrukcji? Dodaj mnie na skype (prostyq1995) - tam raz dwa Tobie wytłumaczę i dojdziemy do rozwiązania problemu. ;)

• Back to top
    • 1

Barrtus705 05/02/2014 - 13:48

Barrtus
  • Gracz

Da się, sam mam telefon z Symbianem i wszystko śmiga, choć było trochę roboty.

• Back to top
    • 0

Also tagged with one or more of these keywords: 2fa, jak, antywłam

0 user(s) are reading this topic