Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
  • Rejestracja »
  • Co nowego?

net4game

Największy polski serwer RolePlay w GTA: San Andreas Multiplayer

Zdjęcie

Medieval II Total War

• Please log in to reply
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zespolony_Baron67 07/01/2014 - 17:57

Zespolony_Baron
  • Gracz

Siemka, pyka ktoś? Ja właśnie zaczynam no i nie narzekam, jakieś szczególne porady co do przejścia kampanii głównej? Jaka frakcja, taktyka i jednostki? 

• Do góry
    • 2

#2 BubbaJ1842 07/01/2014 - 18:11

BubbaJ
  • Gracz

Początkowo jeśli nie masz odblokowanych wszystkich frakcji to chyba najłatwiej jest Francją, przynajmniej mi się łatwo nimi grało. Z samego początku w miastach rozwijaj rolnictwo, handel itp. co by Ci hajsiwa nie brakowało. W miare szybko przejmuj okoliczne miasteczka rebelianckie. Pokonując jakąś frakcję będziesz mógł nią grać w kolejnej nowo rozpoczętej rozgrywce.

• Do góry
    • 0

#3 LeBronzo1312 07/01/2014 - 18:22

LeBronzo
  • Gracz

Są też inne sposoby na odblokowanie frakcji, hehehehe. Chodzi konkretnie o edycję pliku "config" (czy "settings", nie pamiętam nazwy dokładnie).

@Topic

Ja zaczynam grać ŚCRNN (Niemcy), cała armia na Polskę, aby ją podpić i odblokować, a potem gram zawsze Polską. :D Próbuję na trudnym, ale jest hardcore, bo z kim nie zawrzesz przymierza to i tak Cię zdradzi - albo Węgrzy, albo Cesarstwo, albo Ruś. Dlatego nie ma czasu nawet wtedy inwestować w farmę, tylko jak najszybciej zdobyć Kijów, Wilno i Kurlandię i jechać w wojsko w Haliczu i Toruniu (jako że to twierdze), bo zaatakują właściwie od razu.

Użytkownik LeBronzo edytował ten post 07/01/2014 - 18:25

• Do góry
    • 0

#4 RamzesIV0 07/01/2014 - 21:39

RamzesIV
  • Gracz

Jak chcesz zacząc to polecam Angoli. Lecisz na Szkocję, później ze 2-4 Francuskie miasta i "Papcio" każe ci zawiązać sojusz z nimi. Wtedy atakuj Danię. W międzyczasie załatw sobie ze 2-3 dyplomatów, zwiedzaj nimi wszystkie frakcje i zawiązuj umowy handlowe.

• Do góry
    • 0

#5 Azzu126 29/01/2014 - 22:38

Azzu
  • Gracz

Grałem OP Mediolanem. Ta gra się nie nudzi, zwłaszcza, że można pobrać do niej całą masę modów dodających nowe kampanie. 

• Do góry
    • 2

#6 Kromek144 01/02/2014 - 11:38

Kromek
  • Gracz
Ta gierka jest bardzo bardzo dobra. Kampania ciekawa i wciągająca. Osobiscie to polecam ci zacząć francją jezeli jestes poczatkujacy. Z reszta przy wyborze frakcji pokazuje ci jej mocne j slave strony np. Frakcja xyz ma najlepszą konnice w europie ale slabą piechote itd.
  • Do góry
    • 0

#7 Keyon Price1 14/04/2014 - 19:20

Keyon Price
  • Świeżak

Ja gram w Medievala 2 Total War Szczerze radze ci zagrać anglią po 1 Nikt nie podbije ziem których są na wyspach brytyjskich owszem będą próbowali zrobic sobie przyladek i podbic jedno miasto na wyspach aby potem kontynuować i rekrutować tam inwazje z tego co wiem to raczej Portugalczycy i hiszpanie będą Przypływać jeżeli podbiłes Invernes zrób tam maximum Jednostek to jest 1 z miast którę będą chcieli zagoscić.Radzę ci tez wysłać dyplomatę do Francji w żadnym wypadku do szkocji poniewaz będziesz musiał ją podbić a jeżeli weżmiesz z nimi sojusz a potem zxerwiesz będziesz miał złą reputacje ZNISZCZ SZKOCJE.Co do dyplomaty.Najlepiej żyć w zgodzie z Papiestwem Nie SPRZECIWJAJ się nigdy papieżowi.Gdy mu się sprzeciwisz nałoży cb eksomuniką czyli wyrzuceniem z Koscioła.Napewno narody TYPU Portugalia czy Hiszpania będzię wywoływała na Papieżu Krucjate na jedną z Twoich miast.A teraz czym słyną Anglicy.Maja Niesamowitych łuczników.Dosć dobrą piechotę.I nie zbyt dobrą konnicę.A co do tego papiestwa Zawiąż z nimi Sojusz i Prawa handlowe na początku Państwo Papieskie nie ma Ani Grosza ale potem są Bogaci Dlaczego???Otóż mając 4/5 miast wydajesz więcej niż dostajesz.Mając 1 Miasto jak papiestwo Zarobi sie dużo bo masz 1 miasto na Utrymaniu.A więc juz nie będe gadał polecam Anglie.

• Do góry
    • 1

#8 Blackv 61 16/04/2014 - 18:47

Blackv
  • Gracz

Jeśli lubisz wyzwania to zagraj sobie Maurami, Turkami albo Egiptem - jest naprawdę ciężko, bo mogą zorganizować przeciwko tobie krucjatę :D

• Do góry
    • 0

#9 SzybkiRobert1 25/06/2014 - 16:37

SzybkiRobert
  • Świeżak

jak ktoś lubi rozówj gospodarczy izolując się od wojny to polecam gre Rusią ogolnie rzecz biorąc frakcja ta w poczatkowej fazie gry nie jest jakaś super mocna ale w późniejszej rozgrywce jest trudnym przeciwnikiem. Żeby odblokować wszytkie frakcje (opróćz Mongołów Timurydów[tatarzy] i Azteków bo w ich przypadkach trzeba zmienić sporo rzeczy)

nalezy wejść:
x:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign
i wybrać plik descr_strat  a wnim przekopjować frakcje: nonplayable,unlockable pod rubryke playable

• Do góry
    • 0

#10 LUIGOR_121 26/06/2014 - 01:26

LUIGOR_
  • Gracz

Grałem w to, tylko że moja porysowana płyta nie nadaje się do użytku już, a też nie mam skąd ściągnąć, jakbyś miał link, to możesz podrzucić.

Najłatwiej moim zdaniem jest Anglią, zabezpieczasz wyspy, a później tylko wychodzisz na kontynent, najbardziej wpienia mnie czas oczekiwania, ale to nie tylko w Medievalu, naprzykład w tym nowym Rome Total War II czeka się z trzy minuty na nową turę, bo dopieprzyli milion państw.

• Do góry
    • 0

#11 KlusioJP14 26/06/2014 - 16:15

KlusioJP
  • Gracz

Zawalista gra. Grałem w nią jakoś pół roku temu i chętnie bym sobie jeszcze popykał. Zawsze wolałem grać Egiptem lub Turkami. O wiele trudniej, ale i ciekawiej :)

• Do góry
    • 0

#12 amek372 28/06/2014 - 14:40

amek
  • Gracz

Fajna gierka, jeśli ktoś nie grał to polecam. 

• Do góry
    • 0

#13 klausig 118 02/07/2014 - 18:56

klausig
  • Gracz

Jak zaczynasz to polecam Anglię, zawsze daje rade! :D 

Oczywiście gra świetna.

• Do góry
    • 0

#14 Trouble Maker1214 04/07/2014 - 10:56

Trouble Maker
  • Gracz