Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
  • Rejestracja »
  • Co nowego?

net4game

Największy polski serwer RolePlay w GTA: San Andreas Multiplayer

Zdjęcie

Empire Total War

• Please log in to reply
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 AlMasia 1748 20/11/2013 - 18:40

AlMasia
  • Gracz

*
Popularny

Empire: Total War jest piątą już częścią tytułowego cyklu, zapoczątkowanego w 2000 roku i reprezentowanego przez takie gry jak Shogun: Total War, Medieval: Total War oraz Rome: Total War. Najnowsza odsłona serii wprowadza do rozgrywki pewne rewolucyjne zmiany, oferując kilka zupełnie nowych opcji. Podstawowe założenia rozgrywki pozostały jednak bardzo zbliżone. W dalszym ciągu operujemy więc na dwóch ekranach. Warstwa taktyczna służy do zarządzania dowodzonym przez siebie imperium. Ruchy wykonuje się tu w systemie turowym. Walki są już natomiast rozgrywane na warstwie bitewnej. W tym przypadku zastosowano naturalnie czas rzeczywisty, upodabniając grę do innych RTS-ów. Za przygotowanie Empire: Total War odpowiedzialne jest oczywiście studio developerskie Creative Assembly. Sama gra powstała natomiast wyłącznie z myślą o posiadaczach komputerów osobistych.

Omawiana strategia nawiązuje do najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w XVIII wieku. Mowa tu między innymi o rewolucji przemysłowej, amerykańskiej wojnie o niepodległość, czy walkach o przejęcie kontroli nad wschodnimi szlakami handlowymi. Wybrane wydarzenia z tego okresu pojawiają się w przygotowanych przez producenta kampaniach do gry. Największą nowością oferowaną przez Empire: Total War jest możliwość uczestniczenia w bitwach rozgrywanych na morzu. W poprzednich grach z serii Total War wszystkie starcia odbywały się bowiem na suchym lądzie. W grze możemy dowodzić zarówno całymi flotyllami, jak i pojedynczymi okrętami. Wrogie statki można próbować zatapiać, bądź też przejmować nad nimi kontrolę, przystępując do abordażu. W bardziej klasycznych bitwach należy się z kolei liczyć z pojawieniem nowych atrakcji, w postaci armat czy muszkietów. Dowodzone oddziały mogą także przyjmować nowe typy formacji.

Gameplay'e/Recenzje

Moja opinia

Siemanko! Założyłem ten temat, bo nigdzie nie zauważyłem tematu dotyczącej tej o to gry więc oczekuję na wasze komentarze i opinie. Według mnie Empire Total War to bardzo udana produkcja. W grze bardzo ciekawa jest główna kampania, tylko niestety mało mamy frakcji do wyboru, ale nie ma problemu, bo można pobrać sobie moda na każde frakcje. W grze mamy też do wyboru tryb : ''Droga ku niepodległości'' gdzie kształtuje się Ameryka i dowodzimy wojskami Brytyjskimi. Bitwy na lądzie jak i na wodzie są bardzo fajne i ciekawe, lecz jednak aby czerpać z tego jak największą jakoś trzeba ustawić sobie na lepszą grafikę :) Moja opinia wobec tej gry jest pozytywna i jest to dla mnie jedna z najlepszych części Total War.

Wymagania minimalne

• Procesor 2,4 GHz (jednordzeniowy),
  • karta graficzna z 256MB pamięci (zgodna z DirectX 9),
  • 1GB RAM-u dla systemu Windows XP, 2GB dla Visty

• Do góry
    • 5

#2 GUCCI LARS554 22/11/2013 - 22:47

GUCCI LARS
  • Gracz

Gra jest na prawdę wyczepista. Pochłonąłem się całymi godzinami ustawiając linię strzelców oraz rozbudowując kraj. Fajnie, ogólnie to polecam tą gierkę.

Like dla AlMasia za wykonanie :)

• Do góry
    • 0

#3 oranzo550 24/11/2013 - 21:23

oranzo
  • Gracz

Dobra gierka, props :)

• Do góry
    • 0

#4 AlMasia 1748 10/12/2013 - 16:36

AlMasia
  • Gracz

Odświeżam temacik i czekam na wasze opinie :)

• Do góry
    • 0

#5 * Prawdziwy Albańczyk2168 10/12/2013 - 22:12

Prawdziwy Albańczyk
  • Gracz

Nie grałem w tą gierkę ale czytając i oglądając filmiki sądzę, że jest warta uwagi ale chciałbym jeszcze ujrzeć opinie innych :)

• Do góry
    • 0

#6 * David007137 23/05/2015 - 12:01

David007
  • Gracz

Świetna gra, najlepsza z serii Empire według mnie, wraz z dodatkiem Napoleon świetnie się komponuje, ciekawa i długa fabuła, nie nudzi się. Występuje dużo kampanii, kolonie, swoboda w rozgrywce, jak najbardziej polecam tę grę.

• Do góry
    • 1

#7 Arebir5 16/06/2015 - 22:48

Arebir
  • Świeżak

Według mnie genialna gra, kwintesencja dobrej gry strategicznej, zarządzanie jednostkami, miastami, krajem - miodzio. Bitwy liniowe to poezja, z wszystkich gier z "Total War" w nazwie do tej mam największy sentyment :wub:

• Do góry
    • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych