Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
  • Rejestracja »
  • Co nowego?

net4game

Największy polski serwer RolePlay w GTA: San Andreas Multiplayer

Zdjęcie

Total War: Rome II

• Please log in to reply
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mielnik_4672 24/09/2013 - 19:41

Mielnik_
  • Gracz

rome-total-war-2-wallpaper-1378131899.jp

Total War: Rome II to kolejna odsłona strategii czasu rzeczywistego należącej do znanej i lubianej serii Total War. Gra została stworzona przez brytyjskie studio Creative Assembly, które odpowiada za jej poprzednie części (np. Shogun, Medieval czy Empire) oraz kilka innych tytułów (Viking: Battle for Asgard, Stormrise). Po wojnach napoleońskich i próbach zjednoczenia feudalnej Japonii seria ponownie zabiera graczy do starożytnego Rzymu.

W Total War: Rome II wcielamy się w przywódcę państwa rzymskiego (lub dowolnego innego kraju), który staje do walki o władzę oraz dominację terytorialną. W otwartej kampanii, rozgrywanej w systemie turowym, możemy określić styl rządzenia oraz podbijać inne prowincje, aby rozwijać własne włości. Okres historyczny obejmuje całe wieki, począwszy od powstania Republiki Rzymskiej. Wraz z upływem czasu gracz może zdecydować czy obronić republikę, czy też uczynić z Rzymu imperium. W tym burzliwym okresie mądry przywódca spodziewa się ataku z każdej strony – nawet dotychczasowych przyjaciół. Gracz musi liczyć się z wszechobecną zdradą, bowiem rozgrywka kładzie spory nacisk na relacje między wpływowymi osobistościami.

Mapa strategiczna podzielona została na setki regionów pogrupowanych w większe prowincje. Każdy region trzeba osobno podbić, ale już zarządzanie nimi odbywa się w skali całych prowincji – dzięki takiemu rozwiązaniu, gracz nie traci czasu na zajmowanie się zbyt dużą ilością szczegółów, a zamiast tego może obrać politykę dla danego rejonu i skupić się na dowodzeniu armiami.

Oprócz dowodzenia z perspektywy mapy strategicznej, wielokrotnie prowadzimy swoje wojska do bitew toczonych w czasie rzeczywistym, w których uczestniczą nierzadko dziesiątki tysięcy żołnierzy. Mogą w nich brać udział jednocześnie zarówno jednostki lądowe jak i flota. Daje to ciekawe możliwości taktyczne – przykładowo okręty uzbrojone w katapulty osłaniające żołnierzy lądujących na plaży. Bitwy rozpoczynają się w różny sposób, zależny od okoliczności, jak choćby przez wspomniane wcześniej lądowanie na plaży. Choć rozstawienie oddziałów w polu nie zniknęło, to twórcy zdecydowali się być pod tym względem bardziej elastyczni.

Do dyspozycji otrzymujemy również różne machiny oblężnicze – katapulty, balisty, wieże oblężnicze, tarany i inne. Ułatwieniem w dowodzeniu armiami w boju jest nowy widok kamery. W dowolnym momencie można ją oddalić – obserwujemy wówczas pole bitwy z góry, a nasze jednostki przedstawione są w formie uproszczonych ikon. Ze względu na wielkość miast, ich zdobycie nie ogranicza się do utrzymania centralnego placu przez kilka minut. Walki trwają w różnych dzielnicach, a przejęcie kontroli nad metropolią wymaga zrealizowania kilku dynamicznie przyznawanych celów.

Total War: Rome II wykorzystuje unowoczesniony silnik graficzny Warscape engine, oddający najdrobniejsze szczegóły starć. Gra pozwala dosłownie zawiesić kamerę nad ramieniem poszczególnych żołnierzy – zmienia się wówczas perspektywa na trzecioosobową, a obraz nieraz się trzęsie jak w dobrym filmie akcji. Twórcy duży nacisk położyli na ogromną szczegółowość postaci – każda z nich ma własny szkielet animacji i mimikę twarzy. Pojedynki między wojownikami zostały zaprojektowane w oparciu o autentyczne techniki starożytnych stylów walki – żołnierze dźgają, unikają ciosów przeciwnika, atakują wrogów tarczą.

Przerywniki filmowe przed co większymi bitwami stworzone zostały na silniku gry, a generałowie przemawiają do swoich podwładnych. Również otoczenie zostało oddane z dużą pieczołowitością – miasta mają specyficzną dla regionu architekturę, mury pokryte są malunkami, budynki walą się pod ostrzałem katapult, dym rozprasza światło słoneczne, a ekwipunek walczących ulega zniszczeniu i zabrudzeniu. Podbite miasta zmieniają wygląd na mapie strategicznej – po przybliżeniu można dostrzec zrujnowane budynki, ciała poległych i krążące nad nimi sępy.

Wymagania

Core i5 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 460 lub lepsza), 35 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Opinia

Hej! Chciałbym się podzielić opinią owej gry, tym co chcą w nią zagrać lub szukają czegoś dla siebie. Total War: Rome II to stategiczna gra (jak, że nie inaczej, nie przypadkiem wrzuciłem do tego działu) i moim zdaniem jedna z najlepszych gier. Fabuła jest wyjątkowo dobrze dopracowana, a gra graficznie nie zniechęca, ale również nie mogę potwierdzić, iż zadowala. Mimo, że mam dobrego kompa i o wiele lepsze wymagania jakie preferują tutaj u góry, gra mimo tego tneła się mi się momentami. Gra szybko się nudzi, a ogarniecie jej jest trochę trudne. Nie jestem zadowolony z tej gry, ale to tylko moja opinia. Bardzo lubię strategiczne gry :), ale te wydanie gry nie jest udane - moim zdaniem.

Dzielcie się opiniami. Komentujcie, lajkujcie, polecajcie, co tam chcecie ;p.

• Do góry
    • 1

#2 Patton1269 24/09/2013 - 19:48

Patton
  • Gracz

http://www.metacriti...tal-war-rome-ii

A szkoda, chciałem kupić :(

• Do góry
    • 0

#3 Gizmox123 646 24/09/2013 - 20:21

Gizmox123
  • Gracz

Kocham serie Total War, aczkolwiek sprzęt nie pozwoli mi na zintegrowanej karcie w laptopie w to pograć. Poprzedniki dwójeczki, były miodne i klimat rozgrywki powalał na kolana. Ta seria, zapewne poprawi jeszcze bardziej dotychczasowe osiągnięcia. 

• Do góry
    • 0

#4 Key 10 25/09/2013 - 10:47

Key
  • Gracz

Sam chętnie zagram jak dostane nowego kompa, ale podobno jest to najbardziej zbugowana część total war, ale i tak czekam na mod do RTW2 z LOTRA.

• Do góry
    • 0

#5 UltorMiki13 26/09/2013 - 18:04

UltorMiki
  • Gracz

nie chwaląc sie zamówiłem pre order (huehuehue) i jak to sie mowi "dupy nie urywa". Kampania mi sie nie podoba, w Romie I była lepsza ale co do bitew multiplayer to jest po prostu bajka jezeli chodzi o grafike. jak dla mnie 7/10 ;d

• Do góry
    • 0

#6 AlMasia 1748 04/10/2013 - 21:21

AlMasia
  • Gracz

Podobno zbugowana, hm, dla mnie wystarcza Empire Total War :)

• Do góry
    • 1

#7 Prawdziwy Albańczyk2167 06/10/2013 - 21:42

Prawdziwy Albańczyk
  • Gracz

Gierka jest dobra, ale wymaga jeszcze parę patchów bo optymalizacja słaba jest :(

• Do góry
    • 0

#8 wujek Rebar 16 06/10/2013 - 22:43

wujek Rebar
  • Gracz

Lubię gry tego typu, bardzo mi się ona podoba w ogóle.

• Do góry
    • 0

#9 cewka1279 12/10/2013 - 00:24

cewka
  • Gracz

Świetna gra. Możliwe, że kupie. W szczególności, że w RTW pogrywam czasem do dziś na multi. :rolleyes:

• Do góry
    • 0

#10 oranzo550 18/10/2013 - 14:02

oranzo
  • Gracz

Gierka dobra, grałem tylko w pierwszą odsłone Rome Total War ;)

• Do góry
    • 0

#11 GregorHak0 04/11/2013 - 18:50

GregorHak
  • Gracz

Mam gierkę, nawet nawet jest

• Do góry
    • 0

#12 Dejwit466 04/11/2013 - 22:09

Dejwit
  • Gracz

Medek II z królestwami najlepszy, aż sobie kupie Rome dwójkę aby się przekonać czy dorównuje medkowi  ;)

Użytkownik SanSebastian edytował ten post 04/11/2013 - 22:10

• Do góry
    • 0

#13 xXArcziXx 0 11/11/2013 - 22:56

xXArcziXx
  • Gracz

Nuda, lepsze Medievale.

• Do góry
    • 0

#14 Sleepless67 20/11/2013 - 17:29

Sleepless
  • Gracz

Wolę klimaty Medivala/Empire. W ogóle mi ten starożytny Rzym nie podchodzi.

• Do góry
    • 0

#15 RamzesIV0 13/01/2014 - 09:46

RamzesIV
  • Gracz
Jest ktoś chętny na multi? Jak tak to proszę priv, lub zacytować mnie w tym temacie.

Użytkownik RamzesIV edytował ten post 13/01/2014 - 09:47

• Do góry
    • 0

#16 Azzu126 29/01/2014 - 22:35

Azzu
  • Gracz

Grałem po premierze od razu i muszę przyznać, że bez rewelacji. Słabo mi się spodobała ta gra, ze względu na masę błędów. Raczej nie wrócę do niej.

• Do góry
    • 0

#17 * David007137 23/05/2015 - 11:58

David007
  • Gracz

Grałem w nią przez jakiś czas, mimo wszystko bardziej od niej podobała mi się poprzedniczka Empire Total War z dodatkiem Napoleon, tutaj dość dużo błędów, mimo wszystko gra zbyt szybko się nudzi...

• Do góry
    • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych