Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Battlefield 4 - Czy będzie grą roku 2013? Screeny + opis gry.

battlefield gra komputerowa

 • This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

Leopard39 24/09/2013 - 07:40

Leopard
 • Gracz

Hej. Przeglądając ten dział, nie zobaczyłem tematu dotyczącego najlepszej strzelanki na PC i konsole. Moim zdaniem, BF 4 zostanie grą roku. Ja, osobiscie nie lubie CoD'a, ponieważ denerwuję mnie tam model strzelania i to że są małe mapki. BF to zdecydowanie najlepsza strzelanka a kolejna odsłona zapieczętuje ten sukces. Screeny będę ciągle dodawał. Data wprowadzenia gry na rynek jest na jednym z screenów.   ;)

 

LjQfxX9.jpg

 

 

Battlefield 4 to strzelanka pierwszoosobowa stworzona przez szwedzkie studio EA DICE. Deweloper ma na koncie poprzednie odsłony serii Battlefield oraz parę innych tytułów (np. Mirror’s Edge, Pinball Dreams). DICE jest znane nie tylko ze świetnych gier, ale też zaawansowanych silników graficznych (Frostbite).

Po mocno rozczarowującym w Battlefield 3 trybie dla jednego gracza, EA DICE wyposażyło nową odsłonę serii w rozbudowaną i dynamiczną kampanię. Jej fabuła osadzona jest w 2020 roku. Wcielamy się w rolę Reckera, członka amerykańskiej jednostki specjalnej nazywanej Tombstone. Razem z nami w „Kamieniu nagrobnym” znajdują się również sierżant Dunn, gość o pseudonimie „Irish”, medyk „Pac” oraz Ruger. W rolę Irisha wcielił się aktor Michael K. Williams, znany szerszej publiczności jako gangster Omar White z serialu The Wire. Większość kampanii rozgrywa się na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej, a głównym celem jest uratowanie kilku VIP-ów znajdujących się w Szanghaju. Z powodu dość poważnych tarć politycznych pomiędzy Rosją, Stanami Zjednoczonymi i Chinami nie jest to jednak proste i prowadzi do wywołania przez Tombstone globalnego konfliktu.

W nowym Battlefieldzie mamy możliwość wyboru sposobu prowadzenia rozgrywki. To wyłącznie od nas zależy czy chcemy skradać się za plecami wrogów i zdejmować ich po cichu, czy też idziemy na żywioł i wpadamy pomiędzy nich ze strzelbą blokowo-ślizgową. W grze pojawia się cała masa sandboksowych „smaczków”. Jeżeli na przykład podejdziemy zbyt blisko do zaparkowanego samochodu, prawdopodobnie uruchomimy alarm. To zaś może zainteresować przeciwników, którzy przyjdą sprawdzić, co się dzieje. Analogicznie, przedzierając się przez las, możemy spłoszyć stado ptaków, to zaś nie pozostanie niezauważone. W grze nadal znajduje się jednak kilka predefiniowanych momentów, utrzymanych w iście filmowym stylu.

Jeżeli chodzi o naszych towarzyszy, nie sprawujemy nad nimi bezpośredniej kontroli. Możemy natomiast wydawać im kilka rozkazów, takich jak: związanie walką przeciwników lub ostrzelanie ich ogniem zaporowym. Gra skupia się również w dużym stopniu na osobowościach postaci i relacjach panujących pomiędzy nimi, co w przypadku Battlefield 3 zostało potraktowane po macoszemu. Interakcje pomiędzy bohaterami rozwijają się wraz z postępami fabularnymi i w pewnym sensie gra opowiada historię dynamiki procesów grupowych, które zachodzą pomiędzy ludźmi postawionymi w obliczu ekstremalnych sytuacji.

W Battlefield 4 nie występuje tryb kooperacji, który w poprzedniej odsłonie serii w ogóle się nie sprawdził. Tym razem deweloperzy postanowili z niego zrezygnować i skoncentrowali się na stworzeniu grywalnej i wymagającej kampanii oraz satysfakcjonującego trybu wieloosobowego.

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących multiplayera jest powrót trybu dowódcy, który poprzednio pojawił się w Battlefield 2142. Osoba, która wciela się w tę rolę, ma duży wpływ na poczynania swojej drużyny, ponieważ wyznacza jej członkom cele oraz zarządza dostępnymi zasobami. Wśród nich znajdują się między innymi pojazdy oraz specjalne nagrody, przyznawane za osiągnięcia zdobyte podczas rozgrywki. W ten sposób dowódca może wspomóc swoich kolegów na przykład za pomocą precyzyjnego ostrzału pociskami kierowanymi. Rozgrywka w roli dowódcy przypomina nieco grę strategiczną. Do dyspozycji komendanta jest bowiem oddana mapa, za pomocą której może on śledzić wszystko to, co dzieje się na obszarze całego pola bitwy. W ten sposób w Battlefielda 4 można grać za pomocą tabletu.

W grze występują trzy grywalne frakcje: Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny i można wcielić się w przedstawiciela jednej z czterech klas postaci: szturmowca, inżyniera, zwiadowcę lub specjalistę od wsparcia. Do dyspozycji inżyniera oddano wyrzutnię rakiet przeciwpancernych oraz miny, co sprawia, że jest on niezbędny w trakcie starć z wrogimi pojazdami. Tych zaś występuje w Battlefield 4 całe mnóstwo. Poczynając od helikopterów i samolotów, poprzez czołgi i pojazdy opancerzone, na łodziach zaś kończąc. Dodatkowo można dowolnie modyfikować ich wygląd oraz ulepszenia, wybierając broń główną i opcjonalną, kamuflaż oraz szeroko pojęte inne „ulepszenia”.

Starcia toczą się na mapach o rozmiarach porównywalnych do poprzedniej odsłony serii, których scenerię można podczas rozgrywki niszczyć. Zapewnia to Battlefield 4 jeszcze większą niż w poprzednich odsłonach serii taktyczną głębię i dynamikę rozgrywki. Podkreśla ją dodatkowo możliwość zabawy w aż 64 osoby naraz.

Silnik graficzny Frostbite 3 zastosowany w Battlefield 4 charakteryzuje się bardzo dokładną grafiką i realistyczną fizyką. Ta druga sprawia, że kołysanie się drzew pod wpływem wirtualnego wiatru lub uderzanie o burty łodzi fal zostało oddane z zachowaniem daleko idącego realizmu. Wpływa to na przebieg samej rozgrywki – wzburzone morze utrudnia celowanie, a silny wiatr powoduje, że wymiana ognia na większe odległości okazuje się nieefektywna.

Interesująco przedstawia się sieciowa symulacja wody. Oznacza ona, że wszelkie akweny wodne charakteryzują się ustalaną w czasie rzeczywistym tą samą fizyką dla wszystkich uczestników zabawy. Jeżeli jeden z graczy swoimi działaniami wzburza spokojną taflę wody, zmianę tę odczuwają wszyscy. W ten sposób podczas bitew morskich przeprowadzanych z wykorzystaniem łodzi można sprawić, że akwen staje się jednym z elementów taktycznych. Wzbudzenie wysokiej fali pozwala bowiem ukryć się przed ostrzałem wroga, a konieczność walczenia z wartkim nurtem ogranicza manewrowość pojazdów wodnych.

Najbardziej charakterystyczną cechą silnika Frostbite 3 jest jednak efektowa destrukcja otoczenia. „Levolution”, bo o nim tutaj mowa, oznacza dynamiczną transformację map pod wpływem działań podejmowanych przez graczy. Niech za najlepszy tego przykład posłuży możliwość zrównania z ziemią całego budynku.

 

Zaciągnięte z gryonline.pl

 

NDTuxQp.jpg?1

 

z3Hvkb2.jpg?1

 

x7h12OI.jpg

 

7DOcvze.jpg?1

 

L0TJvNh.jpg?1

 

IcF91s5.jpg

 

 

 

 

LYVn7c9.png

 

Rekomendowane wymagania sprzętowe Battlefielda 4 w wersji alpha:
~ system operacyjny Windows Vista (Service Pack 2) lub 7 w wersji 64-bitowej;
~ karta graficzna z 1 GB pamięci i obsługą DirectX 10 lub 11;
~ 25 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.

 

 

Serdecznie zapraszam do kulturalnej dyskusji na owy temat. ;)

Jeżeli temat się podoba, bardzo prosze o lajk  ;)


Edited by Hacky, 24/09/2013 - 08:14.

 • Back to top
  • 2

DobryPasterz49 24/09/2013 - 07:52

DobryPasterz
 • Gracz

Chętnie w tego BF'a pogram mimo, że w ogóle się nie różni od poprzedniej części. 

 

Co do gry roku bieżącego to już ją mamy. Definitywnie to miejsce jest piastowane przez najnowszą odsłonę GTA.


 • Back to top
  • 0

Leopard39 24/09/2013 - 07:53

Leopard
 • Gracz

Chętnie w tego BF'a pogram mimo, że w ogóle się nie różni od poprzedniej części. 

 

Co do gry roku bieżącego to już ją mamy. Definitywnie to miejsce jest piastowane przez najnowszą odsłonę GTA.

 

Tutaj miałem na myśli że będzie gra roku w kategori strzelanek.  

Graficznie jest lepsza od poprzedniej częsci oraz fabularnie. ;)


Edited by Hacky, 24/09/2013 - 07:58.

 • Back to top
  • 0

ursiak 6242 24/09/2013 - 08:01

ursiak
 • Gracz

grą roku nie będzie na pewno, bo gta pięć nią zostało.


 • Back to top
  • 0

DobryPasterz49 24/09/2013 - 08:01

DobryPasterz
 • Gracz

A kto zwróci uwagę na fabułę w grze, która zachwyca przede wszystkim trybem multi?


 • Back to top
  • 0

Mielnik_4717 24/09/2013 - 08:02

Mielnik_
 • Gracz

*
POPULAR

Wydaje mi się, że GTA 5 będzie grą roku, może nie pod względem graficznym, bo BF ma lepszą grafikę. W sumie zobaczymy.


 • Back to top
  • 3

mALKOntent 679 24/09/2013 - 08:06

mALKOntent
 • Gracz

*
POPULAR

Mam jedynie nadzieję, że nie zawiodę się na tym tak jak w przypadku BF3, gdzie kompania była na tyle skromna aby przejść ją w jeden dzień ._.

 

 

 

@EDIT

 

 

Wracając jeszcze do grafiki, gra zaskakuję za każdym wydaniem, co jak co ale widać iż producenci tej gry starają się urzeczywistnić naszą rozrywkę, starając się bezpośrednio przenieść użytkownika na pole bitwy.

 

 

@EDIT

 

Dobrym rozwiązaniem w tego typu grach, są gry taktyczne ... Chodzi mi tutaj dokładnie o gra w której możemy wykorzystać odrobinę logiki, czy też wjebać się na chama i niszczyć nieogarów ... Strasznie podoba mi się ten system wyboru, między tymi dwiema funkcjami, bynajmniej grając klasą odpowiadającą za Snajpera drużyny. Bynajmniej tak było we wcześniejszej serii (czyt. BF3)


Edited by Fenka, 24/09/2013 - 08:09.

 • Back to top
  • 5

Leopard39 24/09/2013 - 08:08

Leopard
 • Gracz

Mam jedynie nadzieję, że nie zawiodę się na tym tak jak w przypadku BF3, gdzie kompania była na tyle skromna aby przejść ją w jeden dzień ._.

 

Tak, kompania była którka. Miejmy nadzieję, że teraz to powiększą.


 • Back to top
  • 0

mALKOntent 679 24/09/2013 - 08:13

mALKOntent
 • Gracz

Tak, kompania była którka. Miejmy nadzieję, że teraz to powiększą.

Również łudzę się o ten szczegół, moim skromnym zdaniem kompania w tego typu grach powinna być równie urozmaicona co tryb rozrywki multiplayer, ewentualnie jak to przystało na równie ciekawą wersję gry "COD" dać nam trochę więcej pola do manewru z wykorzystaniem przypadkowo napotkanych przedmiotów ... Mimo tego iż zawiodłem się na serii "BO2", kompania w tej grze bardziej odzwierciedlała całą sytuację pozwalając nam sie wczuć w rolę prawdziwego żołnierza. Jeżeli w serii BF4 zastosuję się coś takiego, to gra z łatwością przebiję się na pierwsze miejsca w rynku globalnym. 


 • Back to top
  • 0

Leopard39 24/09/2013 - 08:17

Leopard
 • Gracz

Otóż to.  ;) Ale ja, osobiście nie lubie CoD'a, gdyż nie czuje tam klimatu prawdziwego żółmierza.


 • Back to top
  • 0

mALKOntent 679 24/09/2013 - 08:17

mALKOntent
 • Gracz

Dodam jeszcze iż, dotychczas gra stawiała na multiplayer ... Bynajmniej z mojego punktu widzenia na to wychodzi, moim zdaniem poprzednie Dobre serie BF"a stokrotnie, mimo słabej grafiki przewyższają kompanie w BF3.


 • Back to top
  • 0

Reversed12 24/09/2013 - 09:03

Reversed
 • Gracz

Według mnie wszystkie BFy są wprost mniej grywalne niż ARMA. Ten cały pseudo interfejs się wprost nie nadaje. Nakombinowane gówno. Nie da się w to grać.


Edited by Reversed, 24/09/2013 - 09:04.

 • Back to top
  • 0

Emilos321 42 24/09/2013 - 09:07

Emilos321
 • Gracz

Grałem w BF3 i powiem szczerze że gra mi się podobała, lecz było minusem to że była zbyt krótka kompania. Czekam z niecierpliwością na BF4 i zobaczymy co z tego będzie.


 • Back to top
  • 0

Ultraviolet43 24/09/2013 - 10:58

Ultraviolet
 • Gracz
To czy będzie grą roku najbardziej zależy od konkurencji. Osobiście uważam, że ma na to ogromne szanse.
 • Back to top
  • 1

Rangy7982 24/09/2013 - 12:36

Rangy
 • Gracz

http://net4game.com/...-battlefield-4/

 

Kilka tematów niżej.


 • Back to top
  • 0

BoonDoc379 24/09/2013 - 13:02

BoonDoc
 • Gracz

http://net4game.com/...-battlefield-4/
 
Kilka tematów niżej.


Dokładnie. Temat zamykam. ;)
 • Back to top
  • 0

Leopard39 24/09/2013 - 20:19

Leopard
 • Gracz

Dyskusja była miła. Serdecznie dziękuje za wypowiedzi. //zamykam. ;)


 • Back to top
  • 0

Also tagged with one or more of these keywords: battlefield, gra, komputerowa

0 user(s) are reading this topic