Jump to content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Photo

Stosunek mieszkańców pragnących zagrać w gangu.

• Please log in to reply
120 replies to this topic

#1 Hoover 1843 04/05/2011 - 07:25

Hoover
  • Gracz

*
POPULAR

Taka klimatyczna nutka, podczas czytania możecie ją sobie włączyć. ; )

Posted Image

~Wstęp.
Cześć, po dłuższym namyśle postanowiłem dość krótko i zwiężle opisać sytuacje, a dotychczas po trzech latach mojej kariery Role Play, chciałbym uświadomić jak i pomóc osobą, które pragną zagrać w gangu, początkującym, którzy jeszcze nie grywały w gangach a pragnęły by zaczerpać kilka zwięzłych informacji.

Posted Image

~ Początek.

Dużo osób pragną dostać się do miejscowego gangu, lecz nie mają początkowego pojęcia. " Co ja mam zrobić aby dostać się do gangu" Te pytania dostawałem od wielu osób i w końcu postanowiłem napisać ten poradnik. Aby poprawnie zacząć rozrywkę w świecie gangów, należy przede wszystkim, przeczytać historię gangu, zapoznać się z nią dobrze czytając ze zrozumieniem. Po takiej czynności, jeżeli oczywiście znajduje się " Housing Projeckt" gangu możemy napisać tzw: " Aplikacje na mieszkańca" Na czym ona polega, z pewnością wzorujemy się na owym wzorze gangowym przy podaniu, należy uwzględnić pisząc w pierwszej osobie ' Czyli o sobie' Wiele z was pisze umarła mi matka, umarł mi ojciec, zmarł mi pies. Zawsze się z tego śmiałem, gdyż jest to zbędne, żadnego czarnucha nie obchodzi czy zmarł ci ojciec, pies, matka, czy też wujek. Musimy wiedzieć, że każdy gang jest przestępny, czyli nie toleruje pluszaków, a ma swoje atuty. Wchodząc na osiedle w każdym momencie możesz podpaść. Po zaakceptowaniu aplikacji możemy pokręcić się po dzielnicy, zapalić skuna bądz wypić zimne Olde English, w pobliżu z pewnością znalazł by się jakiś bar, nie odrazu podejść do osoby z bandaną i zapytać się ' mogę do gangu, albo mogę klucze' Osoba która zajmuje się projektem Housing Projeckt, z pewnością znalazła by was i zagadała do was, na własne ryzyko, ewentualnie moglibyście porozmawiać z mieszkańcami, nie tylko stać jak słupy i nic nie robić, afcząc dwanaście godzin na dobę, ale zająć się sobą, grając chociażby w kosza, bądz z jakąś osobą w kości, organizując sobie sam rozgrywkę, inne osoby będą na was patrzeć z pozytywnej strony, że organizujecie sobie sami czas i nie nudzicie się bezczynnie, można również nie mówię porozmawiać z kimś dłuższym dialogiem. Zauważyłem kiedyś u początkującego gracza różne atuty w tekstach linijkowych, że są one na słabych poziomach: " Yo, yo. Co tam" Nigdy nie mieszajcie angielskiego z polskim bo bardzo brzydko to wygląda. Starajcie się pisać rozbudowane zdania takie jak na przykładzie: Ey, słuchaj. Widzisz tą lalunię? Ha-ha. Wiesz co? Właśnie się dowiedziałem, że jest ona sprzedajną dziwką, czarnuchu, rozumiesz (cenzura)oną wymowę? Podobno rzucił ją Calvin. I tak dalej i tak dalej, starajmy się pisać rozbudowane zdania.

Posted Image

~ Wybór charakteru. " Chcę grać psychopatę"
Aby zagrać osobę chorą psychicznie trzeba do tej czynności głębokiego wysiłku emocjonalnego, postać psychopaty nie jest prosta, jest ona prawdę mówiąc z nie łatwością ciężka. Osoby pragnące grać postaciami muszą wiedzieć, że ich rola jest wielka i w każdej chwili grając chorego psychicznie osobę mogą w każdym momencie coś przeskrobać, gdyż taka osoba nie panuje nad swoim zmysłem. Dobrze wiedząc, cały czas poprawia swój prawy pasek w którym znajduje się swoja 36'. Taka postać musi być wyróżniająca się, może mieć rozdartą koszulę, obsrane nie wyprane spodnie coś w tym stylu, grając taką postacią nie chodzi tutaj o to, o. Widzę murzyna to podejdę do niego i sobie pogadam, nie. Osoba mało co rozmawia z kimś, może mieć w prawej dłoni pluszaka, któremu gryzie ucho. Pewnie ktoś z was pomyśli, zagram psychopatę i sobie pomaniaczę do policji. W tym momencie wykonujecie sporadyczny błąd, psychopata bardzo szczegółowo przebywa sam w pokoju, bądz gdzieś w zaułku od czasu do czasu wychodzi z kimś porozmawiać, wypaść gdzieś na miasto. Chodzi tutaj przede wszystkim o stan nerwowy postaci, nie odrazu należy podbiegać do kogoś i go bić, tylko w zupełnośći rozegrać to co opisałem.

Posted Image
~ " Czy cały czas muszę siedzieć na dzielnicy? "
Pewnie grając kilka dobrych lat od starych do nowych serwerów Role Play otrzymywałeś takie pytanie bądz zastanawiałeś się nad nim, otóż siedzenie na dzielnicy jest główną podstawą dzielnica jest twoim drugim domem, jest twoją połową serca, którą pragniesz pokochać. Możesz złapać jakąś robotę dorywczą przykładowo zatrudnić się gdzieś w sklepie na przykładzie w siłowni bądz barze, w każdym przeważnie ghettcie w pobliżu znajduje się mały bar w którym możemy zaczerpnąć świeżej pracy zagadując do odpowiedniej osoby. Z pewnością bar prowadzi ktoś konkretny jakiś członek pozostałości gangu, byle źaden mieszkaniec nie prowadziłby przecież baru. Poza dzielnicę raczej nie powinno się wychodzić, można również na przykładach podawanych wyżej przeze mnie zająć sobie czas, gdy widzimy że nie ma nikogo na dzielnicy to możemy złapać za piłkę do kosza i nią sobie swobodnie po kozłować organizując sobie samemu czas, zaprosić czarnuchów do pogawędki, do gry w kości. Pisać poprawnie po polsku starać się pisać w jak najdłuższych zdaniach, starać się robić screeny wstawiając je do owego tematu Housing Projeckt kierującym się do ozdobienia i pokazania gry mieszkańców.Jest wiele sposobów tylko jakich to zależy tylko i wyłącznie od was jak będziecie kreowali swoją postać.
Posted Image
" Gram już dobry tydzień, czemu nie dostałem bandany? "
Osoby które pracują na bandanę są pod tak zwaną " Uwagą " przez członków gangu ale także przez Outsiderów, którzy prawdę mówiąc najwięcej spędzają czasu z mieszkańcami pragnących zdobyć się w szczyt hierarchii struktury gangu. Wszyscy cieszą się, że grasz. Staraj się grać na swoją miarę i rozum, staraj się pomagać innym, pokaż że potrafisz i chcesz wszystkim pokazać, że akurat ty na to zasługujesz, może być wystarczająco outsiderów, chyba na całej dzielnicy nie będzie chodził każdy z bandaną, chyba też musi być jakiś mieszkaniec nie tylko jeden a powinno być dwa razy a nawet cztery razy więcej od członków gangu. Pograj dłużej, staraj się grać i spędzać czas z członkami gangu ale i nie tylko. Popraw swoją aktywność, zapytaj się czy jest coś do roboty z pewnością dla zaufanych mieszkańców znajdzie się robótka, taka jak ' pielenie ogródka, sprzedaż narkotyków' pamiętaj abyś się nie uzależnił ! " Świat należy do odważnych. " Nie chodzi o stanie nieruchomo jak słup ale głównie o zajęcie, zorganizowanie różnych eventów dla mieszkańców bądz zorganizowanie sobie samemu czasu, poprzez przykładowo grę w kosza. Jest wiele pomysłów na pomyślną rozgrywkę, ale to wy musicie już pomyśleć co zrobić, co udoskonalić. Mile są zawsze ' screeny' z gry mieszkańców z pewnością każdy gang spogląda na grę mieszkańca, który rozbudowywuje swoje zdania na bardzo dobrym poziomie, pisząc dwie linijki tekstu.

Posted Image
~ " Zawsze się zastanawiam co mam zrobić i co odpowiedzieć jeżeli przyjedzie policja. "

Jeżeli przechodzisz sobie z kumplami przez osiedle popijacie w tej chwili zimne Olde English, które kupione było lada chwila, nagle podjeżdza do was radiowóz i zaczyna mówić, abyście odeszli stąd. To wy nie macie odrazu udawać twardego przed kolegami, ale posłuchać się policjantów i odejść, nie rozpoczynając burdy i nie sprowadzając nieprzyjemności na dzielnicę. Jest takie przysłowie stosuje się je na ulicach " Pamiętaj z policjantem to jak z dzieckiem" Zawsze zmyślaj ale zawsze odpowiadaj na jego pytanie. Dajmy przykład, że nagle na dzielnice wjeżdzają dwa auta Gang Unit, wychodząc z auta i każą wam ustawić się pod ścianę w celu rewizy, jeżeli posiadasz broń nie próbuj uciekać, skończy się to na nie powodzeniu, i nie usiądziesz na dzielnicy przez tydzień na dupie nie skończy się to tylko na tobie, ale i na każdej osobie z dzielnicy, pamiętaj policjant to też człowiek i ma swój rozum z pewnością rozumie co oznacza czarnuch z bandaną a co bez bandany.

Grafika: Skocki, Doyle, Game, Adi, Spicy, GAME, Nemesis, Clix. i inni.

Tekst: Hoover.

Edited by Hoover, 01/11/2011 - 17:32.

• Back to top
    • 260

#2 bajtek51826 04/05/2011 - 07:53

bajtek5
  • Gracz
Ładny poradniczek, leci plusik ode mnie.
  • Back to top
    • 0

#3 PanMaciej 163 04/05/2011 - 07:57

PanMaciej
  • Gracz
Dobra poradnik.
  • Back to top
    • 0

#4 Gangstuch 1208 04/05/2011 - 08:35

Gangstuch
  • Świeżak
Dobra robota Hoover.
  • Back to top
    • 0

#5 Lisciasty694 04/05/2011 - 11:22

Lisciasty
  • Gracz
Dokładnie, bardzo dobre uwagi oraz jasno opisane odpowiedzi z pewnością niektórym się przyda. Plus dla ciebie. ;)
  • Back to top
    • 0

#6 PdoN0 04/05/2011 - 12:56

PdoN
  • Świeżak
Bardzo dobry poradnik.Może w końcu to coś zmieni.Ode mnie masz plusika ;)
  • Back to top
    • 0

#7 Puciek6 120 04/05/2011 - 12:56

Puciek6
  • Świeżak
Ta, jest fajny.
  • Back to top
    • 0

#8 WIŚNIA 345 04/05/2011 - 16:54

WIŚNIA
  • Gracz
Bardzo dobry poradnik, masz plusa.
  • Back to top
    • 0

#9 Bonio123274 04/05/2011 - 19:38

Bonio123
  • Gracz
Fajny poradnik. Nuta też fajna.
  • Back to top
    • 0

#10 Cineq23.4147 04/05/2011 - 20:02

Cineq23.
  • Moderator
Nawet moja sygnaturka tutaj jest. Poradnik dobry - plus.
  • Back to top
    • 0

#11 Never Hurts 336 05/05/2011 - 06:47

Never Hurts
  • Gracz
Ano, poradnik świetny. ;d
  • Back to top
    • 0

#12 XenoN166 05/05/2011 - 07:26

XenoN
  • Gracz
Dobry poradnik, jest parę błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, ale ujdzie :). Plusik ode mnie.
  • Back to top
    • 0

#13 NowyTempar904 05/05/2011 - 08:45

NowyTempar
  • Gracz
świetna robota, leci plusik.
  • Back to top
    • 0

#14 wujek multan 439 05/05/2011 - 09:46

wujek multan
  • Gracz
przyda się dla Waszych mieszkańców, plus.
  • Back to top
    • 0

#15 Szubaa95 05/05/2011 - 13:13

Szubaa
  • Gracz
Bardzo ładny poradnik, ale przyczepię się do jednej rzeczy :)

Właśnie się dowiedziałem, że jest ona sprzedajną dziwką, czarnuchu, rozumiesz pierdoloną wymowę?

Dla wielu graczy (nie tylko dla mnie) takie teksty wyglądają równie brzydko co łączenie angielskiego z polskim. Jak dla mnie, to jest "łączenie języka prostego czarnucha z językiem inteligenta".

Swoją drogą, to panuje głupie przekonanie, że jeśli ktoś pisze długie zdania i długie /me, to jest lepszy... Chociaż mnie to osobiście odrzuca :)

Edited by Szubaa, 05/05/2011 - 13:13.

• Back to top
    • 1

#16 Force282 05/05/2011 - 14:27

Force
  • Gracz
Świetny poradnik.
  • Back to top
    • 0

#17 reven955230 05/05/2011 - 15:02

reven955
  • Gracz
Za ShinusieQ.

Aby zagrać osobę chorą psychicznie trzeba do tej czynności głębokiego wysiłku emocjonalnego

Gawron i wysiłek emocjonalny = 2012.
  • Back to top
    • 2

#18 Lukasion1230 05/05/2011 - 17:06

Lukasion123
  • Gracz
Najz poradniczek ;d

Plusik leci jak nic, thankz.
  • Back to top
    • 0

#19 CheasterFil280 05/05/2011 - 21:12

CheasterFil
  • Gracz
Przyznam, że się napracowałeś kolego :) Leci plus dla Ciebie.
  • Back to top
    • 0

#20 Szubaa95 05/05/2011 - 21:23

Szubaa
  • Gracz

*
POPULAR

POPIERAM W 100%. Czy czarnuchy w ghettcie mówią "długie" zdanie? Z reguły jest to jakieś przekleństwo, okrzyk, rozkaz lub opowieść z poprzedniego dnia ale jest to jak najkrótsze, a nie strona A4 i monolog. Odzywki gangsterów z reguły są krótkie tylko wtedy ciężko odróżnić kto dobrze się wczuwa, a kto jest zwykłym noobem, bo napisać jedno słowo to żaden problem (trudniej napisać je z wielkiej litery, poprawnie i wstawić znak interpunkcyjny na końcu, bo to tylko jedno słowo).

Tak jak pisałem... Ludzie chcą się wybić wyżej pisząc rozbudowane, często bez sensu zdania... Ale to niestety działa, bo nie docenia się graczy którzy wczuwają się w klimat, tylko tych, co ładnie wychodzą na sklejkach :)

Edited by Szubaa, 05/05/2011 - 21:24.

• Back to top
    • 3

#21 Filipekk 659 07/05/2011 - 17:47

Filipekk
  • Gracz
Ładny poradnik obciągaczu masz plusa.
  • Back to top
    • 0

#22 Hoover 1843 07/05/2011 - 17:51

Hoover
  • Gracz

Dobry poradnik ale słaby styl, ciężko zrozumieć. Nie będę podawał przykładów, bo nie ma sensu. Bardzo często jest tak, że mimo, że ktoś się stara to członkowie gangu w ogóle go nie zauważają...Na pewno tak często patrzycie na mieszkańców?
Na obrazkach pokazujesz głównie oldschool, a nie modern, piszesz o tym jak się zachowuje old (za wyjątkiem policji) ale nazywasz to modern...

Zdjęcia są tylko dla estetyki całego krajobrazu tej schematyki, być może dużo osób się stara, lecz te podejścia są zbyt słabe, nie oszukując się. Podając ówczesny mój przykład, są to sklejki. Nie tylko ze samym sobą ale również z innymi uczestnikami ghetta. Jest dużo sposobów na znalezienie sobie wolnego czasu, nie tylko stanie pod murem i afczenie dwadzieścia na dobę.
  • Back to top
    • 1

#23 blackmigogang2936 07/05/2011 - 18:00

blackmigogang
  • Gracz

*
POPULAR

ale rymy, whoa
  • Back to top
    • 4

#24 Hoover 1843 07/05/2011 - 18:01

Hoover
  • Gracz

ale rymy, whoa

Mam wenę. :lol:
  • Back to top
    • 0

#25 Adikos380 07/05/2011 - 18:26

Adikos
  • Gracz
Woah. Pięknie.
  • Back to top
    • 0

#26 Leito624 07/05/2011 - 18:38

Leito
  • Gracz

Zdjęcia są tylko dla estetyki całego krajobrazu tej schematyki, być może dużo osób się stara, lecz te podejścia są zbyt słabe, nie oszukując się. Podając ówczesny mój przykład, są to sklejki. Nie tylko ze samym sobą ale również z innymi uczestnikami ghetta. Jest dużo sposobów na znalezienie sobie wolnego czasu, nie tylko stanie pod murem i afczenie dwadzieścia na dobę.

Weź się Gawron nie odzywaj.
  • Back to top
    • 0

#27 Hoover 1843 07/05/2011 - 18:58

Hoover
  • Gracz

Weź się Gawron nie odzywaj.

Shut up bitch.
  • Back to top
    • 0

#28 reven955230 07/05/2011 - 20:51

reven955
  • Gracz
Gawron, używasz słów, których nie znasz znaczenia .. :( Zaraz przejdę się do trójki i powiem twojej polonistce, żeby Ci dała jakiś słownik :D.
  • Back to top
    • 0

#29 Pan Mumin 326 07/05/2011 - 21:40

Pan Mumin
  • Gracz
Przyda się, daje plusik, a nawet bardzo się przyda, niektórzy mieszkańcy na grove jak czasami wpadałem tam Nico Knight'em, po prostu aby pogadać z paroma osobami to leciały z tekstami "Jol czarnuchu", a jak slangiem zarzuciłeś to na kropce "Co to znaczy? Sry, ale nie ogarniam slangu ;/"... Nie mówię, że wszyscy, ale spory odłamek. Albo te pr0 bullety i cheetahy, kto Wam powiedział, że w dzisiejszych czasach gangsterzy są bogaci? Bo co noszą złotą biżuterię? Czy dla tego, że w teledyskach mają "super auta"... Przecież na teledyskach Oni wynajmują te wozy, w realnym życiu "gangster" może nie jest taki biedny jak to ludzie stereotypowi myślą "Rodzice zostali zabici, nie mają za co chleb kupić i mieszkają w kartonie", ale bez przesady, że wożą się ferrari, czy innym cudactwem... :blink:
  • Back to top
    • 0

#30 Drum0 07/05/2011 - 21:47

Drum
  • Świeżak
Napracowałeś się. Poradnik super, wciągnął mnie podczas czytania. Leci plusik. Oby więcej takich poradników.
  • Back to top
    • 0

#31 Hoover 1843 08/05/2011 - 08:15

Hoover
  • Gracz

Gawron, używasz słów, których nie znasz znaczenia .. :( Zaraz przejdę się do trójki i powiem twojej polonistce, żeby Ci dała jakiś słownik :D.

Gdybym nie znał znaczenia z pewnością nie pisałbym polskim znaczeniem, trzeba trochę pomyśleć, Di dżej.
  • Back to top
    • 0

#32 reven955230 08/05/2011 - 10:53

reven955
  • Gracz

Gdybym nie znał znaczenia z pewnością nie pisałbym polskim znaczeniem, trzeba trochę pomyśleć, Di dżej.

Słowo pomysleć w tym zdaniu do Ciebie nie pasuje, Gejwron :D.
  • Back to top
    • 0

#33 Żyto741 08/05/2011 - 12:07

Żyto
  • Gracz
Co do łączenia polskiego z angielskim, to się nie zgodzę. Pewnie, że można mieszać, tylko z głową i nie w środku zdania. jak np. ej homie chodźmy na beer. (nie poprawne)
a można yo, yo homies. Coś się kręci? czy tam "Nie denerwuj mnie, right?" "Masz rację, bro" to jest poprawne. Tak wgl, to jakoś dziwnie piszesz i się pośmiałem. :>
  • Back to top
    • 0

#34 Hoover 1843 08/05/2011 - 12:27

Hoover
  • Gracz

Co ty napisałeś?!

Zamknij już tą bużkę :D

Edited by Hoover, 01/11/2011 - 12:05.

• Back to top
    • 0

#35 Hoover 1843 08/05/2011 - 14:09

Hoover
  • Gracz

Tak jak kolega wyżej napisał - dziwnie piszesz XD

Piszę jak chce i jak mi się podoba, zresztą mniejsza ; p

Edited by Hoover, 01/11/2011 - 12:04.

• Back to top
    • 0

#36 mysterY 430 16/05/2011 - 15:03

mysterY
  • Gracz
Plusik.
  • Back to top
    • 0

#37 Hoover 1843 01/11/2011 - 09:20

Hoover
  • Gracz
Odświeżam, może się jeszcze komuś przydać. :)
  • Back to top
    • 0

#38 blejd15205 01/11/2011 - 09:54

blejd15
  • Gracz
Ta muzyka przy czytaniu, cud miód poradnik.
  • Back to top
    • 0

#39 Relfu15 01/11/2011 - 10:19

Relfu
  • Gracz
Fajne - Łap plusa ;).
  • Back to top
    • 0

#40 Michu406 01/11/2011 - 11:31

Michu
  • Gracz
Nawet fajne. :)