Jump to content

 • Sign In   
 • Create Account »
 • View New Content

net4game

The most innovative GTA: San Andreas Multiplayer Role Play server

Highest Reputation Content


#1934029 Wszystko o obiektach

Posted by ovv on 26/03/2013 - 14:28

Wiesz już wszystko o obiektach? Dowiedz się więcej o teksturach: https://net4game.com...t/#entry3199962

 

WSZYSTKO O OBIEKTACH

1.1 - PODSTAWY

 

 • obiekt - tworzenie i obracanie
 • Spoiler

   

 • /brama - tworzenie i parowanie
 • Spoiler

   

 • /mowner - /brama pod uprawnienia
 • Spoiler


  • 474


  #644018 [MOD]Snow Andreas

  Posted by _Nikko_ on 13/11/2010 - 13:14

  Posted Image


  Witam. Jak obiecałem podjąłem się zadania stworzenia owego moda. Trochę się na tym napracowałem, lecz myślę, że warto było. Wszystkich plików jest ok. 1000, dzięki programowi Alci's IMG Editor, możemy podmienić te pliki w ciągu niecałych 2 minut. Pomoc przy instalacji znajdziecie w paczce, wszystko jest dokładnie i myślę, że zrozumiale opisane. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na PW, GG, e-maila, z chęcią odpowiem. Za niedługo wrzucę moda na inne hostingi.

  Co zawiera?:

  -> Zaśnieżone Los Santos, San Fierro, Las Venturas.
  -> Zaśnieżone drzewa, drogi, pobocza...
  -> Padający śnieg z nieba (SnowFX).
  -> I dużo, dużo więcej...

  Posted Image

  Posted Image


  DOWNLOAD:

  Multiupload (7)
  http://www.multiupload.com/X5MRPHN41H

  Wrzuta (2 Party):
  http://nikk0.wrzuta.pl/plik/3kUUTMHaGCi/snow_andreas.part1
  http://nikk0.wrzuta.pl/plik/0yR98sVXblk/snow_andreas.part2

  • 332


  #2593782 Moje spojrzenie na Role Play.

  Posted by B M on 07/11/2014 - 06:21

  Hej. Chcę podzielić się z Wami moim spojrzeniem na Role Play, abyście zrozumieli decyzje, które podejmujemy.

  Polska scena Role Play jest bardzo wyjątkowa na tle międzynarodowej ze względu na kluczowy element: zbyt wiele osób zapomina, że to tylko gra, której celem jest dawanie radości. Myślę, że wzięło się to z okolic 2008 roku, gdy dominujące serwery ustaliły kilka chorych zasad, które nigdy nie pojawiły się na scenie międzynarodowej, a które zmuszały graczy do wykonywania czynności na które nie mieli ochoty. Jako administracja dominującego serwera bardzo łatwo jest się w tym zatracić i ze względu na posiadane przywileje rzucać karami na prawo i lewo.

  Przytoczę zabawny post z polskiego działu międzynarodowego serwera, który świetnie pokazuje zderzenie Polaka wiecznie narzekającego na "klimat", "mentalność", "statsiarzy" ze światem zewnętrznym:
   

  Zacząłem oglądać filmy z rozgrywki żeby załapać troche stylu gry. I szczerze powiem, że się trochę przeraziłem. Na filmach z pościgów możemy zobaczyć jak policja i szeryfi ignorują wypadki samochodowe (takie poważne przy 180km/h). Jak członkowie gangu po dostaniu 10 kul dalej strzelają i sprintują. Jak dotąd grając na polskich serwerach przyzwyczaiłem się do bardzo retrykcyjnej gry. Była automatyczna animacja po pierwszym strzale, żeby ograniczyć terminatorstwo. Czy każdy wypadek nawet przy 50km/h trzeba było odgrywać.

  I tak się zastanawiam czy to najzwyklejsze publikowanie złamanych zasad, czy może taka jest tu mentalność? Bardziej na luzie? Bardziej nastawiona na dynamiczną rozgrywkę? Taka bardziej trigger happy? Sami policjanci grają profesjonalnie, używają taktyk, jeżdżą poprawnie, współpracują. Ale takie nieodgrywanie trochę mnie przeraża. Zawsze byłem przyzwyczajony do surowego patrzenia na naciąganie i łamanie zasad. A tu odnosze wrażenuie jakby zasady RP były dodatkiem.

  Poza tym chciałbym się was zapytać jakie są główne różnice w mentalności? Mniej statsiarzy? Nowi gracze starają się bardziej nauczyć niż odwalać? Większy nacisk na klimat niż skrypt? Ludzie nie są pazerni na Metagaming?

  Jak chcesz grac na tym serwerze to pozostaw te wszystkie przyzwyczajenia z polskiego RP. Tutaj kazdy rozumie, ze to jest gra, ktora ma sprawiac przyjemnosc. A watpie, ze odgrywanie wypadku 30 razy dziennie sprawia komus przyjemnosc. Tak samo zanim zaczniesz grac przydaloby sie abys pojal o co chodzi w pasku HP.

  :lol:
  Ten drugi post jest świetny! Pięknie pokazuje jak wiele polskich graczy odseparowało się od reszty świata i zrobiło sobie circlejerk nad ich "poziomem" (handlując jednocześnie na Skype, hipokryci) i wydaje im się, że to norma. Bzdura! Post idealnie odzwierciedla moje podejście: jeżeli jakiś element gry jest repetytywny i nuży gracza po wielu iteracjach, to znaczy, że z naszym projektem jest coś nie tak i należy to zamienić, ulepszyć bądź wyrzucić. Nie zmuszać graczy do męczenia się nim.

  Uwielbiam graczom, którzy narzekają na poziom, pokazywać logi z ich pierwszej gry Role Play, jeżeli miała miejsce na naszym serwerze. Łapią się za głowę z niedowierzaniem. Z czasem zapominają bowiem jak naprawdę wyglądało ich raczkowanie w Role Play. Co roku od 2008 roku na forum przewijają się nostalgiczne posty o tym jak "kiedyś było lepiej", bo raz, że upamiętniamy głównie przyjemne elementy, a dwa, że nie są świadomi jak wyglądała ich gra.

  Kilka przykładów naszych decyzji:
 • Dlaczego umożliwliśmy każdemu założenie biznesu? Bo tylko konkurencja wolnego rynku jest w stanie wybrać najlepszych biznesmenów i zapewnić stałą aktywność biznesów. Nie selekcja na podstawie podania. Monopol Medical Center został zastąpiony wieloma konkurującymi prywatnymi klinikami, bo dzięki temu jest większa aktywność i większy wybór. Podobnie z organizacjami: grupa musi spełnić jasno określone wymogi, ale każdy ma równe szanse i nie podlega widzimisię selekcji. Zamiast kontroli upfront, naszym zadaniem jest takie projektowanie gry, aby niepożądane grupy same się wykruszały ze względu na konkurencję.
 • Dlaczego usunęliśmy animacje po postrzale? Bo strzelaniny są zabawne! Odgrywaliśmy raz atak terrorystów i zdaliśmy sobie sprawę z tego, że w strzelaninach na net4game nie było żadnej zabawy, bo kończyły się po trzech pif-paf. Nie bez powodu w grach można przyjąć na siebie kilkanaście kul przed śmiercią. To po prostu jest dużo przyjemniejsze.
 • Dlaczego nie zmuszamy do odgrywania wypadków gdy żaden poszkodowany tego nie chce, pozwalamy na dynamiczne bójki używające wbudowanego w grę systemu walki zamiast /me i nie wymagamy rozpisywania się na A4 z /me podchodzi do skuterka, wsadza kluczyk do zamka na klapie i wyjmuje z niej paczkę z imieniem i nazwiskiem adresata, po czym wręcza ją odbiorcy? Well, trzy punkty:
 • Całe takie akcje są oczywiste i nie ma sensu się na ich temat rozpisywać. Wystarczyłoby kilka słów.
 • Jak już wspomniałem, nie każdy lubi pisać takie rzeczy po setnym razie. Jeżeli Ty lubisz - w porządku, ale zmuszanie ludzi do wykonywania nużących czynności w grze jest chore. Zwłaszcza, jeżeli obie strony tego nie chcą, jak w przypadku wypadków. Trzeba być sadystą, by ich do tego zmuszać, skoro nikt nie ma z tego korzyści.
 • Długie /me niepotrzebnie przedłużają akcje. Powodują że drugi gracz musi wpatrywać się przez minutę w ekran, gdy Ty wymyślasz zdanie. Czynią grę mniej dynamiczną i nużą drugą stronę. Lanie wody jest po prostu szkodliwe.
 • Nie mamy uszczerbków mentalnych, aby czerpać przyjemność z karania graczy. Nikt na tym nie korzysta. Każda kara to pogorszenie stosunków między ekipą i graczem, a GameMasterzy nie mogą być na serwerze 24/7. Wprowadzamy więc automatyczne rozwiązania, dzięki którym osiągamy pożądany efekt bez negatywnych konsekwencji karania. Dlatego mamy system akceptacji walki (skoro dwie osoby chcą się tłuc, to co nam do tego? To ich gra, after all), blokowanie BH aby zwiększyć popularność taksówek etc.

  Niemniej, wiele można jeszcze poprawić. Mamy sporo cwaniaczków, którzy co chwilę zaczepiają i są nieuprzejmi w stosunku do innych graczy. Ukrócimy ich w inny sposób niż karami - najprawdopodobniej systemem reputacji, co zadziała skuteczniej, bo będzie funkcjonować 24/7. Stanie w biznesie na /duty przez 30 minut nie należy do najciekawszych zajęć. Stacje radiowe powinny być ograniczone dopóki nie zyskają popularności wśród społeczności. To (między innymi) z pewnością problemy, nad którymi będziemy pracować. :)

  Podsumowując: Realizm nie ma priorytetu nad dobrą zabawą. Nie dajcie się nakręcać osobom, które w swoim spaczonym gronie mają problem z odróżnieniem przyjemności od obowiązku. Prosimy o odrobinę zaufania, że jako największy polski serwer Role Play (od pięciu lat!), wiemy co robimy i wprowadzimy takie zmiany, by wyciągać z graczy to co w Was najlepsze. Bez stania nad wami z batem ;)

  Tymczasem życzę Wam miłej gry. Bez niepotrzebnych konfliktów.
  • 325


  #2420816 Poradnik cwaniaka; czyli wszystko w jednym.

  Posted by ursiak on 13/05/2014 - 15:32

  r9LVV3W.png

  Najczęściej popełniane błędy przez osoby grające na serwerze, poradnik jak więcej tego nie robić;

   

  1. Znaleźć a nie znaleść.

  2. Wziąć a nie wsiąść.

  3. Parametry, serwisy, przebieg a nie parki.

  4. Na sprzedaż a nie na sprzedarzsz.

  5. Sprzedajesz? a nie na sell?

  6.  Słowo przecinek spacja a nie inaczej. 'Cześć, co u Ciebie?' - poprawna forma.

  7. Słowo po /me z małej litery. '/me rozgląda się dookoła.' a nie /me Rozgląda się dookoła'

  8.  Tekst który nie zmieścił się na /me dokańczamy na /do, nie inaczej.

  9.  Zero skrótów w grze typu "sell, buy, noob, nq, etc' to nie Metin ani Tibia.

  10. Wielka litera tylko na początku zdania, nie inaczej. 'Siema, Co Tam? Bo U Mnie Wszystko Git, Mhm, Ta' - to błąd.

  11. $5000 a nie 5000$

  12. W grze są dolary a nie 'k' jak w Metinie.

  13. Rzeczy a nie żeczy.

  14. Nie "tutaj piszę", tylko "tutaj jest napisane".

  15. Pożycz a nie 'porzycz;.

   

   

  Stereotypy;

   

  1. Długie /me wcale nie świadczy o poziomie, lepiej napisać krótkie a treściwe niż owijać w bawełnę kilka linijek.

  2. GS czy ilość godzin wcale nie świadczy o poziomie gracza.

  3. Jeżeli masz na koncie dwie stówy a na /p starego baseballa nie zgrywaj bogatego.

  4. Nie masz rolexa na /p - nie masz go w ogóle.

  5. Ilość postów na forum nie czyni z Ciebie gangstera.

  6. Mając $12312312 na koncie wcale nie jesteś fajny.

  7. Jeżeli bijesz wszystkich bo masz 4k j to jesteś noobem.

  8.  ASAP się już przejadł.

  9.  To, że ustawisz sobie na avatarze gangstera nie oznacza, że nim jesteś.

  10. Chwalenie się ilu policjantów pozabijałeś wcale nie jest fajne.

  11.  Bajerowanie kumpli cheetahem 14/14 nie jest fajne.

  12. Wożenie się przelanym z 10 postaci bulletem nie jest fajne.

  13. Usiłowanie bycia fajnym poprzez cwaniacki opis 'wywalony czarnuch, legenda groves' nie jest fajne.

  14. Jeżeli grałeś w noobskiej organizacji jakiś czas temu nie rób z siebie legendy.

  15. Jak dostaniesz hejta a odpiszesz na niego 'idź na dwór' jesteś słaby.

  16. Straszenie BW na kropce to noobstwo nad noobstwem.

  17. Przenoszenie gry IC na forum to noobstwo nad noobstwem.

  18. Jeżeli krytykę uznajesz za hejt to jesteś słaby.

  19. Granie wyimaginowanego gangstera który jest ideałem nad ideałami jest słabe.

  20. Jeżeli grasz w mafii a Twoim hang-outem jest parking to daruj sobie grę.

  21. Robienie organizacji na siłę z ziomkami na skype jest straszne słabe.

  22. Jeżeli masz w ekipie noobów a piszesz, że wolisz nie ujawniać ekipy ze względu na MG daruj sobie prowadzenie organizacji.

  22. 'Nie ma kultury bo będzie MG' - j/w.

  23. Kupowanie broni 89 dni za $100 i kozaczenie z nią to noobstwo nad noobstwem.

  24. Wbijanie animki z broni a dobijanie z buta to frajerstwo.

  25. Jeżeli strzelasz do kogoś bo nie potrafisz dać sobie rady i spinasz się przed komputerem opuść serwer, noobie.

  26. To, że przed monitorem jesteś dresem jp który sika na ściany kościoła nie znaczy, że musisz zgrywać takiego na serwerze. Krzyczenie w kierunku służb porządkowych głupich tekstów typu 'JP, CHWDP, KUNDLE, etc' to noobstwo.

  27. Kupowanie auta w centrum i sprzedawanie go za $500 więcej to słaby biznesplan.

  28. Używanie kropki podczas gry IC typu porwanie/okradanie/strzelanina jest słabe - w regulaminie jest jaso napisane 'jeżeli wasza gra ma polegać na szukaniu paragrafów to sobie ją odpuście"

  29. Odgrywanie. że dostało się w bark z shotguna i biegasz dalej jest na poziomie kotnika.

  30. Jeżeli grasz w organizacji zmotoryzowanej a boisz się ścigać o więcej niż $200 daruj sobie gre.

  31. Oszukiwanie w kostkę to słaby pomysł na zarobek.

  32. Jeżeli kozaczysz do gangów bo masz dużo siły jesteś wyjątkowo słabym graczem.

  33. /do lekkie otarcie - wyjątkowo głupie odegranie wypadku.

   

  Wrzucam tutaj bo nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu a do poradników pewnie nie zaakceptują. Jak jakiemuś moderatorowi się spodoba to może przenieść, podpiąć czy coś.


  • 285


  #2918954 WISEGUYS OUT OF BUSINESS.

  Posted by Magnes Mob on 10/01/2016 - 22:21

  Byłoby na tyle.

   

  Temat tutaj zachowa się znacznie dłużej, niż prezentacja organizacji,

  która niebawem trafi do archiwum.

   

   

  Miłego oglądania.


  • 265


  #953667 Stosunek mieszkańców pragnących zagrać w gangu.

  Posted by Hoover on 04/05/2011 - 07:25

  Taka klimatyczna nutka, podczas czytania możecie ją sobie włączyć. ; )

     Posted Image


  ~Wstęp.
  Cześć, po dłuższym namyśle postanowiłem dość krótko i zwiężle opisać sytuacje, a dotychczas po trzech latach mojej kariery Role Play, chciałbym uświadomić jak i pomóc osobą, które pragną zagrać w gangu, początkującym, którzy jeszcze nie grywały w gangach a pragnęły by zaczerpać kilka zwięzłych informacji.


  Posted Image

  ~ Początek.

  Dużo osób pragną dostać się do miejscowego gangu, lecz nie mają początkowego pojęcia. " Co ja mam zrobić aby dostać się do gangu" Te pytania dostawałem od wielu osób i w końcu postanowiłem napisać ten poradnik. Aby poprawnie zacząć rozrywkę w świecie gangów, należy przede wszystkim, przeczytać historię gangu, zapoznać się z nią dobrze czytając ze zrozumieniem. Po takiej czynności, jeżeli oczywiście znajduje się " Housing Projeckt" gangu możemy napisać tzw: " Aplikacje na mieszkańca" Na czym ona polega, z pewnością wzorujemy się na owym wzorze gangowym przy podaniu, należy uwzględnić pisząc w pierwszej osobie ' Czyli  o sobie' Wiele z was pisze umarła mi matka, umarł mi ojciec, zmarł mi pies. Zawsze się z tego śmiałem, gdyż jest to zbędne, żadnego czarnucha nie obchodzi czy zmarł ci ojciec, pies, matka, czy też wujek. Musimy wiedzieć, że każdy gang jest przestępny, czyli nie toleruje pluszaków, a ma swoje atuty. Wchodząc na osiedle w każdym momencie możesz podpaść. Po zaakceptowaniu aplikacji możemy pokręcić się po dzielnicy, zapalić skuna bądz wypić zimne Olde English, w pobliżu z pewnością znalazł by się jakiś bar, nie odrazu podejść do osoby z bandaną i zapytać się ' mogę do gangu, albo mogę klucze' Osoba która zajmuje się projektem Housing Projeckt, z pewnością znalazła by was i zagadała do was, na własne ryzyko, ewentualnie moglibyście porozmawiać z mieszkańcami, nie tylko stać jak słupy i nic nie robić, afcząc dwanaście godzin na dobę, ale zająć się sobą, grając chociażby w kosza, bądz z jakąś osobą w kości, organizując sobie sam rozgrywkę, inne osoby będą na was patrzeć z pozytywnej strony, że organizujecie sobie sami czas i nie nudzicie się bezczynnie, można również nie mówię porozmawiać z kimś dłuższym dialogiem. Zauważyłem kiedyś u początkującego gracza różne atuty w tekstach linijkowych, że są one na słabych poziomach: " Yo, yo. Co tam" Nigdy nie mieszajcie angielskiego z polskim bo bardzo brzydko to wygląda. Starajcie się pisać rozbudowane zdania takie jak na przykładzie: Ey, słuchaj. Widzisz tą lalunię? Ha-ha. Wiesz co? Właśnie się dowiedziałem, że jest ona sprzedajną dziwką, czarnuchu, rozumiesz (cenzura)oną wymowę? Podobno rzucił ją Calvin. I tak dalej i tak dalej, starajmy się pisać rozbudowane zdania.

  Posted Image


  ~ Wybór charakteru. " Chcę grać psychopatę"
  Aby zagrać osobę chorą psychicznie trzeba do tej czynności głębokiego wysiłku emocjonalnego, postać psychopaty nie jest prosta, jest ona prawdę mówiąc z nie łatwością ciężka. Osoby pragnące grać postaciami muszą wiedzieć, że ich rola jest wielka i w każdej chwili grając chorego psychicznie osobę mogą w każdym momencie coś przeskrobać, gdyż taka osoba nie panuje nad swoim zmysłem. Dobrze wiedząc, cały czas poprawia swój prawy pasek w którym znajduje się swoja 36'. Taka postać musi być wyróżniająca się, może mieć rozdartą koszulę, obsrane nie wyprane spodnie coś w tym stylu, grając taką postacią nie chodzi tutaj o to, o. Widzę murzyna to podejdę do niego i sobie pogadam, nie. Osoba mało co rozmawia z kimś, może mieć w prawej dłoni pluszaka, któremu gryzie ucho. Pewnie ktoś z was pomyśli, zagram psychopatę i sobie pomaniaczę do policji. W tym momencie wykonujecie sporadyczny błąd, psychopata bardzo szczegółowo przebywa sam w pokoju, bądz gdzieś w zaułku od czasu do czasu wychodzi z kimś porozmawiać, wypaść gdzieś na miasto. Chodzi tutaj przede wszystkim o stan nerwowy postaci, nie odrazu należy podbiegać do kogoś i go bić, tylko w zupełnośći rozegrać to co opisałem.

  Posted Image
  ~ " Czy cały czas muszę siedzieć na dzielnicy? "
  Pewnie grając kilka dobrych lat od starych do nowych serwerów Role Play otrzymywałeś takie pytanie bądz zastanawiałeś się nad nim, otóż siedzenie na dzielnicy jest główną podstawą dzielnica jest twoim drugim domem, jest twoją połową serca, którą pragniesz pokochać. Możesz złapać jakąś robotę dorywczą przykładowo zatrudnić się gdzieś w sklepie na przykładzie w siłowni bądz barze, w każdym przeważnie ghettcie w pobliżu znajduje się mały bar w którym możemy zaczerpnąć świeżej pracy zagadując do odpowiedniej osoby. Z pewnością bar prowadzi ktoś konkretny jakiś członek pozostałości gangu, byle źaden mieszkaniec nie prowadziłby przecież baru. Poza dzielnicę raczej nie powinno się wychodzić, można również na przykładach podawanych wyżej przeze mnie zająć sobie czas, gdy widzimy że nie ma nikogo na dzielnicy to możemy złapać za piłkę do kosza i nią sobie swobodnie  po kozłować organizując sobie samemu czas, zaprosić czarnuchów do pogawędki, do gry w kości. Pisać poprawnie po polsku starać się pisać w jak najdłuższych zdaniach, starać się robić screeny wstawiając je do owego tematu Housing Projeckt kierującym się do ozdobienia i pokazania gry mieszkańców.Jest wiele sposobów tylko jakich to zależy tylko i wyłącznie od was jak będziecie kreowali swoją postać.
  Posted Image
  " Gram już dobry tydzień, czemu nie dostałem bandany? "
  Osoby które pracują na bandanę są pod tak zwaną " Uwagą " przez członków gangu ale także przez Outsiderów, którzy prawdę mówiąc najwięcej spędzają czasu z mieszkańcami pragnących zdobyć się w szczyt hierarchii struktury gangu. Wszyscy cieszą się, że grasz. Staraj się grać na swoją miarę i rozum, staraj się pomagać innym, pokaż że potrafisz i chcesz wszystkim pokazać, że akurat ty na to zasługujesz, może być wystarczająco outsiderów, chyba na całej dzielnicy nie będzie chodził każdy z bandaną, chyba też musi być jakiś mieszkaniec nie tylko jeden a powinno być dwa razy a nawet cztery razy więcej od członków gangu. Pograj dłużej, staraj się grać i spędzać czas z członkami gangu ale i nie tylko. Popraw swoją aktywność, zapytaj się czy jest coś do roboty z pewnością dla zaufanych mieszkańców znajdzie się robótka, taka jak ' pielenie ogródka, sprzedaż narkotyków' pamiętaj abyś się nie uzależnił ! " Świat należy do odważnych. " Nie chodzi o stanie nieruchomo jak słup ale głównie o zajęcie, zorganizowanie różnych eventów dla mieszkańców bądz zorganizowanie sobie samemu czasu, poprzez przykładowo grę w kosza. Jest wiele pomysłów na pomyślną rozgrywkę, ale to wy musicie już pomyśleć co zrobić, co udoskonalić. Mile są zawsze ' screeny' z gry mieszkańców z pewnością każdy gang spogląda na grę mieszkańca, który rozbudowywuje swoje zdania na bardzo dobrym poziomie, pisząc dwie linijki tekstu.


  Posted Image
  ~ " Zawsze się zastanawiam co mam zrobić i co odpowiedzieć jeżeli przyjedzie policja. "

  Jeżeli przechodzisz sobie z kumplami przez osiedle popijacie w tej chwili zimne Olde English, które kupione było lada chwila, nagle podjeżdza do was radiowóz i zaczyna mówić, abyście odeszli stąd. To wy nie macie odrazu udawać twardego przed kolegami, ale posłuchać się policjantów i odejść, nie rozpoczynając burdy i nie sprowadzając nieprzyjemności na dzielnicę. Jest takie przysłowie stosuje się je na ulicach " Pamiętaj z policjantem to jak z dzieckiem" Zawsze zmyślaj ale zawsze odpowiadaj na jego pytanie. Dajmy przykład, że nagle na dzielnice wjeżdzają dwa auta Gang Unit, wychodząc z auta i każą wam ustawić się pod ścianę w celu rewizy, jeżeli posiadasz broń nie próbuj uciekać, skończy się to na nie powodzeniu, i nie usiądziesz na dzielnicy przez tydzień na dupie nie skończy się to tylko na tobie, ale i na każdej osobie z dzielnicy, pamiętaj policjant to też człowiek i ma swój rozum z pewnością rozumie co oznacza czarnuch z bandaną a co bez bandany.

  Grafika: Skocki, Doyle, Game, Adi, Spicy, GAME, Nemesis, Clix. i inni.

  Tekst: Hoover.


  • 260


  #2703407 [Zrealizowano][Samp] Skarga Anthony Mitchell

  Posted by skb on 07/03/2015 - 12:19

  Przedłużam AJ do 48h żebyś zobaczył jaką krzywdę robisz graczom. Mam nadzieję, że to Cię czegoś nauczy.


  • 256


  #571418 [MOD] Nazwy ulic na radarze.

  Posted by Grubs0n on 18/09/2010 - 23:03

  Nie będę owijał w bawełnę bierzemy się do roboty excl.gif

  Jak to będzie wyglądało ? A no tak :

  Klik

  Klik

  1. Ściągamy GTA PARKING:

  http://gta.net.pl/646,download.html
  oraz nazwy ulic do radaru:

  http://www.speedysha...6MNzv/radar.rar

     2. Teraz rozpakowujemy plik GTA PARKING i nazwy ulic, po czym klikamy na GTAParking.exe

  Powinno to wyglądać tak :
  beztytuuiv.png

  3.Klikamy na "inne mody" (kolor czerwony), a później na "Dodaj" (kolor zielony)

  beztytuuarg.png

  4. Wybieramy folder z nazwami map do radaru , który wcześniej wypakowaliśmy, powinien on mieć nazwę "Radar", gdy już załadujemy folder wyskoczy nam okienko ( patrz na screena). Pamiętaj, aby zmienić "Typ Modu". Zmieniamy go na "Wszystkie [Arch, gta3]" (kolor czerwony), gdy już zmienimy typ modu klikamy na "dodaj" (kolor zielony).

  beztytuu1cs.png

  5. Wracamy do głównego okienka, klikamy PPM na "radar" (kolor czerwony), a potem na "instaluj" (kolor zielony).

  beztytuu1ej.png

  6. Klikamy ponownie na "instaluj" (kolor zielony).

  beztytuu1tg.png

  I czekamy aż GtaParking skończy pracę, po czym cieszymy się nazwami ulic, oczywiście można zamknąć GtaParking.
  • 249


  #2559072 [REFRESHED] Najpopularniejsze modyfikacje! Zbiór modyfikacji GTA SA.

  Posted by ReMes on 23/09/2014 - 15:31

  0FH6kcL.png

  Dzień dobry użytkowniku. Odwiedzając ten temat prawdopodobnie poszukujesz modyfikacji która umili Tobie jeszcze lepszą rozgrywkę. Dnia 05/02/2012 o godzinie 17:48 powstał już taki temat przez użytkownika StybixPL i był bardzo uczęszczany przez userów ponieważ wszystko mogliśmy mieć ładnie zobrazowane z szybkim dostępem do Download'u i w zasięgu myszki. Niestety w raz z wygasaniem linków i obrazków temat stracił na wartości a w dziale modyfikacji co raz to więcej powstawało poddziałów z [SRCH] modingu które były zawarte w zbiorze bądź w dziale. Niestety próby kontaktu z użytkownikiem nie przynosiły większego rezultatu więc postanowiłem zwrócić się do Moderacji na temat pomysłu odświeżenia zobrazowanego zbioru w raz z dodaniem własnej złotówki. Po kilku dniach nadszedł pozytywny werdykt w raz z chęcią pomocy. Temu dzisiaj i teraz udostępniam modyfikacje które były zawarte już wcześniej oraz te które ja w raz z resztą ekipy Net4game uważamy za ciekawe i pożyteczne. Nie będę pisał sprawozdania tylko zapraszam do przeglądania poniższych MODÓW!

   

  San Andreas Retextured 3 1.7

  Opis: Nowa wersja popularnego modu, który dodaje wiele nowych, dobrze wykonanych tekstur. Mod jest ogromny i po jego instalacji nowe San Andreas będzie wręcz nie do poznania. Większość tekstur jest wykonana w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu nie będzie widać "pikselozy".

  QLPTnSW.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png
   

  Project Oblivion 2010HQ

  Opis: Chyba jedna z najbardziej znanych modów poprawiający grafikie roślin. Przedstawiam kolejną wersje, po 3 latach, czas na nową wersje. Modyfikacja zmienia podstawową roślinność w GTA SA na nową, ładniejszą i gęstszą. Będziemy mogli zobaczyć w grze wiele nowych gatunków roślin, traw, palm i drzew.

  8uQuYNn.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png
   

  New Roads HQ

  Opis: Modyfikacja podmienia oryginalne tekstury dróg i chodników w GTA San Andreas na nowe, które są w niebiańskiej jakości! Mod podmienia wszystkie drogi w grze. O jego niesamowitej jakości świadczy rozmiar pliku, bo to ponad 280 MB.

  da2iV7o.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  Car Pack San Andreas Vehicles Update

  Opis: Modyfikacja która ulepsza wygląd naszych pojazdów z Gta San Andreas na bardziej realne i dopracowane. Zmodyfikowane zostały: odbicia, 3D dodatki (anteny, lampy przeciwmgielne, rury wydechowe, tarcze 4x4, światła boczne, światła stopu) W pełnej wersji, zmodyfikowane zostały wszystkie pojazdy (204 pojazdy) samochody osobowe, ciężarowe, motocykle, łodzie, samoloty, siekania, dostawcze, przyczepy ...

  c5g9RAY.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  Millenia Weapons

  Opis: Dla mnie najlepsza paczka zawierająca wiele Broni w jakości High Definition. Każdy detal jest szczegółowo zmodyfikowany tak by odzwierciedlał jego prawdziwą replikę. Jeżeli znudziły Ci się stare i słabej jakości bronie polecamy do pobrania.

  nVkJZ21.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  HD wheels for San Andreas

  Opis: Jedna z najlepszych modyfikacji felg które nie odbiegają od ich oryginałów. Są w szczególności dopracowane wykonane w najwyższej jakości High Definition.

  o3vuvRl.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  Effect by Robicante

  Opis: Modyfikacja zmieniająca eksplozje i efekty, na bardziej realistyczne. Modyfikacja podmienia: ogień, dym, odbicia, efekty pojazdów, nowy efekt INO, woda, krew, drzewa, księżyc, słońce

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  New Great Effects 1.6

  Opis: Następna modyfikacja zmieniająca eksplozje i efekty, na bardziej realistyczne. Trochę inaczej przedstawiona graficznie która zmienia: ogień, dym, odbicia, efekty pojazdów, nowy efekt INO, woda, krew, drzewa, księżyc, słońce. 

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  Project Reality 2.4

  Opis: Następna modyfikacja zmieniająca eksplozje i efekty, na bardziej realistyczne. Trochę inaczej przedstawiona graficznie która zmienia: ogień, dym, odbicia, efekty pojazdów, nowy efekt INO, woda, krew, drzewa, księżyc, słońce. 

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  GTA IV Hud for GTA SA

  Opis: Modyfikacja podmieniająca nasz stary HUD z Gta San Andreas na ten z nowsze wersji Grand The Auto IV - Polecam fajnie się komponuje

  giVgn7o.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  GTA V Hud for GTA SA

  Opis: Następna modyfikacja podmieniająca nasz stary HUD z Gta San Andreas na ten z nowsze wersji Grand The Auto V - Polecam fajnie się komponuje

  CuUVx9j.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  Detailed Radar Mod

  Opis: Modyfikacja, która zmienia standardową mapę na podobną do stanu z obrazu satelitarnego. Sama zmiana była i radaru w grze. Instalacja może zająć dużej czasu ponieważ musi podmienić145 plików.

  WIbyJPQ.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  ENB Series ( Konfig by nitek44)

  Opis: Tutaj chyba opis jest zbędny, ponieważ każdy gamer Gta San Anreas napotkał się na daną modyfikacje. ENB series oferuje nam lekką konfiguracje ENB Series dla słabszych jak i mocniejszych blaszaków autorstwa nitka44.

  Z9andrN.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  Raul Mod

  Opis: Modyfikacja polepszająca wygląd nieba oraz widoczności - Świetna podmianka dla ludzi którzy chcą stworzyć w swoich blaszakach trochę realnego świata. Dodane nowe chmury wykonane w jakości High Definition które w zależności od pogody zmieniają swój zarys i barwę.

  DByn7vB.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  Cavenn' N4G Modify

  Opis: Naprawdę ciekawa paczka modyfikacji która jest zbieraniną bardzo klimatycznych podmianek przez jedno z największych klimatorów półswiatka przestepczego. Idealnie się sprawdza dla użytkowników grajacych na South Cental sprawiajac wrażenie Getta któe dodaje nowe efekty: strzałów, dymu, odblasków, tekstur.. Odsyłam do tematu użytkjownia: 

  Link do tematu użytkownika: net4game.com/topic/214873-modmodyfikacje-cavenna/

  RoSA Project

  Opis: Jest to modyfikacja, która ma na celu zmienić wszystkie tekstury, jakie znajdują się w grze na nowe, ładniejsze, które będą wykonane w jakości HD. Modyfikacja wymaga nieco mocniejszego komputera. Jak na razie, jest to wersja BETA, a więc nie wszystko w tym modzie jest jeszcze skończone. Polecam i zapraszam do pobrania!

  Spoiler
  Wjyk99J.png

  Max FXAA 'Anti-Aliasing'

  Opis: Koniec z ostrymi krawędziami! Modyfikacja podkręci nam Anti-Aliasing, dzięki czemu gra nawet na swój wiek wygląda nieziemsko. Antyaliasing to technologia znana zapewne większości osób, które choć trochę interesowały się wydajnością i poprawą oprawy graficznej gier komputerowych. Ma ona oczywiście zastosowanie w innych dziedzinach związanych z informatyką, ale z perspektywy fana wirtualnej rozrywki nie mają one większego znaczenia. Dzięki antyaliasingowym algorytmom komputer potrafi skutecznie wygładzać krawędzie generowanych trójwymiarowych obiektów, pozbywając się tym samym charakterystycznych „ząbków”, negatywnie wpływających na odbiór nawet najbardziej zaawansowanych technicznie tytułów. Cel ten osiąga między innymi przy pomocy modyfikowania jasności pikseli obrazu sąsiadujących z brzegami brył.

  XOjR974.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

  Improved Lamppost Lights V3

  Opis: Bardzo mała modyfikacja która daje naprawdę ciekawy efekt promieni światła latarni ulicznych. Odbijają się one na naszej drodze czy tez chodzinku, naprawde świetnie to wygląda i urzeczywistnia rozgrywkę. Polecam dla każdego konesera dobrego gejmingu.

  eGvtFzn.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

  Kompas MOD

  Opis: Duża liczba osób grających w służbach porządkowych poszukuje kompasu która jest wyznacznikiem kierunku geograficznego na naszym radarze. Jest dostępna ta modyfikacja którą stworzył jeden z użytkowników Net4game, więc odsyłam do tematy gdzie możecie go pobrać.

  qsQVL2o.png

  Link do tematu użytkownika: http://net4game.com/topic/186854-mod-radar-z-kierunkami-geograficznymi/

  Licznik CLEO - Monster

  Opis: Po raz kolejny dodaje modyfikacje która została stworzona przez jednego z naszych użytkowników. A mianowicie jest to jeden z najlepszych liczników CLEO w pełni skonfigurowanych z Net4game. Naprawde ciekawie wygląda, lecz co najlepsze po zmroku jej pulpit jest podświetlany. Do wyboru kilka ciekawych szat graficznych, wiec odsyłam do tematu.

  10ycomf.png\

  Link do tematu użytkownika: http://net4game.com/topic/159848-mod-licznik-monster-dopasowany-do-serwera-aktualizacja-lspd-lssd-redbull/

  Nazwy ulic nad radarem

  Opis: Kilka lat temu powstał już poradnik dotyczący instalacji modyfikacji która wprowadza małe zmiany. A mianowicie nad naszym radarem pokazują się nazwy dzielnic po wjechaniu na jej strefę - Bardzo ciekawy i urozmaicający rozgrywkę mod, więc zasyłam do tematu w którym możecie szczególnie zapoznać się z treścią instalacji.

  tMkfIPV.png

  Link do tematu użytkownika: http://net4game.com/topic/173398-nazwy-ulic-nad-radaremdzielnice/

  PROJECT 2DFX V1.0

  Opis: Jeżeli zawsze pragnąłeś widzieć światła na lotnisku podczas lądowania (bądź na ulicy jak to bywa w GTA  :P) w nocy ta modyfikacja jest dla Ciebie! Dzięki niej w nocy będziemy widzieć światła z daleka, efekt jest bardzo realistyczny.

  pgBTefY.png

   

  Spoiler
  Wjyk99J.png

  GTA IV LIGHTS MOD 2.0 TEST5

  Opis: Bardzo fajny, prosty oraz upodabniający nam do GTA IV modzik CLEO. Sprawia on, że światła samochodów są 'na ziemi' dzięki czemu podczas ciemnej nocy widzimy po czym jedziemy.

  8r44chd.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  DZIURY PO KULACH

  Opis: Modyfikacja niezbędna jeżeli chcemy osiągnąć jak największy realizm w grze. Sam używam od dłuższego czasu i naprawdę polecam! Większych problemów nie znalazłem, a efekt bardzo ładny.

  Oj9g0aM.png

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  Weapon Souns MOD

  Opis: Do pobrania chyba jedna z lepszych podmianek dźwięku do naszych broni. Świetnie odzwierciedla ich rzeczywisty dzwięk niczym nie przypominająca zmodulowanego głosu zabawkowych broni. Również jestem ich posiadaczem, a instalacja magicznie prosta zawarta w spoiler.

  Spoiler
  Wjyk99J.png

   

  Celownik

  Opis:Ten dodatek jest chyba jednym z najpopularniejszych celowników zasilających nasz serwer. Wyjątkowa estetyka jego wykonania dzięki czemu jest tak popularny i użyteczny. Polecam Dr. Miodek.

  Spoiler
  Wjyk99J.png

  Color MOD

  Opis: Ciekawy Kolor MOD - Nie jest jakimś zbiegowiskiem jaskrawych kolorów przy których nie da się grać. Ta modyfikacja nasyca kolory które są ciemniejsze i pozostawia nutkę swojego realizmu, przez co gra staje się bardziej przyjemna.

  Spoiler
  Wjyk99J.png

  Snow MOD

  Opis: Tutaj chyba nie muszę wiele tłumaczyć. MOD który dodaje śnieg na naszych ulicach i wszystkich Texturach, widoczne również są spadające płatki śniegu tak aby poczuć świąteczny klimat. 

  Spoiler
  Wjyk99J.png

  Animacje GTA IV

  Opis: Zauważyłem że wiele osób poszukuje nowych animacji do GTA SA (ped.inf). Jest to plik, który podmienia nudne animacje z GTA SA, na lepsze (podobne do GTA IV). Mówią na to "Stanie jak //koks" - "Inne skakanie" - "Animacje" etc. Co tu dużo mówić, odsyłam do tematu użytkownika:

  Link do tematu użytkownika: http://net4game.com/topic/192766-fou-pedinf-nowe-animacje-gta-sa/ Każda podmianka zawiera plik pomocy dzięki któremu będziemy w stanie ją zainstalować. Nie odpowiadam za wszelkie poważniejsze błędy związane z działaniem owych modyfikacji. [#] Pamiętaj! GTA to nie parówka, nie wsadzisz tam wszystkiego

  Pomoc w odświeżeniu tematu Modyfikacji:

  Cavenn

  White

  Grafika:

  Flashop

  Twóca:

  StybixPL

  ReMes


  • 237


  #3076563 South Central, where are you?

  Posted by Gruby Gekon on 07/01/2017 - 23:21  Cały dzień mi się dziś nudziło, stwierdziłem że zrobię jakiś filmik, nie wiedziałem jaki więc zlepiłem coś takiego, nie koniecznie wyszło tak jak chciałem ale nie chce mi się już nic poprawiać, mam nadzieje że komuś się spodoba czy coś, niżej podaje listę od kogo pożyczyłem skrawek materiału, jak komuś z autorów to nie pasuje to piszcie mi na PW. Nagrywałem na pomocniku, bo na N4G mi się rowerkowce pałętały. Uprzedzając pytania i niedociągnięcia, nie byłem w stanie wymienić wszystkich organizacji i niektóre się w filmie nie znalazły, mimo że powinny. Trudno spamiętać organizacje z ostatnich 3 - 4 lat. groves nie ma bo jeszcze trzymają skurwiele

  Nuta: Queen Latifah - Just Another Day

  Komu ukradłem film (mam nadzieje że nikt się nie obrazi):

  AkcjoNus
  Magnes
  Ojciec Dyrektor
  Karwo
  KlimaT
  Baszczyk
  THUG
  Ciecier FILMMAKER
  Crowd
  Rukol
  Maaxy
  GeNe RaToR
  Vernon
  SimpleT

   


  • 236


  #2190059 [MOD] Snow Pack.

  Posted by Dziura77 on 02/11/2013 - 12:18

  Snow Pack v2

  Spoiler

   
  Snow Pack v1
  Spoiler

   

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące tej paczki znajdziesz właśnie tutaj!

  Spoiler

  • 228


  #2599743 Porwanie V-lidera FBI, Ryana Hawakissa! (IA, SABF, BMF)

  Posted by TheLuceek on 13/11/2014 - 20:34

   

  Event z inicjatywy Arcona, Pixosa i Maja. Dobra współpraca i pełen spontan.

  Serdecznie chcieliśmy podziękować FBI którzy ruszyli głową podczas akcji szukając jakiegoś rozwiązania, a nie bez celowy szturm tracąc przy tym ludzi.

   

  Organizacje które zorganizowały porwanie:
  http://net4game.com/...deo-discussion/
  http://net4game.com/...-bloods-family/
  http://net4game.com/...k-mafia-family/

   

  Film robiony na szybko, przez co nie jest on taki dobry jak chciałem. Ale myślę, że gówna nie zrobiłem, więc...

  Oceniajcie.  :D

  Lajki mile widziane.  :thumbsup:

  l


  • 220


  #605153 Zakładanie własnego biznesu.

  Posted by Spiderjr on 16/10/2010 - 14:04

  Wstęp.


  Skoro czytasz ten poradnik, zapewne chcesz założyć własną firmę na H-RP. Widziałem wiele tematów, w których proszono o pomoc w założeniu biznesu. Postanowiłem więc opisać wszystko tutaj.

  Wykupienie skryptu.


  Pierwszą częścią będzie wykupienie skryptu. Można go wykupić tutaj, przy "Własna firma". SMSem kosztuje to 30.50 zł, a przez przelew 20 zł. Biznes można aktywować w panelu gracza, w zakładce "Załóż firmę".

  Typ biznesu.


  Jednym z wielu dylematów jest: Jaki wybrać typ firmy? Spróbuje więc opisać tu dokładnie firmy, ich zalety i wady.

  Typy biznesów:

  - Biznes gastronomiczny - przy pomocy tego skryptu możemy założyć bar, pub, restaurację, klub, etc. Zaletą tego rozwiązania jest to, iż w ten sposób możemy założyć kilka lokali biznesu, które tak naprawdę są inne, jak podałem wcześniej. Można w ten sposób założyć wiele pozornie różnych firm przypisując je do jednego skryptu. Minusem tego jest to, że biznes z pojedynczego produktu zarabia niewiele. Ceny takich produktów wynoszą 2-20$, więc bardzo mało. Można ewentualnie ustawić kwotę za przejście i w ten sposób zarabiać, jednakże należy uważać, by wtedy był ktoś w biznesie, gdyż może stracić on reputację i nikt nie będzie chciał tam chodzić. Mając ten skrypt można zamawiać produkty spożywcze, dające HP oraz napoje alkoholowe - przydatne przy akcjach RP.

  - Salon pojazdów - można w nim sprzedawać różnego rodzaju pojazdy. Mają one całkiem wysokie ceny, więc od jednego pojazdu możemy zarobić nawet do kilkuset dolarów, jednak nie są one sprzedawane tak często, jak produkty w biznesie gastronomicznym. Tutaj również można rozdzielić biznes na kilka budynków, np. salon motorów oraz salon samochodów, lecz czy się to opłaca? To już musisz sam ocenić. Można za pomocą tego skryptu zamawiać pojazdy - motory, samochody i śmigłowiec.

  - Wypożyczalnia pojazdów - ten skrypt pozwala na pożyczanie pojazdów osobom za określoną kwotę plus ustawić kwotę, jaką skrypt będzie ściągał za zniszczenie pojazdu. Nie orientuję się dokładnie, co można tam zamawiać, ale jak sądzę, niektóre unikatowe pojazdy.

  - Warsztat - ten skrypt pozwala naprawiać pojazdy, tuningować je, tankować, malować, etc. Warsztat lepszy jest od stacji z kilku powodów - nie trzeba mieć przy sobie pieniędzy przy zamawianiu - mogą być w banku, mechanicy (przynajmniej w części z nich) odgrywają ciekawsze akcje, a także jest większa szansa, że nie wybuchniemy razem ze stacją :P , nie wiem także, czy na stacji jest jeszcze możliwość zamawiania części tuningowych. W tego typu skrypcie można zamawiać następujące rzeczy: Akcesoria do pojazdów - lakiery, kanistry, alarmy, immobilisery, audio, CB; wszystkie części zamienne, a także części tuningowe.

  - Siłownia - używając takiego skryptu można trenować swoich klientów, co z czasem pozwoli trenować sztukę walki (3075j siły), a także powoduje usunięcie efektu 'gibania' się kamery przy celowaniu (3100j siły). Ten skrypt nie może zamawiać żadnych przedmiotów. Na siłownie chodzi dużo graczy, właśnie ze względu na celowanie, a czasami również chcą wyrobić sztukę walki, która potrafi być naprawdę mocna. Na jednym treningu można zarobić kilkadziesiąt dolarów.

  - Ochrona - skrypt pozwalający na ochronę budynków lub osób. Przydatną zaletą tego skryptu jest to, że można montować kamery (które zresztą kosztują 2500$ na /tel 777). Można je następnie oglądać przez komendę /kamera [nazwa]. Nie uważam tego biznesu za zbyt opłacalny. Można tutaj zamawiać kamery, lecz nie pałki.

  - Firma taksówkarska - jest to opłacalny biznes, jednakże wielka jest konkurencja w tej branży. Nie wymaga zakupienia budynku. Konieczny jest jednak zakup taksówek, czterodrzwiowych, by można było działać.. Nie posiada możliwości zamawiania przedmiotów.

  - Hotel - biznes niewymagający pracowników, jednakże również nie ma zbytniej możliwości zarobku. Można co najwyżej ustawić opłatę za wejście, jednak osoby zwykle wychodzą, a nie wchodzą. Nie sądzę, by był to opłacalny typ biznesu. Nie ma możliwości zamawiania.

  - Sklep 24/7 - biznes niewymagający pracowników. Jego działanie polega głównie na tym, że stoi budynek, w którym gracze używają komendy /kup. Jedyne, co trzeba tutaj robić to zamawiać przedmioty. Sklep jest przeznaczony głównie dla nowych graczy.

  - Nauka jazdy - działalność, w której wizyta prawie każdego gracza jest konieczna. Aby gracz mógł wyrobić prawo jazdy musi w takim biznesie wyćwiczyć jazdę. Musi ona posiadać pojazdy.


  Budynek


  Każdy biznes (z wyjątkiem taxi) musi mieć swoją siedzibę, by móc prosperować. Siedzibę należy oczywiście wykupić za pieniądze IC. Kwota takiego budynku wynosi 5000$ za grunt + cena interioru (KLIK). Każdy interior musi być zgodny z wyglądem zewnętrznym (np. w willi nie można postawić ciasnego Cluckin' Bella). Można postawić również interior z własnych obiektów. Kupuje się go w ten sposób: Należy wykupić dowolny interior z listy, zgodny z rodzajem biznesu oraz pasujący do wyglądu zewnętrznego budynku. Następnie wgrywasz mapę obiektów i włączasz ją przez /drzwi w biznesie. Musisz również wybrać swoją lokację. Pamiętaj o tym, że miejsce budynku ma znaczący wpływ na jego zarobki.

  Pracownicy i panel.


  Po zakupie skryptu firmy, na wybraną postać zostaje przekazany panel. Pamiętaj, że założyciela firmy nie da się wyrzucić z biznesu. Możesz przystąpić do rekrutacji pracowników!

  1. Rekrutacja pracowników.

  Pracowników możesz rekrutować przez odpowiedni dział (KLIK). Pamiętaj o tym, żeby odpowiednio opisać swoją firmę, zarobki w niej oraz zawrzeć tam inne informacje. Możesz również zareklamować rekrutację w SN - przychodząc do siedziby w czasie nadawania reklam i zamówić reklamę. Możesz także popytać się IC znajomych, czy ktoś nie szuka pracy spośród nich.

  2. Wypłaty oraz sposoby zarządzania pracownikami.

  Kolejnym krokiem będzie ustalenie wypłat pracowników oraz motywacja ich do pracy. Według mnie, dobrym sposobem na motywację jest wprowadzenie systemu rang, plusów i minusów oraz skarg i pochwał, a także donosicielstwa.

  Rangi: Pracownik, za dobrą pracę z czasem otrzymuje awans na wyższą rangę lub degradację na niższą. Coraz wyższe rangi pozwolą na wyższą wypłatę oraz na większe możliwości w firmie (np. prowadzenia pojazdów, zamawianie przedmiotów, etc.)

  Plusy i minusy: Żeby awanse i degradacje nie leciały za szybko, można wprowadzić plusy i minusy. Za dobrą pracę otrzymuje się plusa, a za złą minusa. Ustalona wcześniej liczba plusów będzie skutkowała awansem, a odpowiednia liczba minusów będzie powodowała degradację. Plusy będę usuwały minusy i na odwrót.

  Skargi i pochwały: Dowolne osoby będę mogły napisać skargę lub pochwałę na pracownika, wcześniej dostarczając oczywiście dowody. Przyjęta pochwała będzie skutkowała plusem, a skarga minusem.

  Donosicielstwo: Pracownicy będą mogli mówić pracodawcy o złym zachowaniu konkretnego pracownika, na co oczywiście muszą być dowody. Oskarżony wtedy otrzyma minusa, a skarżący, po kilku uzasadnionych, z dowodami skargach plusa.

  Natomiast co do wypłat: jest oczywiście ich limit, który jest obliczany według następującego wzoru: dochód (różnica przychodu i wydatków) / liczba pracowników * liczba aktywnych pracowników

  3. Skiny pracowników, ich uprawnienia i logi.

  Jako pracodawca, możesz ustalić swoim pracownikom skin, który będzie odpowiedni dla wykonywanego stanowiska lub rodzaju pracy. Listę skinów odnajdziesz TU: Skiny 1-100 KLIK; skiny 101-200 KLIK; skiny 200+ KLIK.

  Możesz także nadawać swoim pracownikom odpowiednie uprawnienia, które również mogą zależyć od stanowiska i/lub rodzaju pracy. Oto możliwe uprawnienia wraz z opisami:

  - Zarządzanie grupą - wszystkie uprawnienia IG, jak i w panelu. Może robić wszystko, prócz wyrzucenia lub zabrania panelu założycielowi.
  - Dostęp do panelu grupowego - może przeglądać panel, logi, skiny, uprawnienia i listę członków, lecz nie może nic zmieniać w panelu.
  - Pisanie na chacie grupowym - wiadomo - możliwość pisania na chacie /bo.
  - Prowadzenia pojazdów - jeżdżenie pojazdami przypisanymi do danego biznesu (/biznes v)
  - Prowadzenie pojazdów specjalnych - jeżdżenie pojazdami, które są oznaczone jako specjalne. Można je ustawić na takie używając /v grze lub w panelu (sam nie wiem).
  - Zamykanie drzwi - /zamknij w drzwiach przypisanych do biznesu.
  - Dostęp do /podaj - możliwość wyciągania przedmiotów z magazynu za wyznaczoną kwotę przez osobę zamawiającą.
  - Zamawiania przedmiotów - możliwość zamawiania odpowiednich przedmiotów do biznesu.
  - Używanie grupowych bram - możliwość otwierania i zamykania obiektów oznaczonych jako "brama"

  W panelu jest również trzecia zakładka (po ustawieniach podstawowych i uprawnieniach): "Logi". Można tam sprawdzić wszystkie transakcję w biznesie - wszystkie /podaj, oferty pracowników, wpłaty i wypłaty pieniędzy. Mają one wpływ na przychód, wydatki i dochód z dashboardu. Po tygodniach znikają, tak samo, jak znikają ich efekty w przychodzie/wydatkach. W logach są zapisane następujące dane: Członek biznesu dokonujący transakcji, kontrahent, data wraz z godziną, rodzaj (np. wpłata, /podaj, oferta) oraz kwota, o jaką zmienia się konto biznesu.

  Zakończenie


  To już wszytko, co chciałem przekazać nowym przedsiębiorcom na serwerze. Mam nadzieję, że pomogłem. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pytanie co do biznesu - piszcie na skype - jest w profilu.
  • 218


  #2596523 Reakcja na to że Wilson sprzedał majątek

  Posted by HondaCRX on 10/11/2014 - 00:56


  • 218


  #234835 Poradnik Młodego Czarnucha.

  Posted by WiicherS on 29/01/2010 - 22:11

  Posted Image


  Witam Cię niniejszym młoda, czarna duszo w tej oto Biblii, z której dowiesz się, jak nie zaginać rozmówców etymologią zwrotów pokroju "a'yo", jak i również zaznajomisz się z podstawami na temat slangu afro-amerykanów i jego poprawnej obsługi. Slang - każdy chce go posiąść choć trochę, mało kto może - tu i teraz zmieniamy ten pogląd. Wyruszajmy zatem.

  Pierwsza sprawa - absolutnie NIE stosujemy angielszczyzny na przemian łamanej polszczyzną. Dużo lepiej jest się wyrazić czysto po polsku, niż rozłożyć całe towarzystwo przywitaniem w stylu "Cześć niggaz", czy "Kurcze nigga muszę go po auto bo I have sprawa na city". Jeżeli nie wiesz jak w sposób slangowy określić pewną rzecz - określ ją czysto naturalnie, wbrew właśnie tej regule "ayo" ewoluowało w "a'yo". Nie jest to fajne ani skuteczne.

  Na początek nawinę, że często w wyrażeniach slangsterskich określających liczbę mnogą zastępuje się "s", dając w jego miejsce "z", na przykład "foolz". Równie często stosuje się większy nacisk na ostatnią sylabę wyrazów, pomijając "g" w określeniach opisujących czynności, a więc kończących się na "ing", co kieruję się zasadą czasu present continuous. Na przykład przemianowanie "watching" na watchin'". Jak łatwo też zauważyć, stosując ów sposób nierzadko miast "g" używa się apostrofu pojedynczego, lecz z umiarem - co drugie słowo kończone znakiem ' budzi powszechny niesmak pośród odbiorców. Kolejnym atrybutem slangu są zamiany końcówek rzeczowników "er" na "a, ah". Przykładowo, "player" na "playa, playah".  Wyższą szkołą jazdy są przekształcenia charakterystyczne dla danych ugrupowań, najczęściej gangów. Crips w swoich upodobaniach nie stosują B, gdyż wskazuje na ich wroga, gang Bloods. Przekreślają je zatem, podobnie ma się sprawa z wyrażeniami zawierającymi "ck", czyli "crip killa" - zabójca cripsów". W tym jednak przypadku zastępują je literą wskazującą na nich, czyli C. Dla tego przykładu - Ssup' crackin' zostaje przemianowane na "Ssup CraCCalaCCin". Wobec Bloodsów jest tak samo z tą różnicą, iż przekreślają C. Wszystkie powyższe jak i poniższe zasady tyczą się oczywiście pisowni, nie fonetyki.


  I. Kiedy stosujemy slang i pojęcia anglojęzyczne ?

  1. Gdy masz pewność co do poprawności pod względem fleksyjnym jak i stylistycznym pisząc pełną wypowiedź po angielsku.
  Przykład : "Shii', that punk-ass busta' is really pissin' me off, brotha'.
  2. Wplątując pojedynczo, w ekstremalnych przypadkach podwójnie zwrot w języku obcym w całokształt wypowiedzi, z reguły na jej początku lub końcu.
  Przykład : "Chea', to było naprawdę gorące gówno, czarnuchu.", czy "Shiii', gówniana sprawa. O tej godzinie najlepiej nie wystawiać łba zza drzwi, dayum."

  Nie ma innych opcji. Równomierne podzielenie wypowiedzi na dwie części - polsko i angielskojęzyczną również nie jest uznawane za szczyt estetyki i elokwencji.


  II. Zwroty i ich znaczenia.

  Wielokrotnie wznoszono do mnie modły abym kogoś podszkolił ze slangu, indywidualnie jednak nie mogę się zajmować każdym delikwentem, a e-szkółki na Skype nie założę - niniejszym właśnie blask zbawienia zrasza umęczone dusze ich i im podobnych. W tym miejscu wyjaśnię wiele zwrotów z zakresu slangu, określę dla Was ich pochodne i określenia podobne, ich prawidłowość jak i znaczenia. Kolejność losowa.

  Ayo, yo, ay-yo. Słowami wstępu - nie ma takiego zwrotu jak "a'yo". Co do reszty - typowe określenie na przywitanie, nie ma co się rozpisywać. Prawidłowy kontekst zwrotu "ayo, to "ay-yo", czyli "ej, ty".
  Przykład : "Ayo, czarnuchy, coś się kręci ?"

  What's up, wassup, wazzzup, what's (piractwo=ban)ing, ssup (piractwo=ban)in', what's poppin. Równie proste, zwrot używany w przypadku zapytania "Co słychać, co u Ciebie, co tam", to też oczywiście oznacza. Kontekst może ulegać minimalnej zmianie w przypadku stosowania dopisku "(piractwo=ban)in" oraz "poppin", tedy oznacza to "co się kręci".
  Przykład : "Ssup (piractwo=ban)in', brothaz ?"

  Shit, shiet, shiii, damn, dayum, dayumn, daaam, damnit. Sprawa sprowadza się wyrażenia zażenowania sytuacją, miejscami używa się ich, gdy mówca nie ma dosadnie określonego przekazu. Ów zwroty oznaczają "cholera, kurcze, tudzież wulgarniejsze interpretacje, lub po prostu chrzaniony, bądź gówno".
  Przykład : "Aww, damn cops.". "Shii', nie mam pojęcia, czarnuchu. ".

  Nothing, nothin, nuthin, nuffin
  . Krótko i na temat, znaczenie - słowo "nic".
  Przykład : "Well, nothin' interesting".

  Yeah, yea, geah, gea, cheah, chea. Zwyczajne "Tak", bądź "Oo tak", eksponujące zadowolenie lub poparcie dla słów bądź pomysłu.
  Przykład : "Gea, that's what I'm talkin' bout !"

  Fuck, fukk, fuk, fucc, phukk, phucc. Krótko i zwięźle, każdy zna znaczenie ów zwrotu, więc tłumaczenie jest zbędne.
  Przykład : "Phucc' him, Crip."

  Motherfucking, motherfucker, motherfucka, mothafukka, mo'fucka, mothaphukkin, mothaphuckin, mo'phukkin, mo'phuccin, mo'fo. Jak wyżej, ów zwroty jednak bardziej wyraziście akcentują emocje, najczęściej zażenowanie sytuacją, miejscami są także używane do określenia osoby o niezbyt wygórowanej opinii. Dosłownie - syn odbywający stosunki z matką.
  Przykład : "Not this shit again, I hate to mothaphuckin' drive slowly !".

  Steel, strap, gun, banger, glokk, 36, 9, Rem, sprayer. Potoczne nazwy dla broni i ich poszczególnych typów oraz kalibrów.
  Przykład : "Ay, C', cha got sum' steel on backpack ?".

  You, yo, your, cha. Na chłopski język - Ty, twoje, twój, etc.
  Przykład : "It's yo car, negguh ?"

  Bitch, biatch, beyotch. Dama wolnych obyczajów, obraźliwie o kobiecie.
  Przykład : "Yo' wanna die, little bitch ?"

  Nigger, nigga, nigguh, negguh, negger, negga. Po prostu "czarnuch".
  Przykład : "That nigga is da biggest fool I ever seen in whole life." . "Ssup, negguhz ?"

  Alright, aight, ait. Praktycznie to samo znaczenie co OK.
  Przykład : "Just cool, I'm alright."

  Money, cash, paper, dough, greens, ice, dollars, bucks, buckz, presidentz. Określenia nazywające gotówkę, pieniądze.
  Przykład : "Damn, I really need to get some big ice, homeboy."


  III. Słowniczek.

  Najczęściej spotykane pojęcia w slangu, jak i czysto anglojęzyczne - z wieloma zamiennikami objaśniłem, czas na pojedyncze zwroty, które mogą okazać się przydatne. Częściowo wiedza podręcznikowa, kolejność alfabetyczna.

  0-9
  17' - Skrót wywodzący się od numeru modelu broni ,,Glock".
  1-8-7 - Skrót określający artykuł 187 kodeksu karnego, czyli zabójstwo.
  5-0 - Inaczej policja.
  A
  Ace - Ktoś wysoko postawiony, zaawansowany w wybranej kategorii.
  A.C.A.B - All Cops Are Bastards, czyli nasze mało-dobre, polskie HWDP.
  Ass - Po prostu, dupa.
  B
  Ballin - Wieść bogaty żywot.
  Ballz - Męskie jądra.
  Beef - W rapie pojedynek pomiędzy dwoma MC, w innym wypadku wojna, zatarg.
  Blood In - Zasada stosowana w gangu, polega na przyznaniu należności swej osoby wobec jakiegoś gangu, na zawsze.
  Blood Out - Zabójstwo, najczęściej przez postrzał w przypadku, gdy członek, który poprzysiągł swą przynależność gangowi staje się niewygodny, lub dopuszcza się zdrady, dezercji.
  Blunt - Blant, w wygodny sposób skręcona bibułka zawierająca marihuanę.
  Bro - Brat, dobry znajomy.
  Brotha - Jak wyżej.
  Bullet - Pocisk, nabój.
  Busta - Słowo niechlubnie określające członka gangu Bloods, choć niekoniecznie. Oznacza tchórza, łotra, ciotę.
  C
  Chillin - Relaksować się.
  Click - Ekipa, gang.
  Clip - Magazynek do broni.
  Cop - Policjant.
  Crab - Przekształcone Crips, czyli brzydko o członku ów gangu. Zwrot najczęściej stosowany przez Bloods.
  Crib - Dom, rzadziej mieszkanie.
  Crew - Podobnie jak "Click".
  Cool - Super, pozytywnie, fajnie.
  Cock - Męski narząd płciowy.
  Cuz - Etymologicznie od "cousin", czyli kuzyna, takie też ma znaczenie - kuzyn, brat, ziomek. Określenie używane przez Crips wobec innych członków tego gangu.
  D
  Deal - Interes, jakaś sprawa, bądź policzyć się z kimś, czymś.
  Dick - Podobnie jak "Cock".
  Dogg - Dobry znajomy z dzielnicy, przyjaciel.
  Drive-By - Po primo - nie ma czegoś takiego jak Drive-Thru, jest to tylko nazwa misji w Single Player. Samo Drive-By opiera się na przejeździe po wrogiej dzielnicy wozem, prowadząc ostrzał z krótkich broni maszynowych w przeciwnika.
  E
  Ex - Coś byłego, zamierzchłego. Często stosowane w przypadku byłej dziewczyny, czyli "ex-girlfriend".
  Eliminate - Eliminować.
  F
  Fake - Fałszywy, nieprawdziwy.
  Fallin - Upadać, padać, ginąć, zatracać się.
  Fella - Ziomek, towarzysz.
  Five-zero - Patrz 5-0.
  Flats - Określenie masywnego auta, lub pięknie wyglądających kół u samochodu (gdzie bardziej rozchodzi się o wcześniej wspomniane felgi). Nierzadko określenie używane także wobec niskiego blokowiska.
  Flow - Umiejętność składnego i płynnego rapowania, dotyczy głosu i fonetyki.
  Freestyle - Rapowanie na bieżąco, czyli układanie rymów i wymawianie ich ciągłym tokiem, bez uprzedniego przygotowania.
  Fool - Głupiec, debil, frajer.
  G
  G - Gangster.
  Gangbang - Atak na wrogą dzielnicę, w przeciwieństwie do Drive-By polega na opuszczeniu pojazdu na lub przed wrogą dzielnicą, a następnie prowadzenia ostrzału w stronę wroga, prościej - typowa strzelanina.
  Ghetto - Biedna dzielnica bądź ulica i przyległe jej budynki, najczęściej zamieszkana przez ubogie warstwy czarnoskórych.
  Ghetto bird - Helikopter policyjny patrolujący obszary ghett.
  Grill - "siatka" z przodu wozu przykrywająca chłodnicę, bądź nakładka na zęby, z reguły utworzona z drogich kruszców typu złoto, srebro czy nawet okazyjnie brylantów.
  H
  Hail - Pokaźnie chwalić, pozdrawiać kogoś.
  Hoe - Dziewczyna, kobieta.
  Homeboy - Jak można logicznie wyrozumować - mieszkaniec danej dzielnicy.
  Homie - Ziomek, kolega.
  Hood - Dzielnica.
  Hustla - Osoba mająca wprawę w zarabianiu dużych pieniędzy z różnych źródeł, najczęściej obnosząca się z tym.
  I
  Ice Cold - Chłodny niczym lód, czyli bezlitosny, zimny.
  J
  Junk - Złom, coś całkowicie nieprzydatnego.
  Junkyard - Analogicznie - złomowisko.
  K
  Killa - Zabójca.
  L
  Lame - Coś lub ktoś denny, porażający dnem.
  Law - Prawo.
  Lawyer - Prawnik.
  Lo-lo - Od lowrider'a, czyli wóz o niskim zawieszeniu, nierzadko wyposażony w układ hydrauliczny.
  Lots - Sporo, dużo.
  Lowrider - Czytaj "lo-lo".
  M
  Mac - Krótki karabin automatyczny, najczęściej stosowany jedną ręką. Wizytówka Drive-By.
  N
  Neighbourhood - Podobnie jak hood, czyli dzielnica, lub jej najbliższa okolica.
  O
  O.G - Original Gangster, czyli osoba trzymająca absolutną władzę w danym gangu.
  O
  One time/s - Także inaczej policja.
  P
  Pal - Koleżka.
  Peace - Pokój.
  Pills - Narkotyki w postaci pigułek.
  Pimp - Alfons, osoba zajmująca się nałogowym romansowaniem, najczęściej później stosująca zauroczone damy we własnych celach.
  Playa - Gracz, szycha, osoba ciesząca się z jakiegoś powodu szacunkiem.
  Po-Po - Policja.
  Punk - Przeciwnie do słowa wyżej - denat, idiota.
  R
  Rat - Szczur, nierzadko stosowane wraz z "hood", tworząc "hoodrat", czyli szczura dzielnicowego. Jak łatwo wywnioskować - określa to personę ubogą, bądź nie cieszącą się szacunkiem.
  Rims - Fraza określająca piękny środek transportu (zazwyczaj, lecz najczęściej samochód). Bywa też używane w kontekście kozackich felg.
  Reppin - Reprezentować, deklarować i utożsamiać się z czymś.
  Ride - Jazda, bądź wóz, samochód.
  Rollin - Dosłownie "wozić się".
  Round - Runda, lub magazynek.
  S
  Set Trippin - Bardzo często błędnie stosowane określenie. Wbrew wielu nawykom wcale nie oznacza łączenia się dwóch gangów lub pojedynczych przejść z jednego do drugiego, co w rzeczywistości nawet nie istnieje. Ów zwrot nazywa rywalizację bądź zatargi pomiędzy dwoma ekipami, dzielnicami bądź gangami.
  Slob - Flejtuch, łajza, bądź obraźliwie o członku gangu Bloods.
  Slut - Bladź, prostytutka, ladacznica, lafirynda, rura, wywłoka, zdzira.
  Snitch - Kapować policji.
  Snitcher - Osoba, która zawodowo trudni się zajęciem wyżej wymienionym.
  Stack - Układ palców u jednej bądź dwóch dłoni. Najczęściej służy do niewerbalnej komunikacji pomiędzy członkami gangu, bądź deklarowania się z czymś.
  Suck - Po prostu, ssać.
  Swarm - Pokaźna ilość, ogrom.
  T
  Tag - Wrzut na murze/ścianie, dzieło artystyczne bądź po prostu rysunek lub krótkie przesłanie, namalowane spray'em.
  Tee - Koszulka o jednolitym kolorze (zazwyczaj do kolan).
  Top - Szczyt.
  Thang - "Działka", czyli zakres działań, najczęściej gangstera.
  Throw It Up - Pojęcie nawołujące do reprezentowania swojego pochodzenia, rasy, gangu, etc. w zależnej okoliczności.
  Thug - Oprych, zbir, znaczenie podobne do gangstera, ale bardziej małostkowe.
  U
  Ultimate - Najwyżej, całkowicie.
  W
  Wanksta - Przeciwieństwo gangstera, osoba podająca się za twardego, faktycznie będąc tchórzem, nikim.
  Wanna - Chcieć, etymologicznie od "want to". Zwrotu tego używa się także w nazewnictwie osoby wykazującej pewne chęci wstąpienia do gangu, wówczas stosuje się nazwę "Wanna-Be", czyli "chcący być".
  Weed - Zioło, trawka, marihuana.
  Wigga - Przedstawiciel białej rasy usilnie utożsamiający się z ludźmi czarnymi i kulturą zachodu, pozer.
  Whip - Podobnie jak "ride" - wóz, auto, samochód, pojazd.

  IV. Filmy.
  Filmy które nie są koniecznie o gangach CZARNYCH ale przydatne, dzięki którym można również załapać klimat uliczny ;)

  World's Most Dangerous Gangs

  Przemoc, bieda, brutalność - takimi słowami można opisać do dziś najbrutalniejszy gang MS-13, aby zrozumieć ich trzeba to obejrzeć ;)


  American History X (1998)

  Film opisujący o byłym Skinheadz'ie który siedział w więzieniu i tam zrozumiał swój błąd który popełnił prowadząc życie złego, brutalnego i przeciętnego skinhead'a, film godny polecenia dla tych którzy chcą się dowiedzieć coś więcej o organizacji Skinhead'ów.  American Me (1992)

  Ten epicki opis trzydziestu lat życia latynoskiego gang w Los Angeles koncentruje się na nastolatku o imieniu Santana, który z kolegami Mundo i Caucasian-but-acting-Hispanic J.D., stworzyli własną bandę i wkrótce zostali zaaresztowani za włamanie. Santana ponownie wpada w kłopoty i idzie prosto ze szkoły do więzienia, następne osiemnaście lat spzedził tam. Po wyjściu z więzienia staje się potężnym przywódcą gangu, zarówno wewnątrz i na zewnątrz więzienia, a tam. Kiedy w końcu zostaje zwolniony, próbuje zrozumieć sens przemocy w życiu, w świecie, wiele zmieniło się od kiedy ostatnio był w nim.

  Blood In, Blood Out (1993)

  W bogatej i barwnej kulturze Chicano w East Los Angeles, trzech kuzynów podniesie jak bracia ostro życie pokoleń tradycji rodziny - moc silniejszej niż prawa, życie głębszej niż przyjaźń. W jednej chwili życie wstrząsającego, trio jest rozdarte, zmuszając ich do pójścia trzema ścieżkami: jeden poszukuje prawdy w prawo, jeden wyrażając swoją pasję poprzez sztukę, a jeden znalezienia siły w więzieniu. Jeszcze przez to wszystko, rodzina i honor zachowuje swoje życie splecione, jak każdy z nich dąży do przetrwania!

  Boulevard Nights (1979)

  Opowieść o chłopcu, latynosie który stara się ze swoją dziewczyną uciec z cyklu przemocy w sąsiedztwie, przez to, jak jego brat został mocno wgłębiony w zasady ulicy.

  Boyz 'N the Hood (1991)

  Film już chyba wszystkim tutaj znany. Opowiada on o trzech kolegach zamieszkujących jedną z dzielnic w Los Angeles. Każdy z Nich chce prowadzić życie zdala od tego zadupia, jeden z nich wyrwał się z tej dzielnicy poprzez sport a reszta..?


  Colors (1988)

  Film tak jak poprzedni, jest zapewne już Wam znany. Opowiada on o dwóch policjantach z oddziału C.R.A.S.H, którzy próbują za wszelką cenę rozbić świat przestępczy na South Central w Los Angeles.

  Menace II Society (1993)

  Kolejny film który znacie i pewnie oglądaliście, przynajmniej Ci którzy chcą i pragną odgrywać postać typowego czarnego gangstera. Film opowiada o dwóch kolegach O-Dog oraz Caine, historia zaczyna się od tego jak O-Dog w sklepie spożywczym zabija kasjera jak i sprzątaczkę po czym zabiera taśmę z nagraniem, co było dalej? oglądnijcie, polecam ;)

  South Central (1992)

  Emocjonalna, bezkompromisowa opowieść byłego członka LA gang, który wraca do swojej dzielnicy z więzienia jednak postanowił pokierować życie swojego syna z dala od ulicy.  V. Filmy Dokumentalne

  Ross Kemp on Gangs: Los Angeles

  Ross Kemp on Gangs: Kingston


  Gang Tapes pt.1


  Gang Tapes pt.2 Bloods


  Gang Tapes pt.3 Crips


  Gang Tapes pt.4 Vice Lords


  Gang Tapes pt.5 Gangster Disciples


  Gang Tapes | H-RP pt.1


  Powyższy materiał ma bardziej na celu dokształcenie w ramach rozumienia wypowiedzi innych, aniżeli tworzenia własnych. Angielski to bardzo skomplikowany język, aby opanować wszystkie 12 czasów w nim zawartych potrzeba naprawdę ogromnej ilości czasu spędzonego na edukacji. Sam przyznam się, że pomimo swej płynności w ów języku zdarza mi się popełnić błąd podczas odmiany danej frazy. Nikomu jednak nie każę być lingwistą - pokaźna większość z Was na pewno zdobyła wystarczającą wiedzę z zakresu operowania angielszczyzną w szkołach podstawowych i gimnazjach, aby powyższe lekcje i wskazówki okazały się w pewnym stopniu użyteczne. Opanowanie czasów present simple, present perfect i present continuous w zupełności wystarczą, aby w pełni móc cieszyć się powyższymi wywodami. Jeżeli w/w wiedza to dla Ciebie banał - możesz czuć się kimś więcej, niż początkującym "czarnuchem", pozostaje Ci dokształcanie zaawansowane i filmy dokumentalne. Będę pokaźnie usatysfakcjonowany, jeżeli komuś ów poradnik pomógł, pozdrawiam i życzę miłej edukacji - Kolos.

  Póki co wątek umieszczam w Hyde Parku, gdyż liczę również na Waszą kreatywność -  mile widziane jest podawanie innych zwrotów czysto slangowych, nie zawartych przeze mnie powyżej. Podręcznikowej wiedzy zawarłem wystarczającą ilość. Hyde Park z racji nienaliczania postów i późniejszych płaczy o ich znikanie, gdy w finalnej formie temat całkowicie wyczyszczę.
  Po wszelakich korektach kosmetycznych i w ostatecznej formie temat wyląduje w tutorialach, gdyż dla mnie priorytetem jest poprawa poziomu angielszczyzny wśród użytkowników kreujących czarnoskóre postacie. Byłbym nie lada rad, gdyby ktoś napisał podobny tutorial na temat języka latynoskiego - ja nie potrafię.
  Uwagi, sugestie i propozycje równie mile widziane.


  Credits : Terrence Cline(Kolos)

  [i]

  Troche słów OOC:
  Witajcie, forumowicze h-rp - otóż, przełożyłem ten oto temat z eleski na owe forum. Pozwolenie dostałem od Kolos'a.
  Dlaczego to zrobiłeś?
  Ponieważ, większość graczy nie potrafi - niewie jak odgrywać porządnego czarnucha z ghetto'a, ten poradnik ma mu pomóc w dalszym kreowaniu afro-amerykanina.

  Dlaczego sam tego nie zrobiłeś, może jesteś za bardzo leniwy?
  Ponieważ, ten poradnik jest jedyny i prawdziwy - w którym można się czegoś nauczyć, dla mnie jest pomocny do dziś - leniem nie jestem, sam muszę zająć się swoimi sprawami OOC.

  No, to tyle :huh:

  Pozdrawiam
  Marcin.

  • 211


  #943276 [SAMP] Poradnik kierowcy [v0.2] - czyli jak nie dać się zabić przez kierowcę...

  Posted by Damian72a on 27/04/2011 - 20:43

  Witam wszystkich serdecznie,

  Przestawiam tutaj mój pierwszy poradnik. Na H-RP spędziłem już ponad 500 godzin, w końcu nadszedł czas, aby dać od siebie coś dla społeczności. Nie lubię robić nic na siłę, a zauważyłem, że nasi dzielni kierowcy często narzekają na kolizje oraz wypadki. Ten poradnik kieruję do was. Przegrałem ponad pół tysiąca godzin i moje wszystkie kolizje można zliczyć na palcach jednej ręki. Możecie mi nie wierzyć, ale to prawda. Do sukcesu potrzeba niewiele - troszkę cierpliwości oraz wiedzy na temat ruchu drogowego.

  Od razu mówię wam, że mam ponad 20 lat i prawo jazdy kategorii B (samochody osobowe) oraz A (motocykle). Na naszych polskich drogach spędziłem już ładne parę lat, znam się na przepisach. Nie będę was zamęczał kodeksem drogowym, bo to byłoby męczące i niepotrzebne. Poniżej przestawiam garstkę najbardziej przydatnych porad, które pozwolą wam cieszyć się nieobitym autem. Poniższe porady dostosowane są do wirtualnego świata w SAMP-ie.

  Wybaczcie mi to, że grafika jest bardzo skromna. W przyszłości postaram się zaktualizować poradnik i sprawić, aby był przyjemniejszy dla oka. Przestawiam wersję 0.2.
   

  Zasada ograniczonego zaufania

  Jest to złota zasada, o której należy zawsze pamiętać. Wszystkie prawa są umowne i nie wszyscy ich przestrzegają. Jeśli dojeżdżasz do skrzyżowania i widzisz zielone światło, wtedy pamiętaj o tym, że na Twojej drodze zawsze może pojawić się ktoś, komu nie chce czekać się na czerwonym świetle (przykład czysto związany z naszym serwerem). To, że umownie masz pierwszeństwo nie oznacza, że inny kierowca Ci go ustąpi. Nie ufaj nikomu na drodze, nigdy - każdy może się zagapić.

  Posted Image

  - http://wgrajfoto.pl/...ierowcy6940.jpg
  - http://zapisz.net/vi...ik_kierowcy.jpg

  Dodatkowe uwagi:

  1. Poruszając się pojazdem polecam prawą prawą rękę trzymać na strzałkach i używać jej wyłącznie do skręcania (strzałka w prawo/strzałka w lewo). Lewą rękę natomiast trzymajcie na Klawiszach "Q", "W" oraz "E", a podczas hamowania wciskajcie "S". Ten sposób prowadzenia pojazdu umożliwi wam rozglądanie się nawet podczas skręcania. Weźcie sobie do serca jedną rzecz - zawsze, ZAWSZE, ale to zawsze ROZGLĄDAJCIE się.

  2. Podczas skrętu w lewo warto też wcisnąć "Q" oraz "E" równocześnie. Wtedy nasza postać odwróci się i zobaczycie co jest za wami. Przed skrętem w lewo spoglądajcie do tyłu, bo nigdy nie wiadomo, czy podczas gdy skręcacie w lewo ktoś was nie wyprzedza - a taka historia skończy się tylko i wyłącznie wizytą u mechanika.

  3. Podczas zmiany pasa ruchu także warto zerknąć na to, co dzieje się za nami (trzymaj równocześnie "Q" oraz "E"). Kierowcy kamikaze bardzo często wyprzedzają nas w najmniej oczekiwanych momentach, nawet na skrzyżowaniach.

  4. Podczas jazdy staraj się być jak najbardziej PRZEWIDYWALNY. Dosłownie jak BOT w GTA. Jedź cały czas jednym pasem, nie zmieniaj ich niepotrzebnie, jedź ze stałą prędkością. Nie manewruj niepotrzebnie. Jeśli musisz zrobić jakiś manewr (skręcić, czy zmienić pas ruchu), wtedy zawsze oglądaj się za siebie ("Q"+"E"), następnie wykonaj manewr, gdy upewnisz się, że nikt za Tobą nie jedzie.

  5. Nigdy nie wyprzedzaj na skrzyżowaniach.

  Posted Image
  Klik 1 Klik 2

  6. Nigdy nie parkuj auta w bramach - co, jeśli ktoś będzie chciał wjechać/wyjechać z bramy? Wtedy zablokujesz mu przejazd. Twoje auto może zostać przepchnięte. Poza tym, Policja może śmiało założyć Ci za takie parkowanie blokadę na koło.

  7. Nie parkuj auta blisko skrzyżowań, ograniczasz wtedy widoczność innym autom. Auto parkuj co najmniej 2 długości pojazdu od skrzyżowania.
  • 204


  #2670981 Akcjonus Nerwus.

  Posted by FilipoX on 28/01/2015 - 01:24

  Troche go poniosło 

   

                                                     

   

   

   

   

  http://net4game.com/user/96531-gicase/

   Filmik wykonał ten oto gracz.


  • 203


  #2596147 Catalina Cervelli

  Posted by Pattrycja on 09/11/2014 - 19:29

   

  PrE6xZE.jpg

   

  "At the moment of death, I hope to be surprised".

   

   

  Dzieciństwo. Niewiele pamiętam z tego okresu. Jest jedną wielką luką w moim życiu, które wypełnia jedynie te zdjęcie. Nie pamiętam momentu zrobienia go, czasu, miejsca i kim do cholery jest ta dziewczynka obok mnie? Czy tak łatwo można manipulować swoim umysłem, że aby zapomnieć wystarczy jedynie tego chcieć? Rzadko wracam myślami do czasów, kiedy nie wiedziałam na czym polega świat, gdzie definicją życia było życie, a nie śmierć. Zastanawiam się czym dla dziecka jest życie, jaka jest ich pierwsza definicja tego zdradliwego pojęcia. Czy szczęściem jest dla nich wolność, zabawa, dom, matka, a może ulubiona lalka lub samochód? Ja miałam skakankę, na zdjęciu. Możliwe, że i ja zasmakowałam szczęścia, w jakiś sposób. To dobrze, nie chcę myśleć, że całe moje życie to syf. Niech skakanka stanie się symbolem mojego małego, chwilowego szczęścia.

   

  Od dziesięciu lat szukałam tej fotografii. Martwiłam się, że przestanę pamiętać jak wyglądałam i pozostanie mi jedynie lustro i te bestialsko przerażające odbicie. Kiedy jesteś dzieckiem jesteś idealny, czysty i nieskazitelny. Dzięki temu zdjęciu jestem w stanie przypomnieć sobie to uczucie perfekcyjności. Zawieszam zdjęcie przy lustrze i przyglądam się sobie. Te same policzki, wyraz twarzy, ten sam profil. Nawet fryzura jest podobna, od zawsze lubiłam w ten sposób wiązać włosy. Jestem wyższa, nabrałam kształtów, ale to normalne. Zwykły człowiek skończyłby wymieniać już tutaj, a ja wciąż się sobie przyglądam. Blizny, zmęczenie. Cholera, mogłabym przysiąc, że zobaczyłam właśnie pierwsze zmarszczki. Na ramieniu mam bandaż i rozciętą wargę po ostatniej bójce. W ogóle, bandaże stały się ostatnio częścią mojej garderoby. Śmieje się, że jedni noszą szaliki, a inni bandaże, ale to prawda. Dzieciństwo to krótki okres, mija szybko i nigdy nie wraca. Jedyny sposób na jaki możemy do niego wrócić są wspomnienia, bez nich kim byśmy dzisiaj byli? Kim jestem ja, gdy nie mam czasu do nich wrócić.

   

  Nazywam się Catalina Cervelli, lecz wołają na mnie Luna'. Pytają mnie czasem, dlaczego mam taką ksywkę "Księżyc". Brzmi dziwnie, prawda? Po raz pierwszy powiedział tak na mnie mój przyjaciel. Wnioskuję, że ksywka wzięła się od tego, iż zdecydowanie wolę wychodzić na dwór nocą, nie lubię dnia. Moim zdaniem dzień, światło, kolory nie są i nie powinny być charakterystyczne dla życia. Zauważyliście, że częściej mówi się, że po nocy nastaje dzień niż po dniu noc? Te stwierdzenie można użyć w większości sytuacji. Gdy jest źle, będzie dobrze, gdy stracisz pracę to znajdziesz nową, gdy zacznie padać deszcz to wzejdzie słońce. Generalnie, gdy jest źle ludzie myślą, że w takim razie musi być też lepiej niż odwrotnie. Ja wolę myśleć odwrotnie, zawsze lubiłam. Właśnie dlatego noc jest niesamowita. Wolę myśleć, że będzie gorzej gdy jest lepiej. Wtedy nic mnie nie zaskoczy. Nie jestem typem kobiety lubiącej niespodzianki. 

   

  Urodziłam się w Meksyku, w dość małej miejscowości Choix, liczy może jakieś osiem tysięcy mieszkańców. Mało wiem o mojej rodzinie. Wstyd nie wiedzieć jak mieli na imię rodzice, ale nie wiem, więc nie będę wymyślać. Wychowywała mnie starsza siostra Rita. Chyba ją lubiłam. Dbała o mnie, skoro jeszcze żyję. Byłam dość mocno osamotnionym dzieckiem. Może dlatego większości dzieciństwa nie pamiętam. Otworzyłam się bardziej na świat wewnętrzny niż zewnętrzny. Mogę sobie przypomnieć bardziej to co czułam, niż to co spowodowało, że tak się czułam. Skomplikowane, nie? Czas płynął szybko w tej emocjonalnej pułapce. Nim się obejrzałam byłam już zagubioną nastolatką. Rita opuściła mnie gdy skończyłam szesnaście lat. Może jednak nie była taką dobrą siostrą. Niech Bóg ma ją w opiece.

   

  Teraz jestem w Stanach. To jak się tu znalazłam wymagałoby kolejnych dni pisania, a można mi wierzyć - nie jest łatwo mówić o uczuciach takiej osobie jak ja. Gdy Rita mnie zostawiła podjęłam pracę. Musiałam za coś żyć, gdzieś mieszkać. W tamtym momencie pieniądze nie były łatwo dostępne. Za pracę dostawałeś jedzenie. Dopiero po paru latach mogłeś się "ustatkować", aby móc zarabiać jednocześnie mieć za co zjeść i znaleźć kąt by przespać noc. Trudno to sobie wyobrazić i tym zapewne, którzy to czytają i mi samej siedząc teraz przy biurku, gdzie obok stoi pełna lodówka.

  Po sześciu latach pracy uzbierałam możliwie tyle, aby wydostać się z tego kraju. Mimo że, kocham je całym sercem musiałam zacząć myśleć przede wszystkim o swojej przyszłości. Jej tam nie ma. Mając dwadzieścia dwa lata wsiadłam w samolot. Znacie te cudowne uczucie, kiedy lecicie? Czujesz, że jesteś ponad tym wszystkim. W minutę znikasz między chmurami wiedząc, że nic nie może Cię dosięgnąć. Zdajesz sobie sprawę jacy ludzie są mali w tym wszystkim. Mam nawet zdjęcie z tego okresu czasu.

   

  udXgnjk.jpg

   

  Trafiłam do Los Santos gdzie o dziwo szybko znalazłam pracę. Tutaj zaczyna się długa i nudna historia, która trwała prawie dwa lata. Szczerze mówiąc nie zorientowałam się nawet jak szybko wpadłam w monotonię. Moje konto bankowe zapełniały niewielkie sumy pieniędzy, a ja pragnęłam ich więcej. Ciężko jest w takim środowisku nie domagać się pieniędzy, kiedy zaczynasz zdawać sobie sprawę, że swoją pracą zasługujesz na więcej.

   

  Pewnego dnia szłam do pokoju, który wynajmowałam poza miastem. Nigdy nie zwracałam specjalnej uwagi na to kto mija mnie na ulicy, lecz tym razem moją uwagę przykuło dwóch mężczyzn stojących po drugiej stronie ulicy. Mówili w moim języku i wyraźnie zawzięcie o czymś dyskutowali. Z początku nie zauważyli mnie nawet, stałam za rogiem przysłuchując się ich rozmowie. Nie zastanawiajcie się dlaczego jej słuchałam, sama tego nie wiem. Może napawałam się językiem, który nie słyszałam od paru lat, a może po prostu zainteresowała mnie ich rozmowa. Nie pamiętam dokładnie co mówili, ale na pewno robili ze sobą interesy, podawali sobie gotówkę - to mi wystarczyło, by zacząć o nich myśleć.

   

  Każdego kolejnego dnia przechodziłam tą samą ulicą, którą zapełniały wciąż nowe osoby. W mojej głowie bardzo mocno utkwił obraz podawanych sobie grubych plików pieniędzy. Codziennie zdajemy sobie sprawę z przestępczości jaka jest na świecie. Ja w tym momencie mijałam się z nią codziennie, niezauważona byłam aktywnym obserwatorem wszystkiego co robili. Stało się to moją obsesją. Uczyłam się ich kultury siedząc za oknem. Rozumiałam każde pojedyncze słowo, każdy rozkaz. Wiedziałam co oznaczają ich gesty i zaczęłam rozpoznawać każdą twarz z osobna.

   

  Dzieciństwo nie nauczyło mnie strachu. Byłam tak silnie odizolowana od świata zewnętrznego, że nie nauczyłam się go okazywać. Noc, która zmieniła moje życie wydarzyła się bardzo szybko. Usłyszałam krzyk mężczyzny i zbiegłam na dół, nigdy nie byłam obojętna na krzywdę. Na moich oczach wykrwawiał się czarnoskóry mężczyzna plując krwią i wręcz dławiąc się nią. Wzrok skierowany miał na mnie, umierał na moich oczach, a ja patrzyłam. Stałam i wlepiałam się w jego twarz, która z sekundy na sekundę przybierała blady odcień. Serce zabiło mi szybciej gdy poczułam oddech na swojej szyi. Za mną stało pięciu dobrze zbudowanych mężczyzn, jeden z nich wciąż trzymał nóż. Szybko połączyłam wątki. Stojący nade mną osobnik uśmiechnął się do mnie jakbyśmy znali się od lat, odwrócił głowę do chłopaka trzymającego narzędzie, a ten automatycznie je schował. 

  Była to noc, która zmieniła moje życie. Stałam się częścią czegoś na czego punkcie miałam obsesję. Teraz spoglądam na swoje ramię i na widok tatuażu z pierwszą kreską dokonanego tamtej nocy oddycham z ulgą. Zyskałam nowe życie.

   

  Mężczyzna, który się do mnie uśmiechnął widział mnie wiele razy. Skupiając się na tym aby być niezauważona stałam się obiektem widzialnym dla wszystkich. Od tego dnia uczyłam się kultury będąc w niej, każdego dnia oddawałam i oddaję jej kolejny skrawek mojego serca i życia. Poświęcam życie w imię mojej rodziny. Moich braci, moich sióstr. Bronię fundamentów, które stworzyli. Bronię swoich wartości i wartości moich przyjaciół.

  Bóg zesłał mi szansę na lepsze życie, życie, które w końcu ma cel. Taką szansę otrzymuje się raz w życiu przy odrobinie szczęścia.

   

  Skoro mowa o szczęściu. Zakochałam się wtedy. Zakochałam się w mężczyźnie, który nauczył mnie interpretować szczęście. Gdzieś pośród tego całego bałaganu, otaczającej śmierci trzeba znać znaczenie tego słowa. Wybrałam drogę na której szczęście jest ulotne, ale nie zamieniłabym tych chwil na nic innego. Walczę teraz nie tylko w imię mojej rodziny i siebie, ale również miłości. Bez zastanowienia stwierdzam, że oddałabym życie za to piękne uczucie.

   

  4EBTJNA.jpg

   

  Nie da się w słowach opisać ile rzeczy zmieniło się od pamiętnej nocy. To można jedynie poczuć, a w uczuciach jestem całkiem niezła.

  Mijały miesiące, a ja czułam coraz większe przywiązanie, z miejscem, kulturą i ludźmi. Nie tylko ja chciałam oddawać życie za innych ludzi, ale również oni chcieli je oddawać za mnie. Ta świadomość dawała mi siłę. Śmierć stawała się czymś bardzo odległym, a zarazem bliskim, ale nie bałam się jej. Nie boję się swojej śmierci. Nie mogę patrzeć jedynie na śmierć swojej rodziny. Zastanawiam się wtedy dlaczego właśnie oni muszą teraz odejść, a dlaczego ja muszę zostać.

  Szybko sobie tłumaczę. Ich misja została zakończona, moja wciąż trwa.

  Po roku zaszłam w ciążę na czas której udałam się razem z G. do Meksyku. Dowiedziałam się o powrocie mojej siostry. Mimo że, byłyśmy poróżnione, chciałam ją zobaczyć. Tam urodził się Nasz syn. Santiago.

   

  ZOSANPb.jpg

   

  Uśmiecham się jak tylko widzę te zdjęcie. On sam mnie tego nauczył. Nauczył mnie najprawdziwszego uśmiechu na świecie. Co dzień dziękuję za niego. Nigdy nie chciałam mieć dzieci. Sama swoim dzieciństwem nie mogę się pochwalić, więc automatycznie założyłam, że ja nie będę potrafiła dawać z siebie szczęścia. On jednak uśmiecha się do mnie, myślę, że radzę sobie, póki co. Miałam wątpliwości również co do miejsca i czasu. Wiedziałam, że wrócę do Stanów do jednego wielkiego niebezpieczeństwa. Nie chciałabym, aby widział krew na moich rękach, porwaną, skopaną czy oszpeconą. Potrzebuje go tak mocno jak on potrzebuje mnie. Nie zostawię go, nie pozbawię go najwspanialszego okresu życia, którego nie miałam. Wybrałam drogę bez powrotu. Wróciliśmy całą rodziną do Stanów gdy Santiago skończył trzy lata. Wróciliśmy w to samo miejsce, do tych samych ludzi. Jedynie czas się zmienił. Śmierć ciągle była Naszym najwierniejszym sąsiadem.

   

  Wciąż uczę się jak przetrwać w tym świecie, każdego kolejnego dnia. Tkwię w jednym miejscu, jedynie ludzie znikają i się pojawiają. Czasami czuję jakbym zatrzymała się w czasie. Może to i dobrze. Chciałabym, aby mojego dziecko nigdy nie dorosło, żeby nie musiało zmierzyć z tym wszystkim z czym go zostawię. Powinnam zacząć go za to przepraszać już od dzisiaj, bo to się dzieje i stanie prędzej czy później. Mam nadzieję, że w jego sercu zostawię odrobinę uśmiechu, którego mi zabrakło i nigdy go nie utraci.

  Uśmiech jest najważniejszy, synu. Nigdy nie zapominaj się uśmiechnąć myśląc o swojej matce.

   

   

  7l0ACzr.png

   

   

  (Napisałam biografię ze strony samej postaci, było mi tak wygodniej. Dziękuję za odczytanie wytrwałym).

   

   

  J823iIb.jpg


  • 189


  #2862914 Bronie, narkotyki i haracz

  Posted by B M on 12/10/2015 - 18:13

  Hej! Mamy kilka informacji, które ucieszą organizacje przestępcze. :)

  Jak wiecie, PD ma teraz możliwość prowadzenia dochodzeń. Wzamian za to do tej pory organizacjom daliśmy następujące przywileje:
 • Czas przetrzymania spada podczas gry na innych postaciach
 • Dużo mniejsze ceny wytrychów
 • /zabierz na każdym graczu w South Central
 • Bonusy pieniężne za każdą posiadaną strefę
 • Ale na tym nie zaprzestajemy. Dzięki dochodzeniom możemy zwiększyć ilość broni w mieście - wyłączamy więc licytacje broni. Handlujcie nią do woli, tylko uważajcie na PD ;)

  Możemy przywrócić też handel zakazanymi substancjami. Zresetowaliśmy wam wskaźniki uzależnienia i dodaliśmy nowe substancje dopingujące do zamawiania:
 • Deratestril - umożliwia częstsze treningi
 • Anadrall - zwiększa ilość dodawanej siły na siłowni
 • Streak - zwiększa ilość HP przez czas działania substancji.
 • Blow - zwiększa odporność na uderzenia i inne obrażenia postaci.
 • Czas działana jest zależny od stopnia uzależnienia. Im większe uzależnienie, tym krócej działa.
  Lista substancji będzie się z czasem zwiększała.

  Główkujemy też nad nowym systemem haraczu od budynków postawionych na strefach należących do organizacji. Plan jest taki, by zastąpić podatki haraczami.

  Miłej gry! :)
  • 188


  #2720280 Paczka modów by Bluur

  Posted by Bluur on 29/03/2015 - 22:39

  Przedstawiam wam ciekawą paczkę modów, które umilą grę. Niektórych jestem autorem, a niektóre modyfikowałem na prośby graczy. Korzystajcie!
   
   
  (Żaden z modów nie zawiera backdoorów ani wspomagaczy, przez które można zostać zbanowanym).
  Będę co jakiś czas aktualizował temat o kolejne modyfikacje.
  Wszystkie działają na każdym komputerze, są dostępne dla każdego systemu
  oraz co najważniejsze nie powodują lagów w grze.
   
   
  Paczka 1.0 zawiera:
   
   
   
   
  - Licznik ilości HP w %
   
  Po prostu zDvClNq.png
  Aktualizuje się odrazu po zmianie wartości HP. Polecam. Nie trzeba wpisywać /stats niepotrzebnie.
   
  BONUS: dodatkowo w paczce licznik pod moda GTA V HUD.
   
  ScFHbnO.png
   
   
   
  - Nowy Interfejs SAMP

   
   
  - Licznik HP pojazdu

  Spoiler


   
   
   
  - Refleksje na jezdni
  Odbijają się ładnie światła z jezdni, z samochodów.
  Spoiler

   
   
   
   
  - Nazwa dzielnicy nad paskiem ogłoszeń
  Wyświetla nazwę dzielnicy na środku ekranu, na samym dole nieco wyżej od paska ogłoszeń radia.
   
   
   
  - Oddalanie mapy
  Po prostu po wciśnięciu "R" mapka się oddala dopóki nie puścimy przycisku.
  (Jak ktoś potrzebuje, mogę zmienić klawisz - piszcie, dajcie znać)
   
   
   
  - Przeładowanie broni klawiszem R
  Wciskamy R i przeładowujemy broń. Dodatkowo towarzyszy temu animacja.


  - Widescreen Fix - MUSISZ TO MIEĆ!
  Poprawiony widescreen do gta sa. Zmniejsza interfejs, przystosowuje grę pod większe monitory (kamera itd.)
  Ja bez tego nie dałbym rady grać. O wiele lepiej wygląda dzięki temu gra.
   
   
   
   
   
   
   

  Pobierz i wgraj pliki manualnie:  https://mega.nz/#!1FFRAZiQ!-7PKDzuLdc8dWx6W5P2SdNHotO5SWa2YcfE-7fpgfy8 lub http://www41.zippyshare.com/v/9mJxBhGA/file.html

  (ŁATWIEJ) Pobierz INSTALATOR - instalacja w 5sekund:  https://mega.nz/#!4cMVDIqa!IIElznFdbu9uLYTy_ArGSKGYoJPoNFI6Jq8JozC5u5Y lub http://www41.zippyshare.com/v/rqtm6FnM/file.html

   
   
  NQoSS31.jpg
  Nie działają refleksje?
  Pobierz ASI Loader i pliki wrzuć do folderu z grą.
   
  Nie działają mody cleo?
  Pobierz i zainstaluj bibliotekę CLEO 4


  • 187