Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
  • Rejestracja »
  • Co nowego?

net4game

Największy polski serwer RolePlay w GTA: San Andreas Multiplayer

Zdjęcie

Angielski - email

angielski szkoła e-mail

• Please log in to reply
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 XenoN 01/02/2012 - 16:58

XenoN
  • Gracz
  • 372 postów
Witam, otóż mam pracę domową z j. ang. na jutro. Muszę napisać e-mail do kolegi zza granicy i opisać mu moje wyjście do kina na film. Tzn. z kim poszedłem, na jaki film, podać tytuł, o co w nim chodziło oraz wymienić zalety. Problem w tym, że kompletnie nie mam weny. Help!
  • Do góry
    • 0

#2 Dragho 01/02/2012 - 17:21

Dragho
  • Gracz
  • 53 postów
At the beginning I wanted to thank you for your letter to me. What's up with you because u heard me right.
Yesterday my class we were in Wroclaw in the movie "Slum Dog". We went by train to Wroclaw. From the station we got on his feet. Cinema was near.
The film began at 12 o'clock he was talking about a very interesting guy who managed to escape from a poor neighborhood and get to the "millionaires". As you will have the opportunity you have to watch it. The film ended about 14:30. We left the cinema and we went shopping at the Gallery of Dominican Republic. I bought myself new shoes. Then we went by bus to the station. About 18: we boarded the train and 20 were in the house. Then I went to bed tired.
Waiting for a letter from you.

Za wszelkie błędy nie odpowiadam.
  • Do góry
    • 1

#3 XenoN 01/02/2012 - 17:45

XenoN
  • Gracz
  • 372 postów

At the beginning I wanted to thank you for your letter to me. What's up with you because u heard me right.
Yesterday my class we were in Wroclaw in the movie "Slum Dog". We went by train to Wroclaw. From the station we got on his feet. Cinema was near.
The film began at 12 o'clock he was talking about a very interesting guy who managed to escape from a poor neighborhood and get to the "millionaires". As you will have the opportunity you have to watch it. The film ended about 14:30. We left the cinema and we went shopping at the Gallery of Dominican Republic. I bought myself new shoes. Then we went by bus to the station. About 18: we boarded the train and 20 were in the house. Then I went to bed tired.
Waiting for a letter from you.

Za wszelkie błędy nie odpowiadam.

Jeżeli wyszukam błędów to je poprawię. E-mail dopasuję do siebie. Dzięki wielkie, szacun :).
  • Do góry
    • 0

Tematy o podobnych tagach: angielski, szkoła, e-mail

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych